На жаль, від негативних наслідків перманентного макіяжу застрахувати себе неможливо. Особливо, якщо татуаж чи тату проводиться вперше у неперевіреного майстра чи майстра-новачка. Наслідки роботи такого майстра можуть бути абсолютно непередбачуваними. Найбільш поширені - зміна відтінку пігменту з чорного на сірий, синій, з коричневого в червоний та інші неприродні та негарні кольори. Це відбувається через надто глибоке введення пігменту під шкіру або використання неякісних пігментів. Якщо майстер тільки починає практикувати, то проблеми в результаті перманентного макіяжу можуть початися вже на етапі розробки і створення форми. Неправильні пропорції, нечіткі або нерівні лінії призведуть до некрасивого ефекту, якого захочеться позбутися.
Але навіть у випадках, які здаються катастрофічними, зневірятися не треба. Адже є ефективна процедура – лазерне видалення татуажу, яка дозволить швидко позбутися негативних наслідків та повернути шкірі первозданний зовнішній вигляд. Видалення лазером не вимагає спеціальних підготовок з боку клієнта. Потрібно лише одне - вибрати справжнього фахівця, який працює на професійному обладнанні та знає нюанси його використання та самої процедури лазерного видалення татуажу.
Механізм роботи лазера
Механізм роботи лазерного обладнання заснований на створенні та застосуванні лазерного променя, який проникає через шкіру до пігменту та методом вибуху руйнує його на нано частинки. Лазерний промінь створює величезну концентрацію енергії, але при цьому впливає виключно на молекули пігменту. Пігмент руйнується, а потім поглинається фагоцитами – органічними клітинами нашого організму, які поглинають, перетравлюють та виводять сторонні, тверді, щільні та інші сторонні тіла. Далі лімфатична система починає інтенсивно працювати і протягом 1 місяця активно та повністю виводить перероблені частинки пігменту через сечостатеву систему. Такий процес є абсолютно безпечним для людини, а його результатом стає чиста шкіра практично без слідів пігменту.
Лазерний апарат, залежно від виду, може генерувати промінь різної довжини, що сприяє виведенню пігменту або фарби (у разі виведення татуювання), що введені на різній глибині. Довжину хвилі майстер налаштовує вручну залежно від виду татуажу. Вона вибирається за допомогою спеціальної насадки, яка прикручується до пістолета апарату. Від довжини хвилі залежить, який колір планується видалити. Так, насадкою 532 нм видаляються теплі відтінки татуажу. А насадкою 1064 нм – холодні. Якщо спробувати навпаки, то ефекту не буде, або він буде мінімальний. Наприклад, якщо потрібно вивести перманентний макіяж брів - довжина променя буде коротшою, тому що в цьому випадку найчастіше застосовується пігмент теплого відтінку.
Види лазерів
У косметології застосовують різні види лазерних апаратів. Це залежить від типу малюнку, місця та глибини його нанесення. Розглянемо існуючі види лазерів на сьогодні.
Рубіновий
Найстаріший вид лазерного обладнання. Апарат генерує промінь завдовжки 694 нм, що дозволяє проникати під шкіру на глибину трохи більше 1 мм. Невисока швидкість променя (близько 3 мс із частотою 1 Гц) досить сильно нагріває шкіру і може викликати опіки, рубці та шрами, пігментацію. Рубіновий лазер не застосовують для видалення перманентного макіяжу. Він неефективний для виведення теплих відтінків та червоного кольору, бачить лише темні кольори пігменту, введеного поверхнево. Через ці негативні якості апарату він дуже рідко використовується в косметології. А якщо й використовується, ми рекомендуємо не застосовувати його на своїй шкірі.
Олександрітовий
Даний вид апарату сучасніший у порівнянні з рубіновим. Він створює довжину хвилі до 755 мн, здатну проникнути під шкіру на глибину до 1,8 мм. Олександритовий лазер безпорадний при необхідності вивести татуювання, але його часто застосовують для видалення перманентного макіяжу. Незважаючи на підвищену швидкість формування та проникнення променя під шкіру, олександритовий апарат, як і свій попередник, неефективний перед теплими відтінками та працює тільки з темними кольорами.
Діодний
Діодний лазер ефективний тільки в питанні видалення татуювань, але навіть при цьому цей вид апарата вважається небезпечним через його надвисоку потужність. Довжина хвилі лазерного променя досягає 810 нм, що дозволяє проникнути під шкіру на глибину до 3 мм. При цьому утворення шрамів, рубців, опіків – неминучі, тому його не використовують для виведення перманентного макіяжу. Ми не рекомендуємо видаляти татуювання діодним лазером, тому що після його використання необхідне тривале та спеціалізоване відновлення шкірного покриву.
Неодимовий
Найпопулярніший, найбезпечніший і найпоширеніший вид лазерного обладнання. За бажанням вивести татуювання або видалити татуаж лазером, рекомендуємо вибирати саме цей варіант апарату. Він поєднує в собі унікальні функції - формування хвилі довжиною 1064 нм, проникнення на глибину до 6 мм і при цьому мінімально нагрівати шкірний покрив, не травмуючи його. На відміну від інших видів лазерних апаратів, неодимовий високоефективний для розщеплення пігментів не тільки темних тонів, а й червоних та інших більш теплих відтінків. Під час застосування наносекундного неодимового лазера за умови безпомилкової роботи майстра виключено утворення пігментації, шрамів, опіків, він впливає лише на пігмент, руйнуючи його. Тому даний вид лазерного обладнання вважається "золотим стандартом" та повсюдно використовується для лазерного видалення татуажу та татуювань з усіх фототипів шкірного покриття.
Плюси та мінуси лазерного видалення татуажу та татуювань
Очевидною перевагою процедури лазерного видалення татуажу стає те, що існує і доступна для всіх. Раніше, коли лазерне обладнання було недоступне, старий татуаж або тату перекривали світлими, камуфлюючими відтінками пігменту або фарби. Але така процедура мала низку недоліків. Це і болючість процедури лазерного видалення татуажу, і відмінність кольорів на шкірі після засмаги та багато іншого. Зараз застосування цієї методики дозволяє назавжди позбутися злощасного малюнка і домогтися чистоти шкіри без будь-яких обмежень і незручностей. Бажаємо відзначити, що лазерне видалення татуажу брів та інших зон має вагомі додаткові переваги, але також містить мінуси. Про них докладніше.
Переваги лазерного видалення татуажу
- Лазерне виведення татуажу та тату - найефективніший спосіб видалення пігменту. Неодимовий лазер дозволяє вивести пігмент з ефективністю до 98% навіть у дуже складних ситуаціях (наприклад, татуаж дуже старий, пігмент введений глибоко тощо), що вважається бездоганним результатом завдяки практично повністю чистій шкірі;
- Видалення татуажу безпечне, не травмонебезпечне, малоінвазивне, не потребує тривалого відновлення шкіри. При цьому процес відновлення шкірного покриву потребує мінімальних зусиль;
- Лазерна корекція має невеликий перелік протипоказань;
- Процедура повністю безболісна, лазерний промінь не зачіпає волосяний фолікул, зберігає його здорове і природне зростання. Тому видалення татуажу брів лазером гарантує збереження натуральних волосків та їх подальше зростання;
- Видалення татуажу відбувається дуже швидко - кілька хвилин. За цей час клієнт відчуває лише дискомфорт або незначні болючі відчуття.
Недоліки процедури
- Лазер безпорадний у питаннях видалення світлих відтінків пігменту та фарби: білого, тілесного, жовтого, зеленого. Ефект процедури, звісно, буде, але мінімальним. У цьому випадку краще поєднати лазер та ремувер, що дасть оптимальний результат виведення пігменту;
- Процес виведення може тривати багато часу. Це залежить від низки факторів: віку шкіри, виду пігменту, його складу, кольору та відтінку, глибини введення, індивідуальної реакції організму на процедуру, частота проведення корекції перманентного макіяжу та татуювання та багато іншого. Деяким клієнтам може знадобитися 2-3 сеанси для виведення татуажу, а комусь доведеться робити видалення татуажу 8 і більше разів;
- Якщо раніше для татуажу губ застосовувався пігмент із оксидом заліза у складі. після його видалення залишаться темні сліди - хімічна реакція даного компонента на лазерний промінь. Якщо раніше для перманентного макіяжу брів застосовувався пігмент з діоксидом заліза, то після використання лазера шкіра може набути сірого відтінку.
Скільки процедур видалення татуажу необхідно?
Щоб пігмент повністю вийшов, у середньому необхідно від 2 до 14 сеансів. Найчастіше потрібно не більше 5. Кількість сеансів залежить від таких факторів:
- У якій техніці було виконано татуаж. Наприклад, сучасні техніки перманентного макіяжу вимагають менше процедур. Пудрові брови можна видалити за 1-2 сеанси, акварельні губи - до 3х. Якщо потрібно вивести старий глибокий класичний татуаж або татуювання, то може знадобитися 7 і більше сеансів. Врахуйте, що назви техніки можуть бути умовними. Те, що ви прийшли на процедуру "пудрові брови" або майстер вам сказав, що робить пудрові брови – це не означає, що все було виконано правильно. І вам не вбили пігмент так глибоко, як раніше робили татуаж. Справжня пудрова техніка повністю сліду виходить до 2-х років. Якщо це не так, то є ймовірність, що ви потрапили в руки несумлінного майстра. Подивіться наші роботи, ми маємо приклади, як виглядає пудрове напилення. Також при запиті можете особисто отримати приклади робіт, що зажили, і як виглядає брови через рік або два;
- Тип та стан шкіри. Якщо раніше було виконано невдалий мікроблейдинг та залишилися рубці, знадобиться більше процедур видалення;
- Глибина, щільність та склад пігменту;
- Вік татуажу або тату - чим більше часу минуло, тим більше потрібно процедур;
- рівномірність розподілу пігменту/фарби;
- Місце розташування малюнка (у разі татуювання);
- Нашарування пігменту, якщо раніше виконувалося перекриття.
Попередньо сказати точну кількість необхідних процедур неможливо, оскільки невідомі характеристики татуажу або татуювання. Майстер вкаже частоту сеансів після фактичного оцінювання стану небажаного перманента. Також можна самостійно спрогнозувати приблизно кількість видалень за таблицею "Кірбі-Дісай" (фото нижче). Бал = кількість процедур. Підсумуйте всі бали та отримайте приблизно кількість процедур лазерного видалення татуажу або тату.
Як часто можна проводити повторні сеанси?
Повторні сеанси можна виконувати з будь-якою періодичністю, але не частіше ніж один раз на 1-1,5 місяці. Після сеансу видалення перманентного макіяжу (татуажу) та татуювання потрібно не менш 28 днів для відновлення шкіри, розпаду пігменту та його виведення лімфатичною системою. Якщо в період, коли шкіра ще не загоїлася, повторити процедуру, це призведе до її сильного травмування, запалення, утворення шрамів та інших негативних наслідків. У цьому період відновлення триватиме.
Видалення татуажу губ, брів, повік, татуювання можна проводити в будь-який зручний період. Оптимальним вважається період кожні 1-2 місяці, але якщо немає можливості, його можна продовжити на будь-який термін.
Які кольори можна видалити?
Немає настільки ефективних аналогів з виведення пігментів темних кольорів, як лазер. Це найвірніший, швидкий і безпечний спосіб позбавитися татуажу чорного, темно-сірого, темно-коричневого, синього, червоного та інших темних кольорів на шкірі. Лазер миттєво впливає на пігмент та руйнує його. Саме при виведенні таких відтінків очікується найвища ефективність у 98%.
Погано чи практично не виводить білий, тілесний, жовтий та інші світлі кольори.
Чи є особливості видалення татуажу на різних ділянках тіла?
Залежно від зони виведення пігменту можна назвати особливості процедури. Дуже частою проблемою є видалення татуажу губ. Нерідко пігмент на губах при видаленні лазером мігрує в неприродний коричневий колір і не всі готові з таким кольором ходити 3-4 місяці, до того ж такий колір довго видаляється. А також раніше у фарбах для татуажу губ використовували білила, дуже часто у клієнток залишається білий контур на губах від того, що лазер не видаляє. Тому лазер який завжди підійде видалення татуажу губ. Зазначимо, що процедура із зоною губ досить болюча, а після неї набряк може бути більшим.
Процес із зоною брів найбільш безболісний та ефективний, оскільки лазер дуже добре справляється з чорними та синіми кольорами та відтінками. Якщо татуаж старий, пігмент було введено глибоко, а після ще проведено кілька корекцій, потрібно не менше 5-6 сеансів лазерного видалення. Для виведення свіжого перманентного макіяжу, особливо в техніці пудрові брови, потрібно 2-3 сеанси.
Чи залишаються шрами?
Утворення шрамів можлива виключно у таких випадках:
- Є схильність до утворення келоїдних рубців;
- Під час періоду загоєння та відновлення шкіри вона була повторно механічно травмована;
- Під час періоду загоєння та відновлення шкіра зазнала ультрафіолету (солярій, пряме попадання сонячних променів);
- Не був наданий належний догляд за шкірою або він виконаний з помилками, не дотримувалися загальних рекомендацій майстра;
- Для сеансу лазерного видалення татуажу або татуювання був застосований застарілий або невідповідний тип лазерного апарату.
Якщо виведення татуажу, татуювань виконується професіоналом, який правильно вибере довжину лазерного променя, буде використано неодимовий пикосекундний або наносекундний лазер, утворення шрамів виключено. Це зумовлено дуже швидким впливом променя на шкіру без надмірного нагрівання і опіків.
Ми вже провели не одну тисячу процедур, у 99% клієнтів немає травмування верхнього шару шкіри і навіть немає скоринок. Тому впевнено можемо сказати, що це ідеальна процедура виведення пігменту. Принаймні, як ми це робимо.
Що буде з волоссям брів при видаленні перманентного макіяжу лазером?
Натуральні волоски брів повністю зберігаються під час та після сеансу виведення татуажу. Лазер впливає тільки на пігмент, не торкається волосяні цибулини, не шкодить шкірі. Тому природні брови зростатимуть так, як це відбувалося до процедури. Будь-які зворотні твердження є міфом чи помилками некомпетентних майстрів. Єдиний мінус – колір волосків не завжди, але дуже часто також втрачає пігмент і волоски стають білі. Це абсолютно нормальний процес, адже у волоску такий самий пігмент, тільки природного походження. Підфарбовувати волосся можна не раніше, ніж на 4 день після сеансу виведення татуажу. Волосся відновлює колір у міру відростання.
Чому після видалення лазером колір повертається?
Колір після видалення завжди повертається. Під час сеансу та найближчим часом після неї татуаж різко світлішає через особливості впливу лазера та реакції шкіри. За кілька годин колір повністю повертається. Протягом 1-1,5 місяці відбувається розпад пігменту, лише у період вже можна оцінювати реальний результат після сеансу виведення татуажу, оскільки пігмент значно світлішає.
Чи буде почервоніння та набряки після процедури?
Утворення набряків та почервоніння відразу після процедури виведення татуажу – нормальна реакція шкіри на вплив лазерного променя. Вони мають самостійно, без застосування додаткових засобів, пройти протягом кількох годин (до 6 годин). Якщо набряк не минає і посилюється, це може казати про:
- Алергічна реакція на анестетик;
- Підвищена чутливість шкіри.
Що робити, якщо не минає?
Якщо набряклість не минає, викликає болючі відчуття або дискомфорт, необхідно звернутися до лікаря. Такі реакції - велика рідкість, тому що часто набряк проходить сам собою. Також можна скористатися такими методами усунення набряклості в домашніх умовах:
- Компрес із сухого льоду або охолодженого предмета: лід або холодний предмет на зону на 2-3 хвилини. Лід необхідно загорнути в чисту, бажано стерильну тканину. Для досягнення стерильності чисту тканину необхідно пропрасувати гарячою праскою і дочекатися, поки вона охолоне;
- Антигістамінні препарати. Прийом препаратів повинен виконуватися строго за інструкцією та за рекомендацією лікаря;
- Гідрокортизонова мазь. Відмінна допомога при набряках в області повік. Рекомендується наносити дуже тонким шаром виключно на набряку зону 2 рази на день. Важливо! Використовувати саме гідрокортизонову мазь, а не аналоги.
Будь-які нездужання, біль чи дискомфорт мають обговорюватися з лікарем. Ми не рекомендуємо займатися самолікуванням та приймати медикаменти на власний розсуд без рекомендацій спеціаліста.
Протипоказання видалення татуажу та тату лазером
Лазерне видалення татуювань та татуажу є безпечною процедурою, проте вона має загальноклінічні протипоказання, за наявності яких майстер відмовить у проведенні сеансу. До абсолютних протипоказань відносяться такі захворювання:
- Будь-які прогресуючі процеси на шкірному покриві;
- Схильність до утворення келоїдних рубців;
- Інфекційні, онкологічні, аутоімунні захворювання;
- Епілепсія;
- Цукровий діабет;
- Ішемія, гіпертонія, аритмія;
- Наявність алергії на УФ;
- Встановлені кардіостимулятори, а також металеві, акустичні та електричні протези;
- Проява герпесної інфекції (ранка на зоні видалення ПМ);
- Родимки у зоні видалення пігменту. Якщо у зоні утворився прищ, потрібно почекати, поки він повністю зійде.
Під час консультації майстер надає бланк-угоду на процедуру, яку необхідно заповнити із зазначенням існуючих захворювань та іншої детальної інформації. Необхідно чесно вказати всі нездужання, щоб надалі не зашкодити собі або, за рішенням майстра, скасувати процедуру. Будь-який нездоровий стан організму (підвищений артеріальний тиск, температура) – привід перенести сеанс до одужання, а також звернутися до лікаря під час спостереження ускладнень.
Нюанси видалення лазером
Незважаючи на те, що лазерне видалення вважається прогресивним методом розщеплення пігменту є прогресивним та сучасним методом, він може мати побічні ефекти. До групи ризику входять ті, хто має схильність до утворення келоїдних рубців.
Лазер вважається найефективнішим методом виведення пігменту проти іншими існуючими. Але навіть він не дає 100% чистої шкіри після завершення всієї низки процедур. Найкращий ефект – 98% виведення. Якщо татуювання або татуаж були дуже старими та глибокими, проведено кілька корекцій із повторним введенням пігменту глибоко під шкіру, то навіть після численних процедур залишиться невеликий відтінок пігменту на ній. У такому разі оптимальний варіант – приховати залишок за допомогою нового перманентного макіяжу.
Неможливо гарантувати хороший і правильний результат процедури, якщо під час татуажу, який необхідно вивести, були використані пігменти з окисом титану, оскільки під впливом променя цей компонент дає зворотну реакцію – замість освітлення стає темнішим. Подібна реакція відбувається і із залізом, що входить до складу фарби. Він може надати червоний відтінок.
Підготовка до процедури
Жодних підготовчих процедур перед видаленням щодо шкірного покриву робити не потрібно. Але, щоб результат був максимально позитивним, а шкіра загоїлася без наслідків і швидко, не рекомендується:
- Не піддавати шкіру прямим ультрафіолетовим променям. За 2 тижні до сеансу не можна засмагати, відвідувати солярій;
- Робити хімічні, кислотні пілінги у зоні майбутнього видалення пігменту;
- Приймати фторхінолони, антибіотики тетрациклінового ряду, сульфаніламіди;
- За кілька днів до процедури не розпарювати шкіру (басейн, лазня під забороною), а також не протирати зону засобами, що включають спирт.
- Безпосередньо перед процедурою необхідно видалити макіяж із зони, якщо він був нанесений, зняти контактні лінзи (якщо видаляється татуаж із століття). Після процедури можна їх знову надіти, тому необхідно взяти з собою контейнер з розчином для тимчасового зберігання лінз.
Як проходить процедура
Кожен сеанс відбувається у кілька етапів:
- Перший етап – підготовчий. Клієнт одягає одноразову шапочку, максимально покриваючи нею волосся. Майстер видаляє залишки косметики із зони видалення перманентного макіяжу. На очі клієнту надягають захисні окуляри;
- Як правило, жодні анестетики не наносяться. Процедура не особливо болісна, а, найголовніше, дуже швидка. Якщо ви не хочете відчувати ніяких дискомфортних відчуттів, рекомендуємо за 1-1,5 години до процедури нанести аплікаційний первинний анестетик в зону видалення татуажу і накрити зверху харчовою плівкою. Рекомендуємо переконатися, що у вас немає алергії на жодний з компонентів первинного анестетика.
- Зона обробляється антисептиком;
- Майстер розпочинає роботу. Він вручну вибирає довжину променя, а після по зоні старого татуажу веде апаратною ручкою. Процедура триває трохи більше 2-7 хвилин залежно від зони;
- Після закінчення сеансу на зону наноситься загоюючий крем.
Як доглядати після процедури
Після процедури потрібне особливе відношення до зони, де було видалено пігмент, оскільки шкіра стала вразливою. Не допускайте фізичних травм та негативних впливів зовнішніх факторів, інфікування, впливу ультрафіолетових променів. Протягом 2 тижнів дотримуйтесь наступних рекомендацій:
- Не засмагайте, не відвідуйте солярій і намагайтеся прикрити зону від прямого сонячного проміння. Брови можна прикрити кепкою, очі – сонцезахисними окулярами. Пряме влучення УФ-променів може порушити пігмент, через що тон зміниться, а також нашкодить кожному покриву;
- Не лежіть у ванній, не розпарюйте шкіру. Лазня, сауна, басейн – під забороною. Допускається прийом душа із теплою водою. Перші два дні не мочіть зону. Вмити обличчя можна міцелярною водою або іншим засобом без вмісту спирту;
- Не використовуйте пластир з метою закрити оброблену лазером ділянку;
- Якщо на ділянці утворилася скоринка, її не можна навмисно відкривати, розмочувати, чіпати. Необхідно дочекатися, поки шкіра ороговіла відійде довільно;
- Заборонено використовувати косметику, доки на зоні спостерігаються кірочки. Не проводьте косметологічні процедури, які можуть пошкодити шкірний покрив: пілінги, корекція брів тощо;
- Не наносити на зону засоби зі спиртом, поки скоринки не зійдуть.
- Також наші спеціалісти студії Lbar рекомендують починати догляд лише через добу після процедури. Потрібно 2 рази на день обробляти хлоргексидином та загоювальною маззю за типом "Бепантена" протягом 3-х днів.
Дотримання таких простих рекомендацій гарантує швидке та правильне загоєння шкіри, розщеплення пігменту та його вихід природним шляхом. Будь-яке відхилення від порад може призвести до продовження реабілітаційного періоду та непередбачених результатів.
Як виглядає тату та татуаж після видалення лазером
Чим краще видаляти татуаж та татуювання: ремувером чи лазером?
Ремувер є альтернативним способом виведення пігменту. Про інші існуючі методи ми раніше писали тут. Це хімічний засіб, який вводиться під шкіру за допомогою обладнання перманентного макіяжу. Майстер замість пігменту голкою набирає ремувер і вводить його під шкіру на ту саму глибину, де знаходиться барвник. Даний засіб має вагомі плюси та мінуси. Важливий плюс - здатність виведення ремувером світлі тони відтінків, які не може розщепити лазер. Мінус – неможливість виведення темних відтінків, а також сильне пошкодження шкіри. Так як для проникнення ремуверу безпосередньо до пігменту він проходить усі шари шкірного покриву, що ушкоджуються хімічним складом засобу. Під час загоєння та відновлення шкіри після ремуверу утворюються помітні скоринки, а сам період довший, ніж після застосування лазера.
Порівнювати ефективність лазера і ремувера некоректно, тому що це два різні методи, які застосовуються в різних ситуаціях. Лазер краще застосовувати для виведення темних відтінків пігменту, ремувер – для світлих. Допустимо застосовувати одночасно лазер та ремувер у дуже складних ситуаціях. Наприклад, коли татуаж дуже старий і вийшов в інший неприродний колір, що глибоко осів під шкірою.
Звертайтеся за послугою лише до професіоналів
Процедура лазерного виведення татуажу та татуювань вимагає професіоналізму. Виконання роботи майстрами-початківцями або економія на послузі може призвести до наслідків різної складності: починаючи від мінімальної ефективності, закінчуючи серйозними пошкодженнями шкіри, шрамами, хворобливим загоєнням шкірного покриву та інше.
Ми не рекомендуємо заощаджувати на лазерному видаленні перманентного макіяжу, а звертатися до досвідчених фахівців, які працюють в обладнаному салоні. Це дає гарантію найкращого результату, повної стерильності та безпеки вашого здоров'я та зовнішнього вигляду.