Відновлюється запис. Чекаємо на вас.

Пудрові брови: всі за і проти трендової техніки

45799

Про традиційну техніку татуажу брів чула кожна жінка, яка бажає виглядати привабливо та доглянуто. Процедура досить ефективна, добре приховує недоліки в області брів, роблячи їх виразними. Ось тільки татуаж - це болісна процедура, яка не може подарувати природний вигляд бровок і має ряд недоліків (зміна кольору з виходом у синій, зелений і навіть червоний).
Техніка пудрових брів кардинально відрізняється від традиційного татуажу. Сучасна, практично безболісна процедура з приголомшливим ефектом. Про те, що являє собою пудровий татуаж брів, поговоримо в цій статті.

Що таке пудрові брови?

Пудрові брови - це ультрасучасна техніка мікропігментації, що дозволяє досягти природного виду бровок. Сьогодні можна зустріти цілу низку епітетів, що символізують цю процедуру: нано напилення, оксамитове, піксельне, точкове, тіньове напилення.

 

У процесі виконання процедури майстер у верхні шари шкіри вводить пігмент, розтушовуючи, "протягуючи" його. Створюється імітація макіяжу, ніби на шкіру брів акуратно і м'яко було нанесено тіні або розтушований олівець. Саме за такий гарний "димчастий" ефект техніка пудрових брів набрала своєї популярності та сьогодні є фаворитом серед представниць прекрасної статі.

Результат процедури приголомшливий. Брови виглядають акуратно, доглянуто та природно. Немає чітких форм і меж, як це властиво класичному татуажу чи мікроблейдингу. А головне, ця техніка підходить всім і не має жодних вікових обмежень.

 

Кому рекомендована пудрова техніка татуажу брів?

За допомогою пудрових брів можна не лише надати своєму образу завершальних ноток, але й ефективно приховати недоліки. Це можуть бути невеликі лисини, шрами, асиметрія, рідкісний або хаотичний ріст волосся. Всі недоліки можна красиво приховати, надавши брівкам красиві контури та колір.

Виходячи з можливостей техніки, зробити пудрові брови рекомендується, якщо:

 • У вас занадто густі брови, але на деяких ділянках є лисиці;
 • У вас дуже світлі брови і потрібно надати їм колір;
 • У вас брови швидко вигоряють на сонці;
 • Ваші брови ростуть хаотично і хочеться надати їм більш акуратної та красивої форми;
 • У вас є уроджені дефекти в області брів, шрами;
 • Ви не бажаєте щодня витрачати час на макіяж.

Звичайно, в першу чергу, головна перевага мікропігментації полягає в тому, що з її допомогою можна надовго забути про необхідність підфарбовувати брівки декоративною косметикою, протягом турбуючись протягом дня не стерлася чи не потекла вона. Завдяки пудровим бровам макіяж завжди і скрізь, за будь-яких обставин, ідеальний.

 

Плюси та мінуси пудрових брів

Крім естетичного аспекту, який дарує процедура, татуаж брів із пудровим ефектом має такі переваги:

 • Мінімальний травматизм шкіри. Голка вводиться у верхні шари шкіри на глибину до 1 мм. Завдяки цьому її відновлення проходить швидко і безболісно, а сама процедура виключає сильні болючі відчуття;
 • Швидке проведення процедури – близько 1,5 години;
 • Приховує недоліки;
 • Підходить для жінок віком 18+.

 

До недоліків можна віднести лише досить високу вартість процедури. У середньому, у студіях Києва пудровий татуаж брів обійдеться у 1000-4500 грн плюс 50% за корекцію, яка є обов'язковою через місяць після процедури. Дешевше користуватися послугою не рекомендується, оскільки занадто низька ціна може говорити про некомпетентність майстра або економію на пігментах, обладнанні або стерильності, що може спричинити відповідні ризики. Важко сказати, що дешева послуга виллється у 100% позитивний чи негативний результат. Але, як показує наш досвід, клієнти, які зробили перманентний татуаж дешевше за 1000 грн, пошкодували про це – наслідки роботи недосвідчених майстрів були очевидними. Як мінімум, у таких випадках була потрібна корекція. З одного боку, це мінус, тому що необхідно частково повторювати процедуру і витрачати гроші (корекція, як правило, коштує 50% вартості перманентного макіяжу). З іншого боку - плюс, оскільки корекція найімовірніше допоможе усунути недоліки.

Як робиться пудрове напилення брів?

Процедура пудрових брів виконується поетапно:

 1. Оскільки від обраного ескізу, кольору, форми залежить зовнішній вигляд жінки, насамперед майстер проводить консультацію. Обговорюється все: відтінок пігменту, його інтенсивність заповнення, техніка "протяжки" (наприклад, зараз модно вводити пігмент від світлого до темного відтінку, форма брови і т.д. Майстер може пропонувати варіанти, ґрунтуючись на формі обличчя, кольорі та формі очей, волосся, шкіри;
 2. Створюється ескіз. Виконується корекція брів, вищипуються зайві волоски, коригується форма. Майстер обговорює ескіз із клієнтом та коригує його до повної згоди;
 3. Наступний етап - обробка антисептиком та знеболювання. Для цього використовуються різні мазі, гелі чи спреї. Для знеболювання може використовуватись лідокаїн або інший препарат на його основі. Незважаючи на те, що пудрові брови відносяться до процедури з мінімальним травматизмом шкіри, її пошкоджень не уникнути, як і болючі відчуття. Щоб весь дискомфорт звести до мінімуму, майстер двічі завдає знеболюючих препаратів. Перший раз на початок процедури, вдруге під час неї;
 4. Далі – виконання процедури. Сама процедура передбачає створення мікроточок, через які вводиться пігмент. Виконується це за допомогою спеціальної машинки з тонкою голкою на кінці. Завдяки цьому виходить тіньовий димчастий ефект - пігмент "лягає" м'яко та плавно;
 5. Після закінчення процедури майстер наносить знезаражуючий і загоюючий крем, консультує з питань догляду після процедури, а також записує на обов'язкову корекцію, яку слід робити приблизно через місяць після першого відвідування студії перманентного макіяжу.

Протипоказання пудрового напилення брів

Техніка має безліч переваг, але, на жаль, підходить не всім. Існує ряд протипоказань – захворювань, маючи які не можна чи не рекомендується виконувати татуаж. До них відносяться:

 • Підвищена чутливість;
 • Схильність до алергії. Щоб уникнути алергічного нападу, можна за тиждень до процедури почати приймати антигістамінні препарати;
 • Цукровий діабет – людям, які приймають інсулін;
 • Вірусні захворювання;
 • Різного роду інфекції;
 • Погана згортання крові;
 • Сильний вугровий висип;
 • ВІЛ.

До відносних протипоказань відноситься вагітність і період лактації через зміну гормонального фону, що відбувається в організмі жінки в цей час. Майстер не може дати гарантії, що пігмент візьметься правильним залишком. Тому в цьому періоді клієнтки роблять мікропігментацію на свій страх та ризик. Також рекомендується підібрати інший вид перманентного макіяжу, якщо на бровах спостерігається велика кількість сивого волосся або лисини. Пудрові брови зможуть лише частково приховати подібні недоліки за умови, що сиві волоски зафарбовуватимуться.

 

Як гояться пудрові брови?

Процес загоєння та відновлення шкіри після процедури пудрових брів не відрізняється від процесу, що відбувається після іншої техніки перманентного макіяжу. У перші години може з'явитися набряк та почервоніння – це нормальна реакція шкіри на численні проколи. Як тільки шкіра почне гоїтися, може утворитися лущення. Якщо лущення мінімальне – це означає, що процес загоєння відбувається правильно. Якщо скоринки грубі, під ними кривиться або протікають рани, необхідно звернутися до лікаря. Категорично забороняється самостійно видаляти скоринки зі шкіри.
У момент загоєння дерми може з'явитися легке свербіння. Чесати брови не можна, але якщо дуже хочеться, то можна акуратно за допомогою вушної палички пройтися навколобровною зоною. Це повинно допомогти. Період загоєння шкіри становить близько 5-7 днів. Повністю шкіра відновлюється та оновлюється за місяць за умови правильного догляду за бровами після процедури.

 

Догляд за бровами після пудрового напилення

Правильний догляд за бровами після перманентного макіяжу в техніці тіньового напилення – найважливіший фактор, від якого залежить, наскільки правильно і красиво ляже пігмент.

 

Догляд за шкірою після пудрового напилення

Шкіра, що зазнала травматизму, не повинна сохнути, щоб скориночки, що утворилися, надалі були м'якими. Для цього необхідно обробляти шкіру хлоргексидином і при необхідності наносити на шкіру пом'якшувальний засіб за рекомендацією майстра. Ідеально в цьому випадку підійде вазелін чи інші спеціальні креми, мазі. Його необхідно акуратно, легкими рухами наносити на шкіру тонким шаром.

Важливо! Після процедури необхідно почекати 2-3 години і не змивати засіб. Після цього змити його за допомогою дитячого мила, промокнути м'якою серветкою без ворсу та тонким шаром нанести вазелін. Пізніше вазелін або інші мазі можна зовсім не використовувати, шкіра самостійно заживе без проблем і ускладнень.
У перші 2-3 дні слід уникати контакту з водою, щоб не занести бактерії через відкриті ранки. Також не рекомендується використовувати будь-які засоби для вмивання.

Правильний догляд за пудровим татуажем брів

Яких процедур для обличчя слід уникати?

Щоб шкіра швидко загоїлася без негативних наслідків, слід виключити нанесення на неї (мається на увазі зона брів) різного роду косметичні засоби: будь-якого виду крему, олії, гелі, сироватки тощо. Не варто робити пілінг чи скрабування, вищипувати брови. На перші 7 днів краще відкласти будь-які косметичні процедури над бровами за винятком тих, які рекомендовані майстрами. Скрабувати та робити пілінг шкіри можна лише через місяць після процедури, коли шкіра повністю відновиться.

Чого не можна робити під час загоєння шкіри
Заплановані походи в сауну та лазню відкласти на пізніше. І не варто забувати одягати капелюшок із широкими полями, якщо планується тривале перебування на сонці. Пряме сонячне проміння може негативно позначитися на стані травмованої шкіри. До речі, коли вона загоїться, перед виходом на сонце рекомендується наносити сонцезахисний крем.

Важливим аспектом є підготовка до процедури. Про це також важливо знати.

Як підготуватися до пудрового напилення брів?

Від правильної підготовки до процедури мікропігментації залежить те, якою буде реакція в організму на сторонню речовину, а також те, як приживеться пігмент. Щоб результат не розчарував очікування, необхідно:

 • Бажано за тиждень або хоча б кілька днів до процедури відмовитись від вживання алкоголю та енергетичних напоїв;
 • За кілька днів до процедури припинити прийом лікарських препаратів, що розріджують кров, антибіотиків та інших засобів на їх основі;
 • Не виконувати корекцію брів, не вищипувати волоски і не фарбувати їх.
 • Докладніше про підготовку до процедури ви зможете прочитати тут.

Скільки тримається пудрове напилення брів?

Ефект тримається 1,5 – 2 роки. Точний термін передбачити неможливо, оскільки він індивідуальний залежить від організму. Такий невеликий термін ефекту обумовлений використанням пігментів на мінеральній основі. Протягом періоду пігмент поступово розсмоктується. Через кілька років він розсмокчеться повністю.
З одного боку, це є великим плюсом, тому що через нетривалий термін можна заново виконати процедуру, змінивши відтінок, форму, насиченість або спробувати інший вид перманентного макіяжу. Мінусом такого короткочасного терміну стає процедура лише тим, хто бажає отримати більш тривалий ефект.

Варто розуміти, що існує ряд факторів, від яких залежить, наскільки швидко світлішає пігмент. До них належить:

 • Тип шкіри та її специфіка. Жирна і пориста шкіра втрачає пігмент набагато швидше;
 • Специфіка імунної системи Чим вищий імунітет, тим вища ймовірність того, що виведення пігменту відбудеться швидше;
 • Вік. Що старша жінка, то повільніше освітлюється пігмент.

Корекція пудрових брів

Майже в 100% випадків майстер після проведення першої процедури записує клієнта на корекцію. Це обов'язкова додаткова процедура, яка:

 • Подовжує термін ефекту пудрових брів. Під час корекції повторно вводиться пігмент, завдяки чому він краще закріплюється під шкірою;
 • Усуваються недоліки, що утворилися в процесі загоєння шкіри (прогалини в пігменті, висвітлення відтінку пігменту, зміна форми брів та ін.)
 • Першу процедуру пудрових брів можна назвати "знайомство зі шкірою". Абсолютно невідомо як відреагує організм на сторонню речовину, як його сприйме. Саме тому не завжди вдається одразу отримати той результат, який хотілося б. Проте корекція вмить вирішує цю проблему. З її допомогою вдається вирівняти колір, усунути дефекти, підкоригувати форму та довести результат до ідеалу.

 

Чи можуть перекрити пудрові брови класичний татуаж?

Через особливості техніки пудрового напилення брів, на жаль, рідко вдається перекрити класичний татуаж. Іноді фахівці беруться за таку роботу, але гарантувати стовідсотковий результат ніхто не стане. До того ж, найімовірніше, потрібно буде виконати кілька корекцій для досягнення бажаного результату. Тому в даному випадку простіше видалити татуаж за допомогою лазерної корекції, а потім виконати процедуру пудрових брів.

Складнощі перекриття полягають у глибині введення пігменту під шкіру. За виконання класичного татуажу пігмент вводиться на глибину до 1,5 мм. Техніка пудрових брів передбачає введення пігменту на глибину до 1 мм. Тому відтінок пігменту, що вводиться при виконанні пудрових брів, може бути не видно. Якщо пігмент ввести глибше, то велика ймовірність того, що колір з часом може набути несподіваний відтінок: червоний, синій і навіть зелений. Але й це не факт, все індивідуально і залежить від особливостей шкіри та організму в цілому.

 

Пудрові брови - стильно, сучасно та естетично

 

Перманентний макіяж у техніці пудрових брів – справжній "бум" у бьюті-сфері. Саме ця техніка мікропігментації, як жодна інша, дає можливість створити максимально природний вид бровок. Саме за це більшою мірою і цінується дана техніка татуажу.
Головне, прислухатися до рекомендацій спеціалістів та довіряти своєму майстру. Вибирайте професійних виконавців та результат вас не розчарує!

ТОП популярних послуг

Пудрове напилення Київ

Пудрові брови курси

Курси ПМ

Відповіді на популярні запитання

 • Процедура пудрових брів недарма називається найболючішою в порівнянні з іншими техніками перманентного макіяжу брів та інших зон. Обумовлено тим, що техніка передбачає введення пігменту точково у верхні шари шкіри. Через мінімальний травматизм процедуру можна проводити без використання анестетика. Звідси плюс для вагітних і жінок, що годують - процедура для них ідеально підходить. Більшість наших клієнток стверджують, що в процесі створення пудрових брів відчуття схожі на вищипування волосків брів.

 • Ви можете зробити пудрові брови в даних періодах за умови, що не буде використано анестетик. Він під забороною для жінок у такому прекрасному стані. Але внаслідок особливостей процедури вона можлива без знеболювального. Тому вам залишається лише вибрати потрібний день і записатися на процедуру.

 • Загальний час процедури – близько 1,5 години. У цей час входить обговорення, малювання ескізу, якщо це необхідно, сам процес роботи та консультація. 

 • Техніка пудрового напилення справді є найпопулярнішою. Зумовлено перевагами та ефектом, який дарує ПМ у цій методиці. Пудрові брови створюють природність в образі, виключають чіткі грані, а легке розтушовування допомагає красиво обрамити брови та очі. Техніка підходить всім незалежно від віку. Її можна робити навіть на жирній шкірі.

Автор - Ксенія Кобилянська
ТОП-майстер/Засновник студії
Підписуйтесь на наші соціальні мережі та YouTube канал.
У нас багато крутого контенту
Жанна

Дуже цікаво було почитати!) Спасибі за пізнавальну статтю, думаю що все-таки наважуся незабаром зробити брівки. Автор, Ви ще й однопрізвище моє, прикольно)

Олена Оліференко

Дуже пізнавальна інформація. Стаття розриває всі дрібниці +і-.

Evgeniya

Дякуємо за статтю дуже цікава та корисна інформація

ТАНЮШКА Одеса

Спс. Для мене це нове, що захотіла зробити природні брівки. Стаття змістовна. Все зрозуміло. Вже записалася до майстра. Але зайва інформація не заважає. Так що велике спасибі за статтю. Майстер з акції, єдине мене бентежить. Сподіватимуся, що зробить якісно. За Корекцію через місяць не знала... І майстри в оголошенні пишуть, що тримаються брівки 3-4 роки... А у вас 1,5-2 роки.
З новим роком 2021! (20.12.20)

Створення та просування сайтів