Відновлюється запис. Чекаємо на вас.

Перманентний макіяж: детально про напрямок

5209

Перманентний макіяж виконується трохи понад 2,5 годин. І тримається від шести місяців до трьох років. Його не треба змивати, він зберігає первозданну форму та вдало підкреслює переваги особи. У цій статті розповімо все про перманентний макіяж, що ви хотіли б знати. Розкриємо особливості, переваги та недоліки процедури перманентного макіяжу кожної зони. І покажемо фото готових робіт.

Що таке перманентний макіяж?

Процедура, в процесі якої вводиться в шкіру пігмент - спеціальний барвник на мінеральній основі, розроблений спеціально для перманентного макіяжу. Турбуватися нема про що - майстер вводить пігмент у верхні шари шкіри. Глибина – не більше 0,8-1 мм. Внаслідок цього скорочується тривалість ефекту. Згодом пігмент поступово розсмоктується, блякне, а через час і зовсім розщеплюється організмом і виводиться природним шляхом. В результаті ви отримуєте "довгограючий" макіяж, що вміло підкреслює переваги особи.

Татуаж і перманентний макіяж - одне й те саме?

Татуаж відомий ще з 90-х років. Зараз іноді перманентний макіяж продовжують називати татуажем за звичкою. По суті це однакові процедури. Але зараз фахівці намагаються не пов'язувати перманентний макіяж із татуажем, бо з останнім у людей неприємні асоціації.
Пов'язано це з тим, що татуаж раніше виконувався шляхом введення пігменту глибоко (понад 1 мм) в шкіру. І хоч пігмент залишався там надовго, іноді на все життя, він неминуче з часом виходив в інший колір. Ви, мабуть, неодноразово бачили наслідки: сині, фіолетові, сірі брови, синій контур губ, сіра стрілка на віках. Через глибину введення пігменту після процедури утворювалися сильні скоринки, процес загоєння татуажу був тривалим та болючим.
З перманентним макіяжем справи інакше. Оскільки пігмент вводиться тільки в верхні шари шкіри, організм легко з ними справляється і з часом розщеплює їх. Підсумок: жодної міграції кольору. Відтінок поступово світлішає, а за кілька років зовсім стає непомітним. До того ж перманентний макіяж не передбачає утворення скорин - замість них легке лущення. А шкіра гоїться швидко і безпроблемно. У цьому полягає різниця перманентного макіяжу та татуажу.


Переваги та недоліки перманентного макіяжу

Для початку обговоримо актуальні плюси та важливі мінуси перманентного макіяжу як такого. Перед прийняттям рішення робити перманентний макіяж чи ні, розгляньте всі його сторони. Як позитивні, і негативні.

Плюси перманентного макіяжу

Чому вам варто зробити процедуру перманентного макіяжу? На те є низка вагомих причин.

Тривалість ефекту та практичність

Завдяки виконаному перманентному макіяжу очей (століття), губ або брів вам не доведеться щодня використовувати косметику. Це дуже зручно. Особливо коли нанесення рівних контурів викликає проблему або незручність. Правильно підібрана форма та колір красиво підкреслюють форму очей, губ та брів. Ідеально підкреслює контури особи, працює на переваги та приховує недоліки. При цьому ефект триває від 6 місяців до 3 років, а у випадку стрілок може бути довшим. Залежить від обраної техніки та зони. Тобто все, що вас раніше бентежило, викликало труднощі або приводило в дискомфорт, буде повністю виключено.

Впевненість в собі

Чому багато дівчат вирішують зробити перманентний макіяж? Тому що з ним вони почуваються впевненішими в собі. Справді, знання того, що колір губ після їжі не зміниться, помада не попливе, а стрілки навіть після басейну не зітруться, повністю змінюють сприйняття самої себе. Потрапивши під дощ, кожна жінка турбується, чи не потекла косметика, чи не залишила темні кола під очима. Перманентний татуаж допомагає забути занепокоєння протягом усього ефекту.

Також до переваг варто додати фінансову економію. Можливо, ви навіть і не замислювалися, скільки витрачаєте гроші на покупку косметики. Тут додаткова косметика зовсім не потрібна. Один раз зробити татуаж та корекцію – і ви добре виглядаєте завжди і скрізь без використання олівців, блисків, помади тощо.

Выщипывание бровей до перманентного макияжа

Естетичність

Перманентний макіяж не тільки зробить вас красивішим. Він допоможе приховати більшість видимих вад. Це може бути пігментація, шрами, лисиці в зоні брів, синюшність губ, асиметрія. Татуаж губ візуально збільшує губи внаслідок кольору без ін'єкцій.
Ви знаєте, як макіяж здатний перетворити людину, якщо вона зроблена правильно. Аналогічно та з перманентним макіяжем. Він допоможе надійно та надовго приховати те, що раніше ви приховували звичайною декоративною косметикою.

Вищипування брів до перманентного макіяжу

Недоліки перманентного макіяжу

У деяких випадках вартість процедури перманентного макіяжу може стати нестачею. Наприклад, якщо у вас жирний тип шкіри, то корекцію перманентного макіяжу доведеться робити частіше. Це з тим, що підшкірний жир виштовхує пігмент, через що видимість ефекту значно скорочується.
Також до недоліків можна віднести факт того, що сеанс перманентного макіяжу є неприпустимим для кожного. Існує ряд протипоказань:

 • Особи, які не досягли 18 років. У нашій студії ми не виконуємо процедури перманентного макіяжу неповнолітнім. Дозволяється можливість проведення процедури з 16 років за присутності батьків.
 • Захворювання, результатом яких є погана або повільна згортання крові.
 • Цукровий діабет за умови прийняття інсуліну.
 • Епілепсія.
 • Психічні розлади.
 • Онкологія.
 • Шкірні захворювання, запалення у зоні перманентного макіяжу.

Також існують відносні протипоказання – ті, через які процедуру перманентного макіяжу доведеться відкласти. Сюди належать будь-які нездужання, вірусні інфекції, вагітність, період лактації. Однак є техніки перманентного макіяжу, при яких можна проводити процедуру вагітним, мамам, що годують. Наприклад, пудрові брови. Пов'язано це з тим, що ця техніка може проводитися без використання анестетика, категорично забороненого для застосування вагітним і жінкам, що годують.

Етапи виконання перманентного макіяжу

Процедура перманентного макіяжу включає етапи проведення:

 • Консультації. Для початку майстер розташує до себе, відповість на всі відповіді. Разом з вами підбере відтінок пігменту, порекомендує найбільш вдалий. Це може бути один колір або змішування декількох кольорів для отримання найкращого відтінку, який підійде саме до вашого кольоротипу, кольору волосся, очей.
 • Розробка ескізу. Олівцем або ручкою майстер нанесе на особу ескіз майбутнього перманентного малюнка. Це робиться для того, щоб ви розуміли, чого чекати і яка форма буде в результаті. Створення ескізу – дуже серйозний етап роботи. Тому не соромтеся обговорювати його та доопрацьовувати, якщо вам щось не сподобалося.
 • Нанесення знеболювального (анестетика). Вигляд анестетика та частота його використання залежить від зони виконання татуажу та обраної техніки. Наприклад, для татуажу стрілок анестетик використовується двічі: перед процедурою та після першого прогону. Для губ або пудрових брів – один раз після першого прогону пігментом.
 • Виконує сеанс перманентного макіяжу за раніше розробленим і затвердженим ескізом.
 • Обробка зони антисептиком, при необхідності нанесення загоювального крему.
 • Консультація, запис на корекцію. Під час консультації майстер детально розповість про догляд за перманентним макіяжем, видасть пам'ятку. Дуже важливо дотримуватися рекомендацій, якщо хочете отримати швидке загоєння шкіри та гарний результат.

Вищипування брів до перманентного макіяжу

Як підготуватися до перманентного макіяжу

Якщо зважилися на перманентний макіяж та хочете бути впевнені, що результат буде правильним та красивим, необхідно підготуватися до процедури перманентного макіяжу. Підготовка не передбачає якихось особливих та складних дій. Більшою мірою вона базова, але рекомендації можуть відрізнятися залежно від зони, де виконуватиметься татуаж. Докладніше про підготовку можна почитати у нашій статті.
До базових рекомендацій щодо підготовки належить:

 • виключення будь-яких косметичних, косметологічних процедур, пов'язаних із травмуванням шкіри: скрабування, пілінги, ін'єкції;
 • зупинення приймання антибіотиків, а також кроворозріджувальних препаратів;
 • за 1-2 дні виключити алкоголь, енергетичні напої.

Якщо планується робити татуаж очей, то штучні вії рекомендується зняти. Якщо носите контактні лінзи – безпосередньо перед початком перманентного макіяжу їх також бажано зняти.
Якщо планується татуаж губ і ви знаєте, що є можливість герпесу, за 2-3 дні до початку процедури рекомендується почати прийняття протигерпетичних засобів. І продовжити його ще 2-3 дні після перманентного макіяжу.

Вищипування брів до перманентного макіяжу

Як доглядати за шкірою після перманентного татуажу

Питання догляду – дуже важливе. Необхідно суворо дотримуватись рекомендацій майстра. Докладно про звільнення ми писали тут.

Догляд, як і підготовка, передбачає базові рекомендації:

 • першу добу при рясному виділенні сукровиці усувати її за допомогою хлоргексидину або дитячим рідким милом, вологими дитячими серветками з низьким вмістом Ph. На другу добу рекомендується цього не робити. Оскільки починається “сухий” догляд;
 • ні в якому разі не відривати скоринки або лущення. Важливо уникати будь-якого механічного контакту із зоною татуажу, щоб не зачепити тонку шкіру та не травмувати її повторно, викликавши виділення лімфатичної рідини;
 • виключити розпарювання шкіри. Сюди відноситься тривале приймання гарячої ванни, відвідування парильних виробів, сауни, лазні, басейну;
 • виключити будь-які процедури, суміжні із травмуванням шкіри;
 • виключити використання косметики, жирних кремів.

Період повного відновлення становить 28-30 днів. Перший тиждень шкіра гоїться, далі - відновлюється. У момент загоєння не можна травмувати її та впливати сторонніми засобами: декоративною, доглядовою косметикою. Особливо тій, де у складі спирт. У період відновлення вже допустиме використання декоративної косметики. Проте розпарювання шкіри під забороною весь період. Через 30-45 днів після першої процедури перманентного макіяжу слід зробити корекцію.

А чи потрібна корекція перманентного макіяжу?

Ніхто не може змусити вас зробити корекцію перманентного макіяжу. Це ваше обличчя і вирішувати лише вам. Але всі майстри та майстри нашої студії в тому числі рекомендують проводити корекцію через місяць-півтора після першої процедури перманентного макіяжу. Тому що:

 • пудрові техніки припускають легке розтушовування. Майстер може робити "тестовий" перманентний макіяж, щоб подивитися, як поводиться пігмент у момент відновлення шкіри і який відтінок виходить після загоєння. Під час корекції майстер насичує татуаж кольором для отримання оптимального кольору та тривалої "носибельності" перманентного макіяжу;
 • корекція продовжує ефект завдяки додатковому проходу кольором. Без корекції ефект перманентного макіяжу може зменшитися вдвічі;
 • за допомогою корекції можна виправити будь-які дрібні недоліки, що утворилися в період загоєння шкіри, а також коригувати форму. Наприклад, зробити брови ширше, стрілочку товщі і навіть змінити колір більш яскравий.

Якщо ви хочете отримати гарний результат, який триватиме понад 1-1,5 року - корекція обов'язковий пункт.

Вищипування брів до перманентного макіяжу

Види та особливості перманентного макіяжу залежно від зони його виконання

Процедура татуажу виконується в зоні брів, очей та губ. Залежно від зони є різні техніки. Технік – безліч.

Зазначимо. Деякі майстри з метою розкрутки та реклами називають одну й ту саму техніку різними словами. Акварельні губи – пудрові губи, пудрові брови – піксельні брови. Через це створюється враження, що техніки не порахувати. Насправді базових та найпопулярніших технік лише кілька.

Перманентний макіяж брів

Перманентний макіяж брів - найактуальніша та найзатребуваніша процедура. Адже брови вимагають постійного догляду, а утримувати їхню форму та колір красивими самостійно за допомогою косметики досить складно. До того ж перманентний макіяж брів вирішує низку завдань:

 • підкреслює форму та допомагає її створити, якщо рідна форма неакуратна, асиметрична, хаотична,
 • зберігає гарний колір, підкреслюючи особу, очі, форму обличчя;
 • приховує недоліки: прогалини у разі випадання волосків, шрами, мікропігментації та ін.

Перманентний макіяж брів запропонований у кількох техніках. Найпопулярніші – три.

Вищипування брів до перманентного макіяжу

Пудрові брови

ТОПова техніка, улюблениця більшості дівчат. Виконується точковим запровадженням пігменту, створюючи ефект розтушовування. Це найбезболісніша техніка з усіх існуючих.
Пудрові брови дарують натуральність у образі. Їм не характерні чіткі грані та надмірно яскраві відтінки. У цьому випадку техніка гарантує ніжний та плавний градієнтний перехід та природність. Докладніше про пудрові брови ми вже писали тут.

Особливість техніки:

 • ідеальний варіант для дівчат зі світлими натуральними бровами, а також дівчат, у яких брови швидко вигоряють під впливом ультрафіолету;
 • максимально природний вигляд, ніби брови нафарбували тінями або олівцем;
 • мінімальний термін загоєння шкіри шляхом точкового поверхневого введення пігменту. Виключено утворення кірочок. Максимум - легке, ледь помітне лущення. Шкіра гоїться швидше. Про етапи загоєння читайте у статті;
 • мінімальні болючі відчуття. Процедуру перманентного макіяжу можна виконувати без анестетика. Це робить її доступною для жінок у становищі і молодих мам, які годують грудьми;
 • красиво виглядає на будь-якому кольоротипі та формі обличчя, підходить жінкам будь-якого віку.

Процедура не має недоліків, за винятком загальних, які включають стандартні протипоказання перманентному макіяжу.

Вищипування брів до перманентного макіяжу

Вищипування брів до перманентного макіяжу

Мікроблейдінг

Класичний мікроблейдинг передбачає виконання майстром розрізів шкіри у формі росту волоска та заповненням його пігментом. Через спірні моменти та ймовірність складного загоєння мікроблейдинг професійними майстрами в класичному варіанті виконується рідко. Замість нього рекомендується волосковий татуаж. Кінцевий результат ідентичний мікроблейдінг, але принцип виконання відрізняється. Волосковий татуаж виконується не маніпулою (невеликим лезом), як у випадку мікроблейдингу, а звичайною машинкою. Голкою малюються волоски, імітуючи їх зростання. Це гарантує безпеку та правильне загоєння шкіри.

Особливості техніки:

 • оптимальний варіант, якщо натуральні волоски випадають, частково або повністю відсутні;
 • допомагає створити чітку форму - чудово виглядає в ситуаціях, коли натуральні волоски брів ростуть хаотично, в різні боки, неслухняні.

Зазначимо. Мікроблейдинг не підходить для власниць жирного типу шкіри через високу ймовірність "попливу" чітких волосків.

Змішана техніка

Це комбінована техніка, що включає одночасно дві: пудрові брови і мікроблейдинг (волосковий татуаж). Редше вибирається дівчатами через досить яскравий ефект.

Особливості техніки:

 • якщо брови відсутні повністю – ідеальний вибір техніки;
 • підійде для тих, у кого брови "тонка ниточка" і хочеться зробити візуально їх густіше.

Зазначимо високу вартість техніки стосовно попередніх та більш тривале проведення процедури перманентного макіяжу. Зумовлено тим, що майстер робить дві техніки на одній.

Вищипування брів до перманентного макіяжу

Вищипування брів до перманентного макіяжу

Перманентний макіяж очей (повік)

Процедура перманентного макіяжу повік виключає необхідність щоденного нанесення косметики на очі. Зокрема, промальовування стрілки. Такий вид перманентного макіяжу рекомендується тим, хто звик фарбувати стрілку на очах або хоче підкреслити погляд, зробити його більш виразним.

Переваги татуажу повік:

 • абсолютна естетика. Не тільки підкреслює очі, а й робить їх більш розкритими, ставить акцент на очі, візуально подовжує вії;
 • візуальна корекція очей. Правильно підібрана форма стрілки може підкоригувати посадку та форму ока;
 • можливість приховати дрібні дефекти в області століття: невеликі шрами, візуально підняти навислу повіку;
 • щоденна зручність. У нанесенні макіяжу більше немає потреби. Стрілка може бути самостійний вид макіяжу без доповнення її тінями.

Перманентний макіяж повік запропонований у 3-х техніках: міжвійковий татуаж очей, класична стрілка та стрілка з розтушовування.

Вищипування брів до перманентного макіяжу

Міжвійка

ТОПова техніка в перманентному макіяжі повік. Тут заповнюється міжвіковий простір пігментом. Техніка надає абсолютну природність. Акуратна міжвійкова стрілка виглядає мило, не змушує щодня наносити на вії туш, роблячи візуально їх густішим і довшим.

Переваги техніки:

 • безболісність виконання процедури. У процесі торкається не вся зона лінії зростання вій у місцях, де вії не ростуть. Тобто частково. Це мінімізує болючі відчуття. Враховуючи, що процедура перманентного макіяжу передбачає використання знеболювального, будь-який дискомфорт виключено;
 • природність в образі. Міжвійкова стрілка не виділяється, не впадає у вічі. Вона виглядає витончено. Її завдання - обрамити око, без натяку на химерний макіяж;
 • міжвійка не змушує фарбувати вії. Навіть без нафарбованих вій стрілка виглядає красиво та невимушено.

Зазначимо. Міжвійка не допоможе візуально коригувати форму ока, не приховає недоліки. Зумовлено принципом її виконання.

Вищипування брів до перманентного макіяжу

Класична стрілка

Чи любите широкі стрілки на очах? Класика – для вас. Підкреслює очі, коригує форму, наголошує на погляді. Може мати будь-яку форму на вибір, довжину та вигин вільного краю.

Особливості техніки:

 • оптимальний варіант для камуфлювання будь-яких недоліків. Надійно сховає шрами, візуально підніме навислу повіку;
 • добре коригує форму очей при правильному виборі ширини і довжини стрілочки.

Важливо. При виборі широкої форми стрілки доведеться щодня фарбувати вії. Але цього достатньо для повноцінного денного макіяжу. Стрілка + темні вії = постійна класика.

Вищипування брів до перманентного макіяжу

Стрілка з розтушуванням

Менш популярна техніка перманентного макіяжу серед усіх запропонованих. Не має великого попиту через те, що татуаж дуже помітний. Підійде тим, хто звик щодня фарбувати стрілку і наносити на повіку тіні або розтушовувати підводку/олівець.

особливості:

 • найкращий варіант для приховування недоліків;
 • виглядає ошатно і привабливо;
 • візуально збільшує очі та робить на них неймовірно ефектний акцент.

Перманентний макіяж губ

Щодня наносите помаду чи блиск на губи, але втомилися протягом дня підфарбовувати їх? Татуаж губ викорінює цю проблему. Ідеальний колір пігменту у поєднанні з візуально збільшеними губами дарують неймовірний ефект.
Перманентний макіяж губ не лише надає кольору та приємного, красивого відтінку. Але й здатний змінити форму губ, зробити їх візуально пухлими, соковитішими, приховати недоліки: шрами, синюшність, асиметрію. Сьогодні можна зробити перманентний макіяж губ у двох популярних техніках: акварельна техніка та помадна.

Татуаж губ в акварельній техніці

Трендова, найпопулярніша техніка перманентного макіяжу губ. Передбачає поверхневе введення пігменту та його м'яке розтушовування. Звідси і додаткова назва – пудрові губи. Найчастіше використовуються нюдові відтінки (звідси і додаткова назва нюдові губи), пастельні тони. Мета техніки - не приховати недоліки, а надати губам свіжості, соковитості. Без химерності та надмірного виділення кольору на обличчі.

особливості:

 • максимальний натуральний ефект. Безперечно, акварельна техніка дарує природність у образі. Губи виглядають більш об'ємними, їх колір ніжним та жіночним;
 • мінімальні болючі відчуття шляхом м'якого розтушовування пігменту;
 • підходить всім жінкам будь-якого віку.

Зазначимо. Нещільне введення пігменту не дозволяє приховати помітні вади на губах або сильну синюшність губ. Акварелька не здатна перекрити невдалий попередній татуаж.

Вищипування брів до перманентного макіяжу

Помадна техніка

Імітує ефект нафарбованих помадою губ. Пігмент вводиться щільніше. Часто використовуються насичені відтінки: від ніжних рожевих та коралових до яскравих червоних. Головна відмінність – можливість приховати недоліки, візуально збільшити губи та надати їм обсягу.

Переваги:

 • техніка перманентного макіяжу дає можливість пограти з формою губ. Можна їх візуально збільшити, підняти спущені куточки губ, зробити “арку Купідона” більш виразним. Це найбезпечніший і безболісний спосіб змінити форму губ без ін'єкцій;
 • добре приховує будь-які недоліки;
 • запропонована у двох варіантах виконання: з контуром та без контуру;
 • дозволяє варіювати кольором. Можна використовувати один відтінок, а можна кілька, роблячи гарний перехід з ефектом омбре.

Така техніка перманентного макіяжу робить губи помітними. І підходить тим, хто звик використати щільну помаду.

Зробимо підсумки. Що для вас перманентний макіяж?

Перманентний макіяж – це чудова, сучасна альтернатива декоративній косметиці. Прекрасна можливість позбавитися необхідності щоденного макіяжу з ефектом не менше 1 року.
Крім цього, макіяж перманентний - це можливість приховати явні недоліки, що викликають у вас сором або дискомфорт. Така проста процедура ефективно приховає шрами, небажані сліди на обличчі. Вона підкреслить переваги, наголосить на виразності, додасть жіночності.

Об'єктивно процес виконання татуажу може бути дискомфортним. Потрібен час для відновлення шкіри. Необхідно слідувати рекомендаціям щодо підготовки до сеансу перманентного макіяжу та догляду за своєю шкірою після нього. Здається, що потребує багато часу та терпіння. Насправді ж найпростіші маніпуляції та трохи відповідальності подарують небувалий комфорт. Саме тому процедуру перманентного макіяжу обирають знаменитості, а також дівчата, які цінують свій час та хочуть залишатися привабливими у будь-якій ситуації.

У вас завжди є можливість отримати консультацію наших майстрів щодо перманентного макіяжу. Якщо у вас є питання, ви турбуєтеся з приводу і ще не наважилися робити перманентний макіяж чи ні, зверніться до нас. Наші майстри допоможуть вам, надавши експертну допомогу з будь-яких питань.

Відповіді на популярні запитання

 • Перманентний макіяж – процедура введення пігменту у верхні шари шкіри з імітацією макіяжу. Виконується в зоні брів, очей та губ. Також може використовуватись для створення мушки. Шляхом поверхневого введення пігменту перманентний макіяж виглядає природно та природно. Для виконання використовуються натуральні відтінки, органічні пігменти. Згодом пігменти розщеплюються організмом і виводяться природним шляхом. Малюнок світлішає і вже за кілька років стає непомітним. До основних переваг перманентного макіяжу відноситься мінімальні болючі відчуття, гарний ефект, відсутність скоринок і тривалий ефект.

 • Період залежить від обраної зони та техніки перманентного макіяжу. В основному, перманентний макіяж брів та губ тримається до 2-х років, вік – до 3 і більше років. Має значення тип та вік шкіри. На жирній шкірі перманентний макіяж тримається менше через велику кількість підшкірного сала, яке виштовхує пігмент. На віковій шкірі – довше через повільну регенерацію шкіри.

 • У кожній зоні є найпопулярніші техніки. У зоні брів – пудрові брови. У зоні очей - міжвіковий татуаж повік, губ - акварельна техніка. Вони популярні тим, що гарантують природність в образі, не обтяжують, не обтяжують використовувати додаткову косметику. Виглядають красиво, доглянуто.

 • Назви різні, суть однакова. Обидві процедури передбачають введення пігменту у шкіру. Процедуру раніше називали татуажем, зараз – перманентним макіяжем. Різниця у глибині введення пігменту. Татуаж передбачав запровадження пігменту на глибину від 1 мм і більше. Перманентний макіяж – до 1 мм. Звідси різниця ефекту. При татуажі колір з часом мігрує в інший неприродний відтінок через те, що організм не може розщепити глибоко введений пігмент. При перманентному макіяжі такий ефект виключено. Пігмент вводиться у верхні шари шкіри, завдяки чому він розщеплюється та виводиться повністю. А згодом він не мігрує в інший колір, а лише світлішає.

Автор - Ксенія Кобилянська
ТОП-майстер/Засновник студії
Підписуйтесь на наші соціальні мережі та YouTube канал.
У нас багато крутого контенту

Створення та просування сайтів