Відновлюється запис. Чекаємо на вас.

Догляд після видалення татуажу та тату лазером

23478

Ще кілька років тому для виведення пігменту з-під шкіри використовувалися агресивні кислотні та хімічні пілінги та шліфування, які неминуче залишали слід на шкірі та приносили масу дискомфорту, хворобливих відчуттів. Тепер такі методи в минулому, тому що в косметології почали використовувати лазерний апарат, який генерує промінь та розщеплює пігмент без болю та наслідків. Тепер видалення старого татуювання, татуажу брів, повік, губ, мікроблейдінг стало набагато простіше і безпечніше. І наперекір тому, що процедура дуже популярна в усьому світі, багато хто все ще має побоювання про наслідки впливу лазера на шкіру при виведенні татуажу. У цій статті ми розповімо, як виглядає шкіра після видалення татуажу, як проходить процес загоєння шкіри і яких рекомендацій необхідно дотримуватися, щоб ефект процедури був максимальним.

Шкіра після видалення татуажу лазером

Принцип лазерного видалення татуажу та тату

Існує кілька типів лазера, але в косметології для видалення татуажу найчастіше використовується неодимовий. Це сучасний і найефективніший, безпечний вид лазера, здатний однаково легко вивести як пудрові брови, так і дуже старий татуаж або татуювання.
Працює апарат наступним чином: він генерує промінь певної хвилі, який прямує безпосередньо на пігмент. Промінь проникає крізь шкіру та руйнує пігмент на мікрочастинки. Розпад пігменту продовжується тривалий час, не менш 1 місяця. Мікрочастинки виводяться лімфатичною системою, а потім природним шляхом.
Такий метод видалення пігменту має вагомі переваги:

 • Промінь впливає виключно на пігмент, не впливаючи на шкіру навколо малюнка;
 • Невелика тривалість процедури – від 1 до 20 хвилин залежно від площі;
 • Загоєння шкіри після видалення татуажу відбувається без ускладнень за умови дотримання рекомендацій;
 • Нема потреби попередньої підготовки до процедури виведення татуажу;
 • Найвища ефективність видалення пігменту темних кольорів та відтінків. пігмент виводиться на 99%;
 • За бажання вивести невдалий татуаж стрілок, брів або губ потрібна невелика кількість процедур;
 • Процедура практично безболісна при використанні знеболювальних засобів.

Докладніше про лазерне видалення татуажу та тату, переваги та особливості ми раніше писали тут.

Можливі ускладнення процедури після видалення татуажу

Зазначимо, що лазерне видалення татуажу та татуювання може викликати деякі ускладнення. Зокрема:

 • Зміна кольору пігменту. Це відбувається у випадках, коли в складі фарби для тату або пігменту для татуажу був діоксид титану (дає рожевий тон) або діоксид заліза (коричневий тон). При дії лазера колір пігменту може змінитися і стати темним при видаленні зеленого, щільного бежевого, блідо-рожевого та білого кольору. В цілому для видалення подібних відтінків лазер неефективний і, щоб досягти результату, краще використовувати інші методи видалення татуажу та татуювань;
 • Набряки після видалення татуажу. Це природний процес загоєння шкіри та її нормальна реакція. Зазвичай набряки самостійно проходять протягом 1-2 годин і вимагають втручання. Якщо ж набряк не зійшов, це може говорити про непрофесійне виконання процедури, застосування невідповідного виду лазера, про високу чутливість шкіри;
 • Почервоніння ділянки шкіри. Також вважається нормою загоєння та проходить самостійно разом з набряком.
 • Якщо процедура була проведена правильно, а після неї були дотримані рекомендації щодо догляду після лазерного видалення татуажу та тату, турбуватися нема про що - загоєння шкіри пройде швидко і безболісно.

Догляд після лазерного видалення татуажу

Після лазерного видалення татуажу брів або татуажу будь-якої іншої зони потрібно вжити ряду певних заходів, щоб загоєння шкіри пройшло швидко. Вони полягають у деяких рекомендаціях:

 1. Протягом перших 3-5 діб не розпарювати шкіру. Виключіть тривалі лежання у ванній, відвідування лазні або сауни, басейну. Розпарювання негативно позначиться на загоєнні шкіри;
 2. Загар після видалення татуажу під забороною. Також не можна відвідувати солярій. Це може призвести до утворення шрамів і повторним травмуванням шкіри;
 3. Перші кілька днів не використовувати декоративну косметику. Через 3-5 днів допустиме її використання, але рекомендуємо виключити кошти на спиртовій основі;
 4. Виключити фізичний, механічний вплив на зону раніше віддаленого татуажу. Не треба чухати, намагатися не надягати светри з широким горлом, щоб не зачепити зону видалення. При можливості краще не торкатися шкіри перші 2-3 дні;
 5. Вмиватися краще м'яким засобом, що очищає. Підійде якісна міцелярна вода чи дитяче мило. Вмиватися потрібно не гарячою, а теплою водою;
 6. Не використовувати будь-які пов'язки, пластирі тощо. Шкіра має дихати;
 7. Уникати контакту травмованої шкіри із хімічними засобами.

Як правило, скоринки після процедури не з'являються. Але якщо процедура була виконана неправильно, могли бути зачеплені верхні шари шкіри, що призводить до утворення скорин. Якщо так сталося, категорично заборонено намагатися відірвати скоринки, позбутися їх у будь-який спосіб. Потрібно дати можливість шкірі самостійно відновитись. Тим більше це станеться досить швидко.


Фото через день після процедури

Зазначимо, що спеціалізований догляд за зоною видалення татуажу не потрібний. Це відповідь на актуальне питання, чим обробляти брови після видалення лазером. Нема потреби у використанні будь-яких мазей, кремів та загоювальних засобів. Подібні засоби можуть бути рекомендовані лише у випадках утворення будь-яких ускладнень. Вони повинні бути призначені майстром або лікарем, якщо ускладнення є досить серйозними.
Не варто вживати будь-яких заходів щодо набряку, що утворився. Він має самостійно пройти протягом перших кількох годин після процедури. якщо набряк не проходить, рекомендуємо проконсультуватися з майстром або звернутися до лікаря.
Після видалення татуажу при правильному виконанні процедури шкіра відновлюється за кілька днів - так само як після будь-якого механічного травмування (період індивідуальний, може становити від 3 до 7 днів). Але повторювати процедуру видалення татуажу чи перманентного макіяжу слід не раніше 4-6 тижнів. За цей час пройде процес розпаду та видалення пігменту, регенерації шкіри.

Догляд після видалення тату лазером

Догляд після видалення тату аналогічний діям, рекомендованим при видаленні пігменту із зони татуажу. Необхідно максимально обмежити дію прямих ультрафіолетових променів. Якщо планується тривале перебування на сонці, наносите на зону протисонцевий крем із SPF 50 та більше. Також слід виключити тертя одягу про шкіру, доки він не заживе. Якщо це неможливо (наприклад, тату розташована на спині, грудях, стегнах), постаратися перші 3-5 днів носити легкий одяг із натуральних тканин.
Набряк після видалення тату можливий. Він може бути більшим через більш об'ємну площу видалення пігменту. Але, як і у разі видалення татуажу, він повинен пройти самостійно протягом перших декількох годин після процедури. Якщо набряк не минає найбільш тривалий час, рекомендуємо прикласти холодний компрес та звернутися до майстра за консультацією.
Відповідаємо на запитання, чи можна мочити тату після видалення лазером. Можна. Але вода має бути теплою (щоб виключити розпарювання шкіри). Також не можна перші кілька днів терти місце видалення тату мочалкою. Не рекомендується використовувати гелі для душу перші кілька днів, а також використовувати будь-яку декоративну косметику для тіла, у тому числі крему, лосьйони тощо.

Важливі факти лазерного виведення. Що потрібно знати

Наведемо кілька фактів про видалення татуажу та татуювань:

 • Волосся брів стає світлішим через те, що у складі волоска є натуральний пігмент, який, так само як і штучний у пігментах для перманентного макіяжу, реагує на лазерний промінь. Виняток буде тільки якщо брови були додатково пофарбовані фарбою або хною;
 • Під час процедури зона татуажу чи татуювання завжди стає світлішою, але згодом темніє. Це стандартна реакція пігменту на лазер;
 • Після видалення татуажу брів волоски не випадають, не рідшають, а продовжують рости;
 • Опіків після виведення татуажу, як правило, не буває за умови використання правильного типу лазерного обладнання та професійного виконання процедури. Тому важливо звертатися до професійних студій до досвідчених майстрів татуажу;
 • Шрами після лазерного видалення татуажу – питання індивідуальне. Вони можуть утворитися, якщо є схильність до келоїдних рубців або підвищена чутливість шкіри. Також не виключені шрами за неякісного виконання процедури.
 • Зазначимо, що шрами та опіки також можливі при тривалому впливі на травмовану шкіру ультрафіолету, навмисних або випадкових механічних впливів на шкіру (забиті місця, подряпини тощо)

Додаткові рекомендації щодо видалення татуажу та тату

Кінцевий результат лазерного видалення татуажу залежить не тільки від якості обладнання, професіоналізму майстра, а й від самої клієнтки. Дотримання таких простих рекомендацій, перерахованих нами вище, є запорукою швидкого та безпроблемного загоєння шкіри після процедури. Всі рекомендації є актуальними після кожного сеансу лазерного видалення татуажу незалежно від їх кількості.
Після кожної процедури майстер нашої студії завжди проводить консультацію щодо догляду за шкірою у конкретній ситуації. При утворенні будь-яких ускладнень або питань завжди звертайтеся до майстра за допомогою, а також суворо дотримуйтесь періоду між процедурами видалення лазером.

Запишіться на лазерне видалення татуажу до нашої студії
Ми гарантуємо максимальну якість та ТОП-майстрів з досвідом від 3-х років
Детальніше
Автор - Ксенія Кобилянська
ТОП-майстер/Засновник студії
Підписуйтесь на наші соціальні мережі та YouTube канал.
У нас багато крутого контенту

Створення та просування сайтів