Адреси студій (2)

Татуаж губ: все ЗА і ПРОТИ, види перманентного макіяжу губ

101885

Бліклість губ, асиметрія, будь-які видимі недоліки або бажання підкреслити форму і відтінок губ приводять багатьох жінок до виконання татуажу. Дійсно, сучасні техніки перманентного макіяжу губ дозволяють досягти приголомшливого результату, здатного поєднати в собі естетику та вирішення задач з камуфлювання проблем. Але чи все так просто, як здається? У цій статті ми детально розберемо процедуру татуажу губ, розкривши всі її переваги та недоліки.

 

Що таке сучасний татуаж губ?

Сучасна інтерпретація татуажу губ докорінно відрізняється від процедури, що виконується в 90-ті, коли процедура тільки почала опинятися в країні. Вона стала називатися перманентним макіяжем і криє у собі новий принцип виконання. Перманентний макіяж губ виконується машинкою для перманента, голка якої вводить набраний пігмент у верхні шари шкіри не глибше 0,8 мм. Як барвник виступають пігменти, створені спеціально для перманентного макіяжу. Такі пігменти мають легшу структуру, включають у складі натуральні компоненти, дають добрий осад і добре засвоюються організмом, не викликаючи алергічних реакцій. Головний плюс таких пігментів – їх поступовий та плавний вихід з організму.
Сучасний татуаж містить кілька технік. Кожна з них має переваги та дарує різний ефект. Розглянемо кожну.

Татуаж губ з розтушуванням

Постійна класика, з якою з'явилася послуга татуажу губ. Як і раніше, виконується з контуром та розтушуванням або без контуру. Різниця лише у використовуваних пігментах та його відтінках. Найчастіше використовуються натуральні та м'які відтінки для акуратного вигляду губ. Але за бажання клієнта можуть бути обрані будь-які кольори: від рожевих тонів до насичено-червоних та бордових.
Татуаж губ з розтушуванням - ідеальний варіант при бажанні приховати будь-які дефекти в області губ, підкоригувати їхню форму, візуально надати об'єм, підкоригувати форму верхньої або нижньої губи. Техніка створює акцент на губах, роблячи їх яскравими та соковитими.

3D та 6D

Техніка поєднання пігментів до створення обсягу. За фактом, техніка не відрізняється від помадної і несе більшою мірою маркетинговий характер для залучення клієнтів. Тим не менш, вона вважається самостійною і виконується з використанням декількох відтінків, що дозволяє зробити відтінок або опрацювати зону для її коригування.
Техніка 3Д та 6Д татуажу губ працює на об'єм, але також допоможе приховати незначні недоліки. Відтінки можуть бути будь-якими, але, головне, щоб вони поєднувалися між собою та дозволяли виконати плавний перехід.

Акварельні губи

Найтоповіша техніка, яку вибирають більшість жінок. Незважаючи на те, що акварельна техніка не призначена для приховування недоліків, вона не втрачає своїх позицій. А все завдяки тому, що акварельні губи виглядають максимально природно та природно. Відтінки пігментів переважно нюдові, світлі, пастельні та ніжні. Результат даної техніки дозволяє отримати соковиті, трохи об'ємні губи. Вони не наголошують на обличчі, але при цьому виглядають свіжими. Ефект не обтяжує, не змушує наносити косметику на обличчя. Але при цьому губи виглядають акуратно та доглянуто.

"За" та "проти" перманентного макіяжу губ

Чому татуаж губ залишається таким популярним? Тому що:

  • Процедура повністю замінює декоративну косметику. Олівець, помада, блиск більше не знадобляться, тому що губи завжди, за будь-яких обставин залишаються в кольорі. Можна їсти, пити, терти і навіть кусати губи (після повного їх загоєння), колір і форма залишаться такими, як їх зробив майстер.
  • Після процедури потрібен мінімальний догляд. І на нього потрібно не більше одного тижня. При правильному догляді та професійному виконанні техніки очікується гарний ефект.
  • Татуаж добре коригує форму, візуально змінюючи форму, ховає недоліки та вважається найбезпечнішим способом змінити губки. Більше того, за бажання можна поєднувати татуаж зі збільшенням губ ботоксом або гіалуронової кислотою за умови дотримання правильної послідовності. Про це ми раніше писали у статті.
  • Шкіра гоїться швидко - за 3-5 днів. Завдяки поверхневому введенню пігменту, шкіра мінімально травмується. При використанні анестетика процедура є безболісною.

Але є деякі "проти", про які ви повинні знати:

  • Процедура потребує професіоналізму. Дуже важливо звернутись до хорошого майстра, який відчуває глибину введення пігменту. Якщо пігмент буде запроваджено глибоко, цілком ймовірна його міграція в інший відтінок. Також процедура буде досить болісною.
  • Є можливість утворення герпесу після процедури. Татуаж не є причиною виникнення, але може стати його провокуючим. Про це можна почитати тут.
  • Можливий набряк після процедури. Але при правильному виконанні процедури він самостійно пройде за кілька годин.
  • Професіоналізм майстра дуже важливий. Не менш важливим є рівень студії, в якому виконуватиметься процедура. Тут має значення якість анестетика, пігменту, обладнання, рівень санітарії, також вибір відтінку пігменту для отримання бажаного образу. Тільки при дотриманні всіх правил та вимог можна отримати гарний та правильний результат.

Протипоказання до процедури

Ще один важливий мінус – татуаж губ має протипоказання. Всі вони стандартні, які відносяться до всіх видів та технік перманентного макіяжу: онкологічні захворювання, інсулінозалежний цукровий діабет, СНІД, ВІЛ, епілепсія, погана згортання крові. Саме татуажу можна віднести герпес - якщо він прогресує на губах, не можна виконувати процедуру досі його повного загоєння.

Як роблять татуаж губ?

Принцип виконання процедури однаковий незалежно від обраної техніки. Має значення розробка ескізу. Перед технікою контурингу майстер попередньо наносить його олівцем, а після затвердження форми проходить машинкою по контуру. Далі створюється розтушування методом "подряпання" шкіри. Пігмент вводиться поверхнево. Майстер самостійно вибирає глибину та, як правило, вона не перевищує 0,8.
По закінченні процедури на губи наноситься засіб для загоєння, проводиться консультація щодо догляду за шкірою та профілактичних заходів.

Чи боляче робити татуаж губ

Татуаж губ можна зарахувати до хворобливої процедури. Тому процедура завжди виконується із застосуванням знеболювального гелю. Без його застосування не рекомендується проведення татуажу, тому послуга протипоказана вагітним жінкам і молодим мамам, що годують груддю.
За умови застосування анестетика болючі відчуття зводяться до мінімуму. Але має значення больовий поріг та індивідуальні відчуття клієнта. У деяких випадках навіть при використанні анестетика дівчина може відчути легке поколювання в татуажі. Плюс у тому, що процедура займає не більш 1,5 годин.

Як і скільки гояться губи після процедури?

Період загоєння та відновлення шкіри становить 25-28 днів. З цього близько 5 днів відводиться на повне загоєння шкіри, решта часу - на її відновлення, осідання пігменту, формування кінцевого результату під зовнішнім впливом та реакцією організму.
У перші 2 дні відтінок буде яскравішим через вихідну лімфу протягом першої доби, а також її висихання на шкірі губ. Вже на 3 день утворюється лущення та бажання чухати зону татуажу. На 5-7 день лущення сходить, відтінок губ стає світлішим, більш природним.
Після першого тижня процес відновлення продовжується. І хоч шкіра вже загоїлася, дуже важливо дотримуватися рекомендацій майстра щодо догляду за татуажем.

Догляд за губами після татуажу

Догляд за зоною досить простий. У його періоді слідує:

  • Першу добу та/або у міру виступу лімфатичної рідини протирати зону дитячими вологими серветками або ватним тампоном, змоченим у Хлоргексидині.
  • Протягом першого дня після процедури виключити гарячі напої, поцілунки, сіль та цукор.
  • Напої пити лише через трубочку.
  • За наявності в організмі герпесної інфекції відразу після процедури розпочати прийом Ацикловіру або інших протигерпетичних препаратів.
  • Постійно зволожувати шкіру за допомогою засобу. Майстер вкаже чим мазати губи після татуажу – цих рекомендацій слід дотримуватись.

Що робити після процедури?

  • Протягом усього періоду відновлення шкіри розпарювати її. Тому тривале перебування у ванній, а також відвідування басейну, сауни та тривале заняття активним видом спорту заборонені. Якщо недбало ставитися до цього, результатом стане нерівномірний розподіл пігменту, утворення плям і зміна відтінку.
  • Протягом 7 днів не можна купатися у водоймі до моменту повного сходження лущення. Поки шкіра не загоїлася, купання у водоймах загрожує інфекційними захворюваннями, які безпосередньо позначаться на результаті. У кращому разі пігмент візьметься плямами або попливе. У гіршому - знадобиться звернення до лікаря та приймання антибіотиків.
  • Не можна засмагати і довго перебувати під прямим сонячним промінням. Ультрафіолет негативно впливає на пігмент, через що він може вигоріти. Загар шкіри уповільнює процес її регенерації. Результатом стане вигорілий колір або його зміна. При виході на сонце необхідно наносити на шкіру крем із високим показником SPF, намагатися створити тінь на губи за допомогою капелюха із широкими полями.
  • Заборонено вживати алкогольні напої. Спиртовмісні напої знижують імунітет, через що продовжується процес загоєння та відновлення шкіри.

Як підготуватися до татуажу губ?

Підготовка до татуажу губ не менш важлива, ніж догляд після нього. Але самі заходи щодо підготовки стандартні, про них ми писали у нашій статті як підготуватися до перманентного макіяжу.
Якщо коротко, то перед процедурою протягом декількох днів необхідно виключити прийом алкоголю, антибіотиків, препаратів, що розріджують кров.
За наявності герпесної інфекції в організмі (якщо в житті хоча б раз виступала герпесна ранка), відразу після процедури розпочати прийом протигерпетичних препаратів.
За 4-5 днів до татуажу слід виключити будь-які косметичні або косметологічні процедури, які властиві пошкодженню шкіри губ (пілінги, скрабування). Безпосередньо перед процедурою необхідно зняти макіяж із губ.

Скільки має татуаж губ?

  • Тривалість ефекту залежить від вибраної техніки та відтінку пігменту. Загалом період становить 1,5-2 роки. Але залежно від насиченості кольору ефект може змінюватися. Наприклад, акварельні губи тримаються близько півтора року через використання нюдових тонів, які при виході пігменту та його освітленні швидше стають непомітними. Татуаж у цій техніці може триматися менше, так як за його виконання використовується менша кількість пігменту.
  • Татуаж губ у техніці розтушування може триматися близько 3-х років за рахунок більш насиченого відтінку, який повільніше світлішає.
  • Також на тривалість ефекту впливає спосіб життя, індивідуальна "поведінка" організму і навіть звички. Любителькам кусати губи слід очікувати на скорочення тривалості ефекту татуажу губ.
  • Має значення виконання корекції. Якщо вона буде проведена через 30-45 днів після першого сеансу, ефект продовжиться, оскільки корекція допомагає наситити кольори губи.

Які можуть бути наслідки татуажу губ і як їх уникнути

Основним негативним наслідком татуажу губ, яке зустрічається найчастіше стає утворення герпесу після процедури. Перманентний макіяж не стає причиною герпесу, як занесення інфекції (виключенням стане повторне використання одноразової голки, якщо таке практикується майстрами або студіями). Але він спонукає вірус, який знаходиться в організмі, через стимулювання нервових закінчень, розташованих у зоні губ. Результатом стає утворення герпесної бульбашки, а пізніше – ранки.
Рідше можна спостерігати набряклість губ, алергічні реакції. Це говорить про непрофесіоналізм майстра, про використання низькоякісних пігментів або, в окремих випадках, реакції організму на них.

Як уникнути?

  • За 2-3 дні до та 2-3 дні після процедури приймати протигерпетичні препарати за умови, що ви знаєте про герпес у своєму організмі. Такі препарати не дозволяють інфекції проявитися і не вплинуть на результат татуажу. Важливо! Процедура заборонена, якщо герпес виявився. Необхідно дочекатися повного відновлення шкірного покриву і лише після виконання татуажу.
  • Звертатися тільки до професійних майстрів у студії з гарною репутацією та масою позитивних відгуків. Ми не рекомендуємо довіряти майстрам, які працюють вдома, або майстрам, які тільки розпочали свою кар'єру. Вибір студії повинен ґрунтуватися на широкому портфоліо та реальних відгуках, які можна прочитати на різноманітних тематичних сайтах та форумах.

Чи варто робити перманентний макіяж губ?

Однозначно, варто, якщо ви хочете насолоджуватися гарним відтінком губ без використання помади, блиску та олівця. Татуаж чудово приховає синюшність, візуально підкоригує асиметрію, надасть губам об'єму.
Але всі переваги процедура розкриє лише за суворого дотримання правил і рекомендацій щодо підготовки до процедури, догляду за шкірою після неї, а також вибору виконавця.
Довіряйте роботу професіоналам і розкривайте собі всі плюси перманентного макіяжу губ.

Відповіді на популярні запитання

  • За допомогою татуажу губ можна приховати недоліки в зоні: бляклий колір шкіри, рубці, сліди акне, герпесу. Процедура допоможе візуально збільшити губи, вирівняти асиметрію, опрацювати одну із зон: верхню або нижню губу, якщо одна з них набагато тонша. Також татуаж виключає необхідність використання помади, блиску чи олівця. Колір на губах тримається близько 1,5 років. Весь цей період можна використовувати декоративну косметику і завжди мати доглянуті, красиві губи.

  • Недоліків у процедури небагато. Основним є можливість утворення герпесу після процедури. Але якщо вірусна інфекція є в організмі та про це відомо, можна відразу після сеансу почати приймання протигерпетичних препаратів і усунути ймовірність герпесної ранки.

    Варто зазначити, що процедура потребує професіоналізму. Щоб отримати гарний, правильний та тривалий результат, татуаж губ має бути виконаний якісним обладнанням, якісними пігментами з правильним підбором глибини їхнього введення.

  • Найпопулярнішою технікою татуажу губ можна назвати акварельне розтушовування (нюдові губи). Техніка передбачає точкове введення пігменту у верхні шари шкіри з імітацією легкого розтушовування. Найчастіше використовуються ніжні, пастельні кольори для надання губам свіжості та м'якого відтінку.

  • Перманент губ гоїться трохи швидше, ніж татуаж інших зон. В середньому достатньо 25 днів для повного відновлення шкіри після процедури. 5 днів достатньо для загоєння шкіри. Вже за 3 тижні після першого сеансу можна оцінювати остаточний результат.

Запишіться на татуаж губ у нашу студію
Ми гарантуємо максимальну якість та ТОП-майстрів з досвідом від 3-х років
Наважуйтеся стати яскравішими та спокусливішими
Детальніше
Автор - Ксенія Кобилянська
ТОП-майстер/Засновник студії
Підписуйтесь на наші соціальні мережі та YouTube канал.
У нас багато крутого контенту

Створення та просування сайтів