Адреси студій (2)

Чим відрізняється перманентний макіяж від татуажу?

15297

Поняття татуажу та ПМ у всіх на слуху вже давно. Прийнято вважати, що це одне й те саме. Але різниця колосальна. І не страшно, якщо клієнт не розуміє різниці. Набагато страшніше, якщо майстер, який надає послугу, не розуміється на принципах виконання цих двох процедур. У цій статті ми дізнаєтеся, в чому полягає різниця між перманентним макіяжем і татуажем. Ми докладно розповімо в чомусь схожість процедур, а чим вони кардинально відрізняються.

Подібності процесів

Почнемо з того, що перманентний макіяж – це апгрейд татуажу. Його вдосконалена процедура. Метод виконання татуажу і ПМ ідентичний. У процесі виконання обох процедур використається машинка, пігменти. Також майстром розробляється ескіз, використовується знеболювальне, додаткові витратні матеріали.
Залежно від зони, де проводиться процедура, результат та ефект може бути схожим. Наприклад, не можна порівнювати з погляду ефекту татуаж брів та перманентний макіяж брів. Тому що в результаті виглядають брови по-різному. Але, наприклад, і за допомогою татуажу, і з ПМ можна зробити ідентичний ефект промальовування губ. Якщо використовується техніка повного заповнення, губи будуть виглядати однаково. Аналогічно і з татуажем повік. Вибрана класична стрілка виглядатиме однаково: одного кольору, довжини, ширини.
Проте між двома процедурами є кілька суттєвих фундаментальних різниць. Про це далі.

Основні відмінності

Як згадувалося, за своєю суттю дві процедури дуже схожі. Татуаж з'явився ще на початку 90-х. Він став послідовником татуювань. Використовувалися машинки для татуювань, барвники, що тільки з'явилися на ринках. Перманентний макіяж – вже оновлена процедура татуажу. Використовуються модифіковані, вдосконалені машини, натуральніші пігменти. Але це швидше питання прогресу, ніж різниці між процедурами. Застарілі машини вже не продаються, а барвники діляться лише на барвники для татуювання та пігменти для перманентного макіяжу. То в чому відмінність? Розкриємо основні.

Обладнання

Винесемо це питання окремо, тому що дуже часто багато хто помиляється, думаючи, що при татуажі та ПМ використовується різне обладнання. Насправді застосовується те саме. Зараз існує така різноманітність машинок для перманентного макіяжу з різними можливостями та функціями, які дозволяють досягти будь-якого ефекту. Тут уже залежить від налаштувань, виставлених майстром, та результатом, який хоче отримати клієнт у результаті. Обладнання універсальне. З його допомогою можна робити як легкий ефект, так і щільний прокрас. Залишається лише правильно підбирати вид машинки: довгохід або короткохід (про це ми розповідали тут), принцип використання голок, потужність тощо. В іншому різниці немає зовсім. Все залежить від досвіду та вміння майстра.

Пігменти

Раніше пігменти були одного виду. У них додавали оксид і діоксид заліза, різні хімічні компоненти, щоб татуаж, що виконується, тримався якомога довше. Так і сталося. Тривалість татуажу з допомогою використання таких пігментів становила роки, або навіть все життя. Але згодом пігмент неминуче мігрував в інший відтінок. І такі бажані темного кольору брови згодом ставали сірого, синього, червоного та інших кольорів залежно від кольору основи пігменту.
На момент розвитку процедури татуажу склад пігментів почав змінюватися. І зараз, коли перманентний макіяж, практично, зіставив татуаж, продовжуються використовуватися сучасні пігменти. Але різниця в тому, що тепер для збереження потрібного відтінку та виключення його міграції, до пігменту додаються спеціальні коректори. А для отримання натуральнішого відтінку майстра дуже часто змішують кілька.

Глибина введення у шкіру пігментів

Глибина введення у шкіру пігменту – ключова різниця татуажу від ПМ. Щоб татуаж було видно довше, пігмент вводиться в підшкірно-жирову клітковину (гіподерму). Лімфатична система не може впоратися з пігментом остаточно, тому він затримується під шкірою довше - від 3-5 років і більше. При ПМ пігмент вводиться шар дерми на глибину до 1 мм. Тобто, у верхні шари. Через це ефект триває менше - до 2-2,5 років залежно від зони (ПМ повік може мати ефект до 5 років). Якщо процедура виконувалась мінеральними пігментами, вже через 1 рік ефект може зійти. Поступово пігмент розпадається та виводиться, не залишаючи за собою слід. При татуажі пігмент у будь-якому разі залишає сліди. І, як правило, вже іншого відтінку.

Больові відчуття

Татуаж робити набагато болючіше порівняно з перманентом через різну глибину введення пігменту. До того ж майстер при виконанні татуажу робить кілька проходів для введення пігменту глибше і глибше. Сама собою процедура введення пігменту досить болюча. Але застосування анестетика і невелика глибина введення знімають болючі відчуття. Але навіть при використанні анестетика татуаж відчувається набагато болючіше, ніж ПМ.
Тут татуаж можна порівняти із татуюванням. Якщо у вас є тату на тілі, ви знаєте, наскільки хворобливою є процедура. Татуаж – аналогічно. Тільки якщо при тату фарба вводиться дуже глибоко, то за татуажу глибина менша. Відчуття менш болючі, але, все ж таки, досить відчутні.

Кінцевий результат процедури

Ми вже говорили вище про те, що візуальний ефект може бути однаковим. Залежить від техніки та зони. Оскільки, власне, процедури відрізняються лише глибиною введення пігменту. Але в розрізі процедури пудрові брови, як найпопулярнішою сьогодні, ці дві процедури відрізняються.

  • пудрові брови припускають ніжний, оксамитовий ефект із розтушовкою, яка виконується поверхневим введенням пігменту в шкіру;
  • ця техніка за своїм принципом повинна виконуватись з використанням натуральних відтінків, щоб у результаті отримати акуратний, природний вид брів;

Щоб домогтися пудрового ефекту, машинка повинна мати певний хід, на основі чого не вдасться ввести глибоко пігмент.

Раніше татуаж мав на увазі щільне профарбування: чорні щільні брови, яскраві губи тощо. Кольори завжди були яскравими за рахунок кількох проходів пігментом, глибини його введення. Мода на такі ефекти пройшла, натуральні відтінки увійшов у тренд. Досягти за допомогою татуажу такого легкого ефекту неможливо. І у нашому випадку натуральність є синонімом перманентного макіяжу.

Додаткові аспекти

У зв'язку з великою популярністю процедур і великою кількістю майстрів-самоучок або майстрів, які закінчили недорогі курси і не дали їм ніякого штибу, збільшується попит на видалення татуажу/перманентного макіяжу. Найчастіше вдаються до використання лазера як передового та ефективного методу виведення пігменту. І тут є помітна різниця за тривалістю та кількістю процедур між татуажем та ПМ.
А все через глибину запровадження пігменту. Чим він глибший, тим довше і складніше виводиться. Не завжди майстер може гарантувати абсолютну чистоту шкіри у результаті.

Процес виведення татуажу більш болісний і дорогий, тому що потрібно більше процедур. З перманентним макіяжем простіше, швидше та дешевше за рахунок того, що пігмент введений у дерму.

Що краще: татуаж чи перманентний макіяж?

Той старий татуаж, синонімом якого є татуювання, варто забути, як страшний сон. Ми сподіваємося, що зараз ніхто з майстрів не робить той самий татуаж, який був раніше на обличчях людей. Ми ще часто, наприклад, у супермаркетах можемо спостерігати бабусь із синіми або зеленими бровами, наче намальованих маркером. Тому лише перманентний макіяж. Тим більш є багато різних технік. Це і пудрові брови, які дуже легко виглядають. І тіньове розтушування, яка виглядає щільніше. Кожен собі знайде необхідну техніку.

Плюси та мінуси татуажу

Якщо ви наважилися зробити татуаж, то будьте готові до того, що:

  • Ефект триватиме довго. Якщо шкіра вікова, ефект може залишитися на 5-10 і більше років.
  • Відтінок, як правило, підбирається яскравішим, щоб з часом він бліднув, але залишався красивим, живим.
  • Пудрові брови зробити татуажем неможливо. Акварельні губи теж.
  • Процедура буде досить болісною.
  • Татуаж неможливо перекрити. Особливо якщо він старий і вже вийшов в інший колір.

Плюси та мінуси перманентного макіяжу

Для вас ПМ – це:

  • Гарний, натуральний ефект із використанням більш природних відтінків. Ця процедура не передбачає помітні кольори. Але за вашого бажання вони також можуть бути використані. Наприклад, перманентний макіяж губ може бути зроблений в акварельній техніці із застосуванням нюдових, пастельних відтінків. І в техніці "помадний ефект" із використанням червоних, коралових, насичено-рожевих тонів.
  • Різноманітність техніки. Для кожної зони є кілька технік, за допомогою яких можна отримувати різні ефекти.
  • Швидша і безболісна процедура. Для її виконання потрібно не більше 1,5 години. З використанням анестетика пройде безболісно. Наприклад, пудрові брови взагалі можна виконувати без анестетика - відмінний бонус для вагітних і жінок, які годують грудним молоком.
  • Менш тривалий ефект. Але плюс для тих, хто любить експериментувати та пробувати щось нове. Через кілька років ефект ПМ пройде і можна повторити його в іншій техніці, оцінивши її плюси та мінуси саме собі.
  • За бажання підтримувати вид ПМ, рекомендується 1 раз на рік проводити корекцію для насичення зони кольором.

Для гарного ПМ також потрібний досвід. Не кожен майстер здатний професійно, правильно виконати роботу і зробити перманентний макіяж натуральним, красивим, здатним підкреслити переваги і приховати недоліки. Тут важливий як досвід, а й якість, вид устаткування, пігментів. Тому обов'язково дивіться портфоліо майстра, моніторте відгуки про нього.

Татуаж і перманентний макіяж - це те саме?

Як бачите, насправді дві процедури як рідні сестри. Але різниця таки є. Татуаж у його класичному розумінні вже практично ніким не виконується. Тим не менш, ще залишилися майстри, які через дешеве навчання або надивившись відео в інтернеті можуть під виглядом сучасних технік зробити вам татуювання на обличчі, якої буде складно позбутися. Тому ретельно підходите до вибору студії чи майстра. Дивіться результати після процедури та просіть фото загілого перманента.
Усі сучасні майстри ж перейшли на перманентний макіяж. Традиційного макіяжу вже ніхто не вчить. У всіх школах проходить навчання перманентного макіяжу, всі пропоновані ринком машинки та пігменти розраховані саме для нього.
Тому зараз, по суті, це одне й те саме. Просто ми звикли називати перманентний макіяж татуажем. Хоча класичний татуаж як індивідуальна процедура давно вже вимер.

Відповіді на популярні запитання

  • Основна відмінність татуажу та ПМ – глибина введення пігменту. Під час татуажу пігмент уводиться у шкіру на глибину від одного міліметра. При ПМ – до одного міліметра. Звідси різниця у тривалості ефекту та больових відчуттях. Тривалість татуажу довша і буває на все життя. При цьому пігмент поступово мігрує та виходить в інший відтінок. Ефект перманентного макіяжу від 1 року в залежності від зони, техніки та типу шкіри. Поступово пігмент розпадається, виводиться і залишає у себе слід на шкірі.

  • Пудрові брови – це техніка винятково перманентного макіяжу. Шляхом глибокого введення пігменту досягти ефекту розтушовування, легкості, що властиве пудровому напиленню, неможливо. Пудрові брови передбачають лише поверхневе введення пігменту у шкіру. Татуаж передбачає глибину запровадження набагато більше. Тому основна різниця у тому, що за допомогою традиційного татуажу зробити пудрові брови неможливо.

  • Раніше татуаж виконувався машинками того часу. Пігмент вводився глибоко, через що ефект виглядав насиченим, яскравим. Наразі татуаж виконується дуже рідко. Майстри виконують перманентний макіяж. При цьому досі використовують термін "татуаж" як синонім перманентного макіяжу. ПМ виконується сучасною машинкою, оновленими пігментами. Глибина введення змінилася – пігмент вводиться поверхнево. Через це ефект натуральніший. Сама процедура менш болісна, а тривалість ефекту значно скоротилася.

Автор - Ксенія Кобилянська
ТОП-майстер/Засновник студії
Підписуйтесь на наші соціальні мережі та YouTube канал.
У нас багато крутого контенту

Створення та просування сайтів