Для майстра ПМ машинка для татуажу ніби продовження своєї руки. Вона входить до обов'язкового стартового набору майстра ПМ. Від якості, точності пристрою, зручності його використання залежить результат процедури. Тому, яку машинку для перманентного татуажу вибрати питання гостре та актуальне.
У цій статті ми детально розглянемо види машинок, їх особливості та відмінності, розповімо, що таке короткохід та довгохід, а також порекомендуємо хороші машинки на основі нашого досвіду використання.
Види машинок для ПМ
Усі види машинок для перманентного макіяжу поділяються на два: роторні та індукційні. Вони вирізняються технічними/фізичними характеристиками, ефектом введення пігменту.
Роторні машинки для перманентного макіяжу
Роторні машини працюють за єдиним принципом. Він полягає у перетворенні моторного механізму на виліт голки. Найчастіше майстри ПМ використовують саме цей вид. Зумовлено це тим, що ротор дозволяє виконувати різні рухи, вимагаючи потрібного ефекту. Вони вважаються універсальними. Крім того, зручні в експлуатації та мають переваги:
- Універсальність. При правильному виборі машини для перманента роторного типу, вона може стати "солісткою", виконуючи всі необхідні дії та домагаючись орієнтованого ефекту.
- Великий вибір. Апарат-ручка, з поршнями для повернення слайда, мініатюрні крутилки - варіантів так багато, що кожен майстер знайде свій ідеальний ротор. Плюс широкий ціновий діапазон від недорогих китайських до елітних моделей.
- Тихі та легкі. Мала вага забезпечує зручність утримання у руці, рука не втомлюється. А тиха робота створює комфорт клієнту, що важливо.
Але роторна професійна машинка для татуажу має і недоліки, про які потрібно знати:
- Підвищений знос. Мотор, що працює, створює загальне навантаження на весь пристрій.
- Обслуговування. Через конструктивні особливості машинка для татуажу брів досить тендітна. При її зламанні обслужити/відремонтувати непросто
- Ціна. Якщо порівняти роторну з індукційною ціною, то за вартість одного якісного ротора можна купити набір індукції. Але, така вартість комфорту.
Індукційні апарати для татуажу
Хоча ротори популярніші, деякі майстри продовжують використовувати індукційні апарати для татуажу. За принципом роботи це два абсолютно різні інструменти. Індукція працює шляхом двох котушок, що утворюють магнітне поле. Воно змушує бойок розкручуватися у певній амплітуді. А шпаркий та стабільний хід, що прикріплюється до бойка, забезпечує пружина.
Важливо. На відміну від роторної машинку індукцію не можна назвати універсальною. Кожен вид апарату для перманентного макіяжу створює певний ефект. І чим вуже вимога до ефекту, тим кращий результат.
Переваги:
- Надійна та проста. Нехитра конструкція, легко обслуговується, рідко ламається.
- Точність в ударі голочки. Фізику не обдурити. Тому індукційний апарат дає дуже точний, шпаркий удар у саму точку.
- Ціна. Простий конструктив сприятливо відгукується вартістю обладнання.
Недоліки:
- Справжній олдскул. Поки ротори розвиваються, стають більш мініатюрними та легкими, індукція не змінюється вже 100 років. Має значну, відчутну вагу через великі котушки.
- Шумна робота. Навіть майстру-новачку непросто витримати шум апарату для перманентного макіяжу в процесі процедури, а вона може йти 2-3 години. Що вже казати про клієнта.
- Декілька моделей для однієї процедури. Ми говорили, що кожен вид індукції виконує тільки одну функцію. Наприклад, лише розтушовування або лише лінію. Тому для створення, припустимо, татуажу губ з контуром та розтушовуванням знадобиться два апарати з відповідними можливостями.
Підвиди тату машинок для перманентного макіяжу
При виборі машинки для перманентного макіяжу брів, татуажу губ та повік зверніть увагу на спосіб кріплення голок. Існує 2 види: голка-дюза та модульні машинки. Відразу забіжимо вперед і скажемо, що у своїй роботі ми використовуємо модульні моделі, тому що вони забезпечують майстру комфорт, а клієнту безпеку.
Не можна сказати, що якийсь вид кращий чи гірший. Майстер вибирає собі модель, зручну йому. Голка-дюза – передбачає постійну заміну одноразових ковпачків. З модульними апаратами все інакше. Модуль – кілька з'єднаних між собою голок, розміщені в корпус із пластику. Тобто, голка та дюза з'єднані разом. Картридж з одноразовими голками забезпечує повну стерильність та безпеку внаслідок відсутності перехресного зараження за умов дотримання всіх правил стерилізації.
З недавніх пір конструкція апаратів Giant Sun з голкою-дюзою визнана небезпечною. Через те, що голочка входить у шкіру, лімфа залишається на голці, а потім частково потрапляє у дюзу. Це збільшує ризик поширення інфекції. Зважте на це при виборі апарату для перманентного макіяжу.
Короткохідні чи довгохідні?
Ще один відмінний фактор для машинок – хід голки. Що таке перебіг голки? Це вся довжина голки. Існує поняття "виліт голки". Це довжина голки від краю дюзи до зовнішнього краю голки. Апарати для перманентного макіяжу відрізняються довжиною ходу голки. Розрізняють 3 види.
Короткохід
Короткохідні машинки залишають дрібніші в діаметрі пікселі внаслідок низької швидкості удару. Довжина голки – від 1,2 до 2,5 мм. Це оптимальний варіант обладнання при виконанні ліній та тіней.
Довгохід
Цей тип машинок дозволяє працювати на будь-якій, навіть щільній шкірі. Можна виконувати процедури у будь-якій зоні. Саме його найчастіше використовують більшість майстрів як перманенту, і татуювань. Хід голки становить 35-45 мм. Оптимальні для виконання розтушовування. Також під час коригування натиску можна виконувати лінії.
Гібрид
Універсальний варіант. Хід голки: 25-35 мм.
Зверніть увагу. При виборі апарату для татуажу під час голки врахуйте, що вони діляться на лайнер і шейдер. За умов однакового вольтажу лайнер залишить 20 пікселів від одного удару, а шейдер –10.
До кожного апарату слід підібрати свій вольтаж та кут роботи залежно від бажаного результату.
Яку вибрати машинку для пудрового напилення та ПМ усіх зон?
Наразі більшість майстрів ПМ працюють роторним апаратом. Але є й ті, що використовують індукційні. Тут важливо підібрати той вид, що підійде саме вам. Тому ми не рекомендуємо спиратися лише на інформацію з Інтернету, а спробувати види та підвиди обладнання у роботі. Наприклад, під час проведення курсів перманентного макіяжу у нашій школі ми перед практичними заняттями своїм учням надаємо на вибір кілька видів апаратів для татуажу. Зараз багато магазинів профообладнання для тату та ПМ надають можливість спробувати апарат для татуажу в роботі прямо в магазині, використовуючи латекс. Не втрачайте такої можливості, обов'язково спробуйте всі види, щоб зрозуміти, який вам подобається більше працювати і який результат вам подобається більше і вибрати найкраще.
При покупці обладнання рекомендуємо:
- вивчити технічні можливості моделі: чи можна настроїти частоту проколів, вибрати конфігурацію голок;
- рівень шуму та вібрації;
- вага та компактність;
- наявність ножної панелі та комплектація.
Також рекомендуємо проконсультуватися з досвідченими майстрами та запитати їхню думку. Якщо ж ви плануєте стати майстром ПМ, то пройдіть курси. У такому випадку вам буде детально розказано про відмінності апаратів татуажу та рекомендовані оптимальні моделі на основі досвіду тренера.
Найкращі машинки для перманентного макіяжу
Далі ми наведемо приклади та опис кожного з видів агрегатів, з яких можна вибрати машинку для перманентного макіяжу. Підбірка ґрунтується на досвіді майстрів нашої студії ПМ.
Giant Sun 8650 (короткохід)
Вибір багатьох майстрів ПМ як новачків, так і досвідчених фахівців. Це роторний короткохідний апарат для татуажу дає стабільну швидкість обертання, можливість регулювання швидкості: мінімальна, середня та максимальна (7000-8000 оборотів за хвилину). Без вібраційна модель дозволяє працювати з класичними та акупунктурними (тонкими) голками різних конфігурацій: 1,3 і 5 голок в одній пучку. Вага – 50 грамів. Виробництво: Тайвань, двигун виготовлений в Японії.
EQUALISER Proton MX (гібрид)
Універсальний апарат із гібридним ходом голки дозволяє налаштувати глибину від 0 до 4,5 міліметрів. Вольтаж від 7 до 11 В. Корпус з алюмінію, вага – 130 грамів. Сумісна з усіма типами картриджів. Виробництво: Польща. Дозволяє виконувати будь-яку техніку у будь-якій зоні. Однаково ефективна при промальовуванні ліній, тіней та розтушовуванні.
Mast K2 (пузатик), короткохід
Роторна машинка-ручка із довжиною ходу голки від 2,8 до 3,5 мм. Корпус виготовлений з авіаційного алюмінію, японський мотор. Вага -142 грами. Підходить для виконання тонких та чітких ліній. Можна працювати у різних техніках ПМ. Робоча напруга – 6-9 В. Працює з усіма картриджами.
Cheyenne Hawk Thunder (довгохід)
Улюблениця майстрів перманента, що працюють на довгоході. Легка (78 г), з плавним ходом, регулюванням вильоту голки. Сумісна з модулями різної комплектації до 23 голок. Хід голки – до 4,5 мм. Вольтаж - 5-12 В. Ідеальний варіант для виконання у будь-якій зоні, виконання м'якого розтушовування.
Вибір машинки для ПМ та їх вартість
На завершення відзначимо вартість обладнання. Тут дається величезне поле. Є напівпрофесійні апарати за вартістю від 5000 грн та професійні “гіганти” за ціною від 15000 грн. Але ціна в цьому випадку грає другорядну роль.
Щоб вибрати машинку для перманентного макіяжу, спочатку ознайомтеся з технічними характеристиками обладнання, потримайте його в руках, зробіть тестову роботу на штучній шкірі. Вам має бути зручно тримати апарат у руках, не важко. І, звісно, результат має подобатися. Тільки після того орієнтуйтеся на ціну. Однак і дешевшати не варто. Навряд чи якісне обладнання коштуватиме дешево. Не забувайте, що від якості залежить кінцевий ефект вашої роботи. І, як результат, ваша репутація та відгуки клієнтів.