Різні типи шкіри мають різні рекомендації щодо перманентного макіяжу брів. Але ми хочемо виділити саме жирний тип шкіри, тому що дівчата з таким видом навіть не підозрюють, наскільки складною може стати для них процедура.
У власниць жирного типу шкіри організм виробляє надмірну кількість шкірного сала. Це призводить не лише до неприємного блиску. Підвищена жирність візуально потовщує шкіру, утворюється ефект "апельсинової кірки". Дуже часто на жирному типі шкіри спостерігається вугровий висип, почервоніння, комедони. У деяких випадках, коли почервоніння або висипання перебувають у прогресії, перманентний макіяж може бути повністю протипоказаний до того моменту, поки це не пройде. Але навіть при "спокійній шкірі" підвищена жирність може завадити усадці пігменту, його закріпленню. Грубо кажучи, пігмент може пливти під шкірою. Це призведе до того, що корекція буде потрібна частіше, ніж аналогічна робота, наприклад, на сухому або нормальному типі шкіри.
Але не все так погано, як здається. На жирній шкірі можна робити перманентний макіяж, а його ефект буде не гіршим, ніж очікувалося. Поговоримо про те, який татуаж брів краще для жирної шкіри та чого чекати від результату роботи майстра.
Ознаки та причини жирної шкіри
Як визначити жирний тип шкіри? Жирна шкіра переливається, блищить, виглядає потовщеною та грубою. Їй властиві розширені пори, висипи, вугри, чорні крапки. Це відбувається через те, що лужне середовище порушене, у ньому відсутні біохімічні бар'єри, які захищають від кисло чутливих бактерій. В результаті бактерії проникають у клітини, розмножуються та викликають утворення різних висипань. Причиною надмірної жирності шкіри можуть стати неправильний спосіб життя, гормональний збій, статеве дозрівання чи спадковість. Найчастіше до 45 років жирний тип шкіри перетворюється на комбінований.
Рекомендовані техніки перманентного макіяжу на жирній шкірі
Жирна шкіра "вибаглива", тому важливо вибрати найбільш підхожу техніку перманентного макіяжу.
Мікроблейдинг при жирній шкірі не рекомендується. Ця техніка передбачає запровадження пігменту у верхні шари шкіри. Але через те, що жирна шкіра товстіша і грубіша, зайве сало виділення заважає пігменту сісти, виштовхуючи його разом з жиром. Особливо, коли йдеться про надрізи, що виконуються маніпулою, властивою техніці мікропігментації. Результатом стають розпливчасті контури, які виглядають некрасиво та неохайно. До того ж повністю втрачається принцип мікроблейдингу.
Пудрові брови на жирній шкірі – ідеальний варіант. Наперекір тому, що пудрове напилення виконується шляхом введення пігменту у верхні шари шкіри, техніка не передбачає створення чітких меж форми. Може використовуватися кілька відтінків пігменту або один, але із застосуванням техніки градієнта (перехід від світлого відтінку до темного). У результаті навіть із виходом пігменту разом із жиром, процес будемо плавним і непомітним, без різких переходів. Крім того, пудрові брови є універсальною технікою і підходять будь-якій жінці незалежно від віку шкіри. Вони приховують недоліки та красиво розставлять акценти на обличчі.
Скільки тримається татуаж брів на жирній шкірі?
Якщо ж ви хочете зробити мікроблейдинг на жирній шкірі, варто розуміти, що:
- успіх процедури – не більше 50%;
- можливо, корекцію потрібно робити дуже часто. Наприклад, кожні пів року;
- тривалість ефекту не перевищить 1 рік, після чого буде потрібно повне оновлення ефекту.
Татуаж брів у техніці пудрові брови на жирній шкірі тримається набагато довше. Очікується, що протягом 1-1,5 років без виконання корекції. Протягом півріччя брови залишаться у належному вигляді. Проте корекція через 30-45 днів після першої процедури потрібна. Але вона рекомендована всім, незалежно від типу шкіри, оскільки є другим етапом після основної процедури. Корекція наситить брови кольором і продовжить видимість ефекту, що дуже актуально для власниць жирного типу шкіри.
Як доглядати після процедури?
Догляд за татуажем на жирній шкірі потребує особливої уваги. Крім основних рекомендацій, про які можна прочитати тут, необхідно:
- виключити використання доглядових засобів на основі спирту. Спирт сушить шкіру, через що сало виділення посилиться, що безпосередньо впливатиме на якнайшвидший вихід пігменту. До того ж спиртовмісні засоби посилюють роздратування;
- при нанесенні на шкіру протисонцевих засобів вибирайте легкі креми, лосьйони, щоб мінімізувати жирність шкіри. Кошти мають бути якісні, не залишати жирну плівку;
- якщо татуаж брів виконаний узимку, на шкіру рекомендується наносити живильні креми;
- не можна робити пілінги та скраби на зоні перманентного макіяжу. Вони прискорять процес вицвітання та виходу пігменту.
Завжди дослухайтеся рекомендацій свого майстра. Використовуйте лише ті засоби, які він порадив, щоб продовжити ефект та його вигляд.
Робити перманентний макіяж брів на жирній шкірі чи ні?
Татуаж на жирній шкірі можна робити, але з великою обережністю. Слід з усвідомленням підходити питання вибору техніки.
Не все так погано, як могло б здатися. Навіть на жирній шкірі ефект буде помітний тривалий час при виборі правильної техніки перманента.
Велике значення має і догляд за шкірою після процедури. Тут важливо відповідально вибирати доглядові засіб і завжди прислухатися до порад майстра.
Звичайно, велике значення має досвід майстра. Звертайтеся до професіоналів, не заощаджуйте на послугах. Тільки в такому разі татуаж на жирній шкірі розкриє свої переваги та подарує гарний результат.