Зображення ескізу брів – найважливіший етап процедури. Від того, наскільки була правильно зроблена розмітка брів, виконана архітектура брів, залежить їхній зовнішній вигляд, результат та загальне враження від перманентного макіяжу.
Креслення брів — необхідне вміння кожного майстра і воно залежить від досвіду. Майстер має бути не лише художником та візажистом, щоб уміти підбирати відповідну форму, а й психологом. Тому що мета перманентного макіяжу – вдосконалення образу, надання гармонії у природних даних. Перманентний макіяж брів допоможе створити щось нове. А за допомогою правильної та гармонійної побудови форми процедура запросто підкреслить переваги особи, зберігши природність та невимушеність.
У цьому всім аспекті й полягає “психологічний” підхід майстра до узгодження ескізу з клієнтами. Адже далеко не кожен клієнт погоджується на правильний ескіз брів для татуажу. Нерідко форма не влаштовує клієнтку — вона не підкреслює її характер, темперамент чи просто не подобається. Тому дуже важливо навчитися робити побудову брів не лише на основі правил, а й з урахуванням вимог клієнта та його форми особи.
Як створюється схема брів
Розробка схеми — це більшою мірою чиста геометрія. Але вона має ґрунтуватися на формі обличчя та очей. Для кожної форми найбільше підходить певний вигин, довжина і товщина брови. Про це ми раніше писали у цієї статті о правилах підбору форми брів. За допомогою правильно обраної форми брови вдасться правильно підкреслити форму обличчя, створити гармонійний образ. Тому, в першу чергу, визначається форма особи, а після якої має бути форма брови та на чому зробити акцент: на ширині, висоті, довжині тощо.
Далі виконується архітектура брів. Це найважливіший, складний, але водночас, цілком науковий спосіб, оскільки кожна частина створеної форми брови має відповідати правилам симетрії.
Важливо! При створенні ескізу майстер орієнтується на природність та природність. Форма не повинна виділятися на обличчі та впадати в очі при погляді на нього. Якщо форма лише правильно підкреслює обличчя і виглядає гармонійно, можна говорити про правильність її створення.
Як правильно розмітити брови
Для розмітки схеми необхідні лінійка або нитка та олівець.
Умовно брови ділиться на три частини:
- Крапка начала брови. Розмітка починається з цієї частини та виконується шляхом проведення паралельного носа лінії, щоб вона проходила через внутрішній кут ока.
- Крапка надлому брови. Її визначення залежить від посадки очей. Якщо очі широко посаджені, лінія повинна проводитися від крила носа через зіницю. Якщо вузько – через райдужку ока.
- Хвостик брови (точка закінчення). Проводиться пряма лінія від крила носа через зовнішній кут ока.
Після визначення всіх точок вони з'єднуються, за допомогою чого створюється форма брови. Дуже важливо дотримуватися паралельності ліній і дотримуватися пропорцій. Лінії тіла брови мають бути рівними. При промальовуванні форми необхідно враховувати, що хвостик брови повинен бути коротшим за тіло (приблизно третину від усієї довжини). Слід правильно вибрати його правління та довжину. Надмірно "клюючий хвостик" зробить погляд злим і похмурим, а надто завищений — образ безглуздим. Під час промальовування початку брови враховуйте його напрямок. Початок брови не повинен мати чітких контурів (робити його квадратним, круглим або овальним — велика помилка), а також помилкою стане, якщо початок брови буде занадто завищено або занижено щодо хвостика.
Як намалювати симетричні брови
Як тільки форма брови створена і вона відповідає всім правилам та враховує правила геометрії, необхідно намалювати другу брову. Тут дуже важливою є симетрія.
Важливо помітити, що обличчя людини асиметричне, навіть якщо це непомітно. Брови тому не виняток. Тому дуже важливо не підкреслити природну асиметрію, а намагатися компенсувати її. Завдання майстра — знайти оптимальну відстань, золоту середину, здатну створити гармонію в образі. Зробити це непросто, враховуючи, що нерідко є фактори, що суперечать:
- різний рельєф надбрівних дуг;
- середина перенісся помітно зміщена в один бік;
- перенісся нахилена в одну зі сторін;
- різна посадка очей щодо лінії горизонту;
- праворуч і ліворуч різна крутість переходу від лобової до скроневої частини;
- різна довжина волосся або чубчика на двох бровах.
Наведені вище фактори впливають на складність створення симетричних брів. Проте професійним майстрам допомагає у роботі гнучка лінійка, яка допомагає правильно та симетрично один одному розмістити брови з математичною точністю.
Створюємо ескізи брів
Чим визначається успіх процедури? Враженням клієнта, його моральним та естетичним задоволенням, відповідністю бажаного до реального. Тому дуже важливо розробляти ескіз разом із клієнтом. Майстер повинен бачити всі точки та межі – це обов'язково в момент введення анестетика та, безпосередньо, у період виконання процедури. Клієнт повинен побачити фінішний ескіз, а також уявляти, як виглядатиме загальний перманентний макіяж брів, щоб оцінити естетичні аспекти та прийняти рішення — чи подобається йому результат чи ні, чи є необхідність у доопрацюванні. І це допоможе інструментарій, створений спеціально для розробки ескізу.
Для створення ліній та точок краще використовувати консилер чи восковий олівець білого кольору. Він добре помітний на будь-якій шкірі та легко стирається з неї. Для оцінки майбутньої брови клієнтом рекомендується використовувати такий самий олівець, але в кольорі, який імовірно вийде після загоєння брів. Потрібно максимально точно підібрати відтінок та насиченість кольору. Після того, як форма намальована та клієнту вона подобається, ескіз затверджується. Далі — перед нанесенням на брови анестетика потрібно навести ключові точки раніше створеного ескізу за допомогою стійкого маркера або гелевої ручки, який фіксується і не змивається, не тече. Можна без переживань наносити анестетик і вводити пігмент.
Щоб схема симетричних брів була виконана професійно слід використовувати професійні витратні матеріали. Про те, які матеріали ми раніше писали в цій статті. Пам'ятайте, від цього залежить ваша зручність, як майстри, безпека процедури та кінцевий результат, від якого безпосередньо залежить ваша репутація.
Підсумуємо. Як намалювати брови?
Схема симетричних брів має:
- розроблятися за допомогою спеціального воскового олівця білого кольору або гелевої ручки та кольору, максимально наближеним до відтінку пігменту і брів;
- малюватись за допомогою різних інструментів: нитки або лінійки для промальовування рівних ліній щодо брів, носа та очей; гнучкої лінійки або лекало для малювання симетричних брів;
- ґрунтуватися на правилах геометрії, дотримуватися рівних пропорцій;
- ґрунтуватися на формі особи, посадці очей. Для кожної форми найбільше підходить певна форма брів;
- має виглядати натурально і природно, гармонійно вписуватися в образ, підкреслювати його, наділяти перевагами;
- не виділятися загальному фоні, не привертати себе увагу.
Якщо ви хочете навчитися правильно малювати ескіз, дізнатися, як правильно зробити форму брів ниткою або олівцем, ви можете переглянути різні навчальні відео в інтернеті. Але найефективніший спосіб – це пройти курси перманентного макіяжу. Тренер детально розповість та покаже, як розробляти ескіз на основі всіх правил, а також як розробляти універсальну форму брів. У ході навчання ви зможете практикувати на моделях – це більш цінний досвід, ніж малювання на папері чи латексі. Про те, як стати професійним майстром ПМ, ви можете також прочитати у статті.