За допомогою татуажу брів кожна жінка незалежно від віку може мати гарні брови ідеальної форми. Процедуру перманентного макіяжу можна порівняти із ювелірною роботою. Майстер підбирає форму, колір, насиченість пігменту, прагнучи створити яскравий, але природний вигляд. У результаті представниця прекрасної статі отримує ідеальні брівки та розкішний образ.
Але ідеальний ефект мікроблейдингу та пудрових брів, як найпопулярніших технік татуажу, залежить не тільки від підготовки, досвіду та вміння майстра. Процедура перманентного макіяжу – це поетапна робота. І одним із головних етапів є догляд за бровами.
Чому такий важливий догляд після татуажу брів?
Незважаючи на те, що мікроблейдинг та пудрові брови – менш травматичні процедури порівняно з класичним татуажем, їх проведення все-таки передбачає введення голки під шкіру, що порушує її структуру. Логічно, що шкіра стає тоншою, вразливішою, з'являється болюче відчуття і ризик занести інфекцію, якщо не дотримуватися правил гігієни. Якщо не надавати відповідного та своєчасного догляду, наслідки можуть бути непередбачуваними. У кращому випадку, процес загоєння триватиме довше, ніж належить. У гіршому - утворюються нагноєння через інфекційні захворювання, які призведуть до гострої необхідності звернення до лікаря та прийому антибіотиків.
Тому догляд за брівками після татуажу є обов'язковим і дуже важливим. До того ж, він є зовсім не складною процедурою.
Важливо! Про правила догляду вам повинен розповісти майстер перманентного макіяжу до процедури або після процедури. Первинний догляд виконує безпосередньо фахівець, наносячи на брови після перманентного макіяжу спеціальний антибактеріальний і загоюючий засіб. Майстер зобов'язаний проконсультувати вас щодо вибору мазі, періоду і частоти його використання, а також правил догляду за бровами після виконаної процедури.
Догляд за бровами до татуажу
Перш ніж відвідати майстра перманентного макіяжу, необхідно дотримуватися кількох рекомендацій:
- Не робити корекцію брів;
- Чи не виконувати косметологічні процедури. Наприклад, скрабувати шкіру в області брів.
Також не рекомендується робити мікропігментацію та пудрові брови при поганій згортання крові, цукровому діабеті, онкологічних захворюваннях, ВІЛ-інфекції. Необхідно повністю виключити травматизм шкіри, щоб уникнути негативних наслідків після перманентного макіяжу. До речі, для мікроблейдингу вагітність та період лактації також є відносними протипоказаннями. А ось для пудрових брів - ні, тому що дана процедура мінімально травмує шкіру і її можна виконувати без знеболювальних.
Як доглядати брів після процедури?
Важливо не тільки вибрати професійну студію перманентного макіяжу і дійсно гарного і досвідченого майстра, але й навчитися правильно доглядати шкіру після процедури перманентного макіяжу. Адже від якості та своєчасності виконання простих доглядових маніпуляцій залежить подальший результат та вид брів після того, як вони заживуть.
Правила догляду за шкірою після перманенту
Щоб шкіра швидше зажила, а колір, яскравість та естетика процедури збереглися, дотримуйтесь важливих правил догляду за шкірою.
Одразу після процедури
Після процедури зі шкіри по невеликих краплях виділятиметься лімфатична рідина – це нормальна захисна реакція організму на травмування шкіри. Ваша мета – максимально часто видаляти лімфу. Робити це слід за допомогою звичайного ватного диска, змоченого хлоргексидином. Якщо цього не робити, то лімфа сохне та утворює товсті некрасиві скориночки, які пізніше набагато довше сходитимуть. Таку просту маніпуляцію потрібно робити перші години після процедури кожні 15 хвилин, а протягом дня кілька разів або в міру виділення рідини. У цей час не можна мочити брови. Після того як лімфа перестала виділятися, на шкіру слід нанести тонким шаром косметичний вазелін. Також можна використовувати спеціальні загоювальні мазі. Майстер зазвичай завжди рекомендує той чи інший вид засобу, який вам необхідно придбати в аптеці. Але якщо у вас з якихось причин немає можливості його придбати, гарною альтернативою стануть мазь "Бепантен" або "Етоній".
Важливо! Не перестарайтеся з кількістю та частотою нанесення загоює та зволожуючого засобу. Його велика кількість закупорює пори та не дає шкірі дихати. Отже, процес загоєння уповільнюється. Обов'язково дотримуйтесь інструкцій до препарату, а також рекомендацій майстра. Догляд у перші дні дуже важливий, але потрібний баланс.
Перший день після ПМ
Наступного дня після процедури необхідно контролювати виділення лімфатичної рідини. Найчастіше до цього періоду вона вже не виділяється, але шкіра залишається тонкою, вразливою. Тому необхідно використовувати загоюючі та знезаражуючі засоби або звичайний косметичний вазелін. Будь-який засіб не повинен бути на шкірі довше кількох годин, тому що на нього осідає пил та мікроби, які можуть потрапити в ще відкриті рани на шкірі. Кожні кілька годин необхідно акуратно змивати стару мазь і наносити свіже тонким шаром.
2-7 день після процедури
У цей час утворюються скоринки і може виникнути свербіння. Вигляд скорин у всіх різний. Найчастіше, за рахунок того, що шкіра мало травмується (особливо під час процедури пудрових брів), скоринки виглядають легким, ледь помітним лущенням. Однак реакція організму різна і можуть (але рідко) утворитися більш потовщені кірочки.
Кірки категорично не можна прибирати руками, вони повинні зійти природним шляхом. Свербіння є показником того, що шкіра гоїться. Не чешіть брови! Якщо терпіти свербіння немає сил, візьміть ватну паличку та акуратно проведіть нею в зоні біля брів. Це має допомогти, тимчасово знявши сильне відчуття роздратування.
Мочити брови можна. Більш того, цей період вимагає систематичного вмивання з використанням м'якого дитячого мила або якісного косметичного засобу для вмивання, нанесення вазеліну та збереження скоринок. Якщо ви не бажаєте використовувати вазелін, можна використовувати мазь Бепантен або Пантенол. Умивання та використання вазеліну слід повторювати доти (з періодичністю раз на 3-4 години), поки скоринки зовсім не підуть. Термін передбачити неможливо – це індивідуально та залежить від особливостей вашої шкіри. Цьому періоду загоєння типові відчуття стягнутості та сухості. Вазелін частково допоможе їх уникнути.
Пам'ятайте, чим кращий вид скоринки на шкірі, тим вища ймовірність того, що результат татуажу буде таким, на який ви очікуєте. Якщо скоринки виглядають тоненькою плівочкою, то ви все робите правильно.
8-14 діб після процедури перманентного макіяжу брів
До 8-го дня, як правило, починають відходити. У поодиноких випадках залежно від організму процес природного видалення скорин може тривати. Поки вони не зійшли, дуже важливо їх не чіпати, тому що можна пошкодити шкіру, що спричинить нерівномірний розподіл осаду пігменту.
Після того, як вони відійшли, пігмент видається світлим – це норма. Протягом наступної доби він почне темніти, ефект перманентного макіяжу посилюватиметься. Як тільки всі скоринки зійдуть, можна завершити процедури з нанесенням вазеліну. Основний догляд для власниці татуажу завершено. Залишається лише 1-2 рази на день наносити на шкіру навколо брів і безпосередньо брів пом'якшуючий крем.
Перший місяць
Протягом місяця шкіра повністю гоиться, але ще залишається тонкою та вразливою. Тому не рекомендується наносити скраб на область брів, робити пілінги, тривалий час перебувати під прямим сонячним промінням. Якщо ви змушені перебувати на вулиці у спеку під сонцем, то мажте брови сонцезахисним кремом і носіть капелюх із широкими полями, щоб прикрити брови. Також варто уникати відвідування лазні та сауни, басейну, не використовувати тіні, олівець та гелі для брів.
Щоб клітини шкіри відновилися, їм потрібно близько 28 днів. Тож у цьому періоді заборонено робити корекцію. Коригування виконується на 30-45 день після першої процедури. Якщо корекція буде виконуватися пізніше, це вважається повторною процедурою і коштуватиме повноцінну суму послуги. Якщо корекція виконується вчасно, у нашій студії вона коштує 50% від первісної вартості процедури.
Як тільки шкіра загоїться та ефект максимально проявиться, стане зрозуміло чи потрібна корекція мікроблейдингу або пудрового напилення. Як правило, після першої процедури на шкірі залишається близько від 30 до 60% пігменту залежно від будови шкіри та догляду під час загоєння, а після корекції – до 100%. Виконавши корекцію, слід знати як доглядати за бровами після процедури.
Що необхідно обмежити після процедури татуажу брів
Наявність скорин свідчить про те, що шкіра поступово відновлюється. У цей момент слід виключити будь-який контакт води із зоною виконаного перманентного макіяжу брів. Отже, краще відкласти на пізніше ідею відвідати сауну або лазню. У басейн також ходити не варто, тому що у воді міститься хлор, який може зашкодити відкритим ранкам. Також не рекомендується перші 3-4 дні вживати алкогольні напої. Після того, як вводиться пігмент під шкіру, імунна система сприймає його чужорідним та активізується. Алкоголь пригнічує імунітет, що підвищує ризик підхопити будь-який вірус.
Перший тиждень краще виключити заняття спортом, тому що не рекомендується, щоб піт потрапляв на брови. Краще уникати задушливих та спекотних приміщень. Всі обмеження знімаються, як тільки скоринки сходять природним шляхом і шкіра гоїться.
Корекція перманентного макіяжу є важливим етапом. Вона необхідна для підтримки ефекту й усунення дефектів, що утворилися під час загоєння шкіри. Утворення нерівностей, неточностей та освітлення пігменту залежить від індивідуального сприйняття фарби організмом. Корекція бровок після процедури допомагає усунути будь-які недоліки та надати бровам більше яскравості та насиченості. Завдяки корекції ефект процедури продовжується.
Особливості догляду за шкірою після мікроблейдингу
На відміну від техніки пудрові брови, мікроблейдинг є більш травматичною процедурою. Він виконується шляхом надрізів шкіри за формою волосків, тому площа та обсяг ушкоджень більше. Отже, шкіра може гоїтися довше, а лімфатична рідина виділятиметься більше. В іншому принцип догляду за шкірою після мікроблейдингу не відрізняється від стандартного.
Дуже важливо не торкатися брів у момент утворення скоринок, не чіпати скоринки, не намагатися їх самостійно прибрати. І обов'язково слід наносити загоювальні засоби або вазелін.
Особливості догляду за шкірою після пудрового напилення
Пудрові брови - найщадніша техніка перманентного макіяжу на сьогоднішній день. Вона передбачає мінімальне травмування шкіри, оскільки пігмент вводиться по пікселях (точково). Тому шкіра гоїться дуже швидко і без проблем. Іноді майстер може порадити навіть не виконувати жодних процедур догляду за шкірою, якщо бачить, що організм добре сприйняв пігмент і відреагував на травмування шкіри.
Якщо після процедури виділяється лімфа, то діяти слід традиційно, з використанням хлоргексидину і загоюючих засобів. Якщо інші техніки можуть припускати утворення скорин, то з пудровими бровами в 99% випадків скоринки виглядають лущенням. Однак навіть невелике лущення не можна прибирати механічним шляхом.
Догляд за бровами після корекції татуажу
Корекція є повторною процедурою з частковим введенням пігменту в місцях, де це необхідно. Так як шкіра знову травмується, логічно, що після корекції також необхідно повторити догляд за шкірою. Оскільки протягом корекції вона травмується лише частково, період відновлення значно скорочується. Однак слід дотримуватись рекомендацій та правил, винесених щодо догляду за шкірою після татуажу.
Догляд після процедури татуажу брів - запорука відмінного результату
Від майстра залежить відповідність результату вашим уподобанням. Проте, вийшовши із салону перманентного макіяжу, відповідальність за подальший ефект процедури лягає на ваші плечі. Дуже важливо правильно доглядати шкіру, прислухатися до порад та рекомендацій майстра. При перших появах нагноєння, сильного почервоніння, больових відчуттів, зв'яжіться з майстром або зверніться до лікаря. Якісний догляд після процедури татуажу – це запорука красивих, доглянутих брів та вашого здоров'я.