Відновлюється запис. Чекаємо на вас.

Як стати майстром перманентного макіяжу? Плюси та мінуси професії

22245

Професія майстер перманентного макіяжу була і продовжує бути дуже затребуваною. Щодня проходять різні курси з навчання майстрів татуажу. Але чи кожен може стати не просто майстром, а професіоналом? Як стати фахівцем у даній ніші? Як навчитися заробляти, якісно виконуючи послугу? Про те, як стати майстром перманентного макіяжу, де знайти роботу майстру татуажу-початківцю і які є плюси, мінуси професії, наша стаття.


 

Шкіра після видалення татуажу лазером

Навчання перманентному макіяжу

Перше, що слід засвоїти – майстру необхідне навчання. Можливо, самостійне навчання в домашніх умовах за допомогою YouTube додасть вам впевненості в собі, але, однозначно, призведе до ряду складнощів. Адже перманентний макіяж – це не лише процедура, яка передбачає роботу з людьми. Це певні правила, ряд найважливіших нюансів: від вибору обладнання та пігментів до визначення правильної глибини введення пігменту, від якої залежить кінцевий результат вашої роботи та враження клієнта. А найголовніше - це те, що на початку навчання за вами повинен спостерігати майстер тренер, який ставитиме руку і контролюватиме процес.
Існує дві групи курсів для майстрів-початківців: базовий курс і курси, присвячені одній зоні. Базовий курс зачіпає всі зони татуажу: брови, повіки та губи з розкриттям найпопулярніших технік. Курси, присвячені одній зоні, розкривають усі існуючі популярні техніки, що виконуються лише в одній зоні.
Залежно від виду курсів варіюється їхній період. Базове навчання займає 5-7 днів, навчання татуажу однієї зони – до 3. Цього часу достатньо, щоб вивчити та відпрацювати отримані навички. Курси умовно поділені на дві частини: теорія та практика. В ефективному навчанні, яке принесе ефективність та плоди, практика займає більше часу - не менше 70% від загального, тому що основна складність у роботі полягає саме у виконанні самої процедури. Дуже важливо для майстра навчитися ставити руку, впевнено тримати машинку в руках, відчувати глибину введення пігменту.

Але майстру-учню недостатньо інформації з курсів. Він повинен розуміти, як стати добрим майстром татуажу, отримуючи вигоду від цього.

Необхідність просування своєї послуги

Ви закінчили курси. Добре. Що далі? А далі потрібна практика та ще раз практика. Де брати клієнтів? Про це вам мають розповісти на курсах. Щоб безпроблемно працювати, отримувати потік клієнтів, постійно розвиватися та практикуватися, потрібно навчитися просувати свої послуги різними рекламними способами. Реклама в соціальних мережах, правильна постановка своєї пропозиції, спілкування з клієнтом, вміння піднести себе як майстра, і свої послуги - ось основний секрет успіху на початковому етапі роботи. Якщо не дізнатися про всі секрети маркетингового просування і не застосовувати їх, ви просто не отримаєте клієнтів. І тоді ваше навчання стане марним.
Дуже мало шкіл приділяє увагу рекламній частині. Тому, при її виборі обов'язково звертайте увагу на програму.

Фінансові аспекти навчання татуажу

Перед тим, як записатися на курси, важливим аспектом є їхня вартість. Не варто очікувати на дешевизну. Хороші курси, на яких навчають професійно та ефективно, коштують досить дорого. У середньому, у Києві вартість становить від 15000 до 40000 грн. Але не лякайтеся такої суми. Адже є величезна перевага – швидка окупність.

Собівартість процедури

Собівартість пудрових брів, найпопулярнішої техніки татуажу брів становить до 500 грн. Середня вартість пудрових брів у Києві - 1700-2000 грн. Прибуток від однієї процедури – не менше 1500 грн. Про ціноутворення послуги та її собівартість можна почитати тут.

Неважко порахувати, скільки окупляться курси при постійному потоці клієнтів. За умови закупівлі стартового набору для перманентного макіяжу (ходові відтінки пігментів, апарат для ПМ та розхідники) окупити витрати на курси вдасться вже через 10-12 процедур.

Скільки ви можете заробляти?

Пропонуємо вам оцінити можливості заробітку в наведеній таблиці.

Наскільки затребувана професія?

Бьюті-сфера ніколи не втрачає своїх обертів і завжди популярна. Перманентний макіяж цікавий багатьом жінкам завдяки перевагам, які дарує послуга. Багато жінок хочуть виглядати красиво та доглянуто, економити час на нанесенні макіяжу та бути у тренді. Адже ПМ був і лишається модним напрямком.
До того ж філософія послуги завжди розвивається. Щорічно з'являються нові техніки, нові пігменти та обладнання. Майстри підвищують кваліфікацію, набувають нових навичок та знань. Це дає можливість удосконалити процедуру, отримувати нові ефекти та чудові результати, які завжди залучатимуть жінок. Виходячи з цього, можна сказати, що майстер татуажу – не лише цікаво та вигідно, а й актуально.

Переваги професії майстра ПМ

Які переваги чекають на вас після проходження навчання на майстри татуажу? Про це далі.

Прибутковість

Не можна говорити про те, що з першого дня ви почнете заробляти великі гроші. Ні. Як і будь-яка робота, надання послуги вимагає завзяття та праці. Лише напрацювавши базу клієнтів, ставши впевненим та компетентним майстром татуажу, ви почнете заробляти пристойні гроші. Набагато більше, ніж могли б отримувати, працюючи штатним спеціалістом у офісі або будь-яким іншим фахівцем у сфері краси. Плюсом стає й рентабельність послуги. Низька собівартість процедури за досить високої вартості дозволяє отримувати хороший чистий прибуток. І вона буде відчутною вже після першого клієнта.

Естетична насолода

Ви пишатиметеся собою, насолоджуватиметеся тим результатом, який зробили своїми руками. Вам буде приємно розуміти, що ви самотужки, здібностями та працею чесно заробили похвалу у вигляді захоплення клієнта від побаченого відображення у дзеркалі. Такі чисті, світлі емоції підбадьорюють і мотивують подальший розвиток.

Робота на себе

Ви можете орендувати кабінет у салоні або в будь-якому іншому місці, та працювати тільки на себе. Вибудовуйте свій графік та вибирайте зручний для себе час, самі встановлюйте свій прайс, самостійно залучайте клієнтів. Ви – самі собі господар. Більше не буде доган від начальства за запізнення, помилки на роботі. Керівництва взагалі не буде! Час працює лише на вас. Вихідні можуть бути будь-коли і скільки завгодно.

Постійний розвиток

Будь-якої миті, лише побажаючи цього, ви можете продовжити свій розвиток, як майстри. У доступі величезна кількість різних курсів та майстер-класів, які допоможуть вам удосконалити свої знання та навички. Ви можете вивчити, як зробити ПМ будь-якої зони (якщо спеціалізуєтеся тільки на одній), будь-яку техніку. Ви можете покращити знання у колористиці, пройти медичні курси, якщо хочеться, для поглиблених знань структури шкіри. Ви можете стати найкращим майстром у своєму місті та у своїй ніші. Ваші старання та прагнення неодмінно окупляться кількістю клієнтів та позитивними відгуками про вашу роботу.

Актуальність у будь-якій країні

Ви можете працювати майстром татуажу абсолютно скрізь, де захочеться. У всіх країнах цей напрямок б'юті-сфери актуальний. Більше того, в інших країнах майстри з України та Росії дуже цінуються через те, що наші клієнти вважаються більш вибагливими та вимогливими. У Європі клієнти лояльніші. Тому, якщо планується переїзд та потрібна робота, карти у ваших руках.

Недоліки професії

Перед тим, як наважитися навчитися татуажу, врахуйте, що професія має свої недоліки.

Фінансові вкладення

Розраховуйте свій бюджет перед тим, як йти на курси татуажу. Вартість курсів + вартість стартового набору для ПМ + витрати на організацію робочого місця + витрати на рекламу = сума із трьома нулями. Будь-який бізнес спочатку вимагає капіталовкладень, татуаж – не виняток.

Висока конкуренція

Будьте готові до того, що послуга є висококонкурентною. Особливо у великих містах. Тут на кожному розі чи майстер-домушник, чи студія ПМ. Тому доведеться розробляти цілу стратегію своєї досконалості. Вам доведеться навчитися залучати клієнтів до себе та красти їх у своїх конкурентів. Тут недостатньо вміти добре, якісно виконувати процедуру. Потрібна своя фішка.

Особисті переживання

Емоційна складова відіграє велику роль у професії майстра татуажу. Ви переживатимете, як гоїться шкіра у клієнта, дотримується він рекомендацій щодо догляду, чи сподобається йому результат у результаті. Адже якщо щось не так, винний у результаті все одно майстер.

Конфліктні ситуації

Вони не виключені, навіть якщо ви станете майстром ТОП-рівня. Після приходу до вас, клієнт може хотіти конкретну форму брів або конкретний відтінок пігменту. Або уявляти собі результат зовсім інакше, надивившись раніше фотографій в Інтернеті. Ви можете умовити клієнта зробити по-іншому, тому що це буде логічніше і клієнту так більше підходить (ви ж спираєтеся на свою компетентність та досвід). Клієнт погодиться, а результат не сподобається. Чи навпаки. Ви погодитеся зробити так, як хоче клієнт, а йому все одно не сподобалося.
Вам доведеться навчитися згладжувати конфліктні ситуації. Навіть у тих випадках, коли вашої провини немає.

Проблеми зі здоров'ям

Ви станете чудовим майстром татуажу, якщо:

 • Ви впевнені у собі та знаєте, що зможете працювати з людьми;
 • У вас стійке емоційне тло;
 • Ви любите творчу роботу та хочете спробувати себе в ній;
 • Ви любите ПМ і хочете створювати красу на обличчях жінок, роблячи їх привабливішою та щасливішою.

Вам не підходить ця робота, якщо:

 • Ви боїтеся зробити болючішим. Через особливості організму деякі клієнтки під час процедури можуть відчувати неприємне поколювання або пощипування. Якщо ви турбуєтеся, що можете зробити болючіше, то така робота не для вас;
 • Ви не впевнені, що можете. Надмірно емоційна і невпевнена в собі людина;
 • Переконані, що гроші падають з неба і лише пройшовши курси клієнти натовпом будуть йти до вас, і вам для цього нічого не треба робити.

Про необхідність медичної освіти та вміння малювати

Татуаж – побутова послуга і не потребує медичної освіти. У процесі виконання процедури не зачіпаються будь-які життєві органи, лише верхні шари шкіри. Тому мед.підготовка не потрібна, але стане плюсом.
Вміння малювати також бонус для майстра татуажу, але воно не вирішальне. Під час навчання майстер тренер розповідає та показує основи малювання, які потрібні для виконання певної техніки у певній зоні. Ви навчитеся і зможете застосовувати це у своїй роботі, набираючись досвіду.

Як вибрати школу перманентного макіяжу?

Вибір школи татуажу – вирішальний фактор. Дуже багато залежить від якості та рівня навчання. Тому при виборі школи звертайте увагу на:

 • Програма навчання. Вона має бути докладно описана, включена тема про пошук клієнтів, організацію робочого місця. Зверніть увагу на співвідношення теорії та практики. Практика повинна займати щонайменше 70% всього часу;
 • Способи відпрацювання навичок та кількість моделей. Відпрацювання має виконуватися різними можливими способами: на папері, на латексі (штучна шкіра) та на моделях. Дуже важлива кількість моделей. 1-2 моделі недостатньо. Школа татуажу повинна надавати не менше 6 моделей з різним кольоротипом та формою особи, щоб відпрацювати різну форму брів або стрілок;
 • Підтримка випускників школи татуажу. Для новачків дуже важливою є підтримка з боку тренера-майстра татуажу, який допоможе в ситуації порадою або рекомендацією;
 • Приклади робіт учнів-майстрів. Оцініть, наскільки професійно виконано роботу майстрів учнів. Це свідчить про рівень тренера, майстрів татуажу та самої школи;
 • Відгуки про школу татуажу.

Чи варто вчитися перманентному макіяжу

Якщо ви хочете спробувати себе у новій, перспективній та прибутковій роботі, яка здатна розкрити ваш творчий потенціал, то однозначно варто вчитися татуажу. Незважаючи на існуючі недоліки професії, вона допоможе працювати насолоду і отримувати високий дохід.
Головне, правильно вибрати школу для навчання.

Відповіді на популярні запитання

 • Професія справді прибуткова через велику грошову різницю між собівартістю і кінцевою вартістю процедури. У середньому чистий дохід з однієї процедури може становити до 3000 грн. До того ж послуга перманентного макіяжу дуже популярна у Києві та Україні, тому можна заробляти дуже гарні гроші, працюючи на своє задоволення. Але отримувати високий заробіток вдасться лише за певних умов: необхідно пройти якісні навчальні курси, вміти залучати клієнтів, виконувати процедуру професійно та постійно розвиватися, покращуючи свої навички.

 • Переваг професії дуже багато. Насамперед висока прибутковість. Виконуючи процедуру перманентного макіяжу, можна заробити у рази більше, ніж у будь-якому офісі або майстром іншої б'юті-процедури. Великий плюс – робота на себе. немає чітких графіків, майстер самостійно формує його з урахуванням своїх бажань. Можна брати відпустку та вихідні будь-коли. До переваг належить актуальність професії. Працювати можна не лише в Україні, а й у будь-якій країні. Перманентний макіяж дуже популярний скрізь. Така робота приноситиме моральне задоволення та позитивні емоції. Адже завжди приємно спостерігати за задоволеними клієнтами. Виходячи з цього можна сказати, що професія майстра перманентного макіяжу добре у всіх аспектах: і моральних, і фінансових.

 • До мінусів професії належать більш психологічні аспекти. Зокрема, особисті переживання про кінцевий результат, робота з людьми, які можуть передавати поганий настрій та негатив майстру, а також ймовірні конфліктні ситуації, яких неможливо уникнути. Також до мінусів відносяться болі в спині та руці, оскільки майстер тривалий час перебуває у зігнутому положенні, твердо тримаючи машинку в руках. В результаті знадобиться масаж спини та рук.

 • Ази успіху професії – гарні курси татуажу. Краще почати з базового курсу, щоб дізнатися про перманентний макіяж у принципі. А потім заглиблюватись у певну зону, яка вам до душі. Дуже важливо навчатись у школі, яка зможе передати максимум корисної інформації та інтегрувати її у практику. Важливим є співвідношення теорії та практики, а також кількість моделей, що надаються для відпрацювання. Чим більше, тим краще. Тому при виборі школи татуажу, звертайте увагу на всі деталі, а також відгуки про установу.

Запишіться на навчання до нашої студії
Ми гарантуємо максимальну якість
Детальніше
Автор - Ксенія Кобилянська
ТОП-майстер/Засновник студії
Підписуйтесь на наші соціальні мережі та YouTube канал.
У нас багато крутого контенту

Створення та просування сайтів