Адреси студій (2)

Мікроблейдинг брів: найоб'єктивніший огляд техніки татуажу за і проти

23622

Мікроблейдинг – одна з перших технік перманентного макіяжу брів, яка з'явилася в Україні, миттєво ставши популярною. Не дивно: унікальна на той час методика татуажу вмить виключила всі складнощі для жінок, пов'язані зі щоденним доглядом за бровами. Крім того, перманентний макіяж - панацея за наявності недоліків у надбрівній ділянці, адже за його допомогою будь-який дефект ефективно і надовго ховається.
Ще 5 років тому ця методика була чи не єдиним способом тривалий час забути про необхідність наносити макіяж, отримавши підфарбовані брови гарної форми мінімум на півтора-два роки. Але сьогодні, коли цю процедуру виконує кожен майстер татуажу (зокрема новачки), мікроблейдинг розкрив не лише свої плюси, а й серйозні мінуси.

І ми, як спеціалізована студія перманентного макіяжу, ґрунтуючись на своєму досвіді, розповімо більш докладно що являє собою microblading, у чому його особливості та які недоліки можуть утворитися після процедури.

 

Мікроблейдінг: що то за процедура?

Мікроблейдінг – це одна з технік перманентного макіяжу. Її на відміну від інших технік, наприклад, пудрових брів, полягає в тому, що для створення малюнка використовується маніпула – ручка з тонким лезом. Лезом майстер робить мікронадрізи формою волоска, який наповнюється пігментом. Таким чином, майстер відтворює ріст волосків, підбираючи їхню довжину, товщину, кут нахилу. Тому методика має і другу назву – волоскова техніка.
Процедура також може виконуватись за допомогою стандартної вібраційної машинки з тонкою голкою. Саме цей варіант найчастіше зустрічається в салонах перманентного макіяжу. Такий спосіб виконання перманентного макіяжу дарує більш натуральний ефект, а також унеможливлює ряд негативних нюансів, властиві мікроблейдингу, виконаному маніпулою.

Кінцевий вигляд волосків визначає обрана техніка. Вона залежить не тільки від побажань клієнта, а й від первісного виду своїх бровок у дівчини, наявності будь-яких недоліків, а також цілей, які необхідно досягти за допомогою татуажу у цій методиці. Існує дві основні техніки.

  • Європейська. Має на увазі створення однакових по товщині, довжині та насиченості волосків в однаковому напрямку "зростання". Найчастіше використовується для часткового заповнення брівки. Наприклад, коли волосся випало в одному місці та необхідно це приховати. В інших випадках європейська техніка практично не використовується, тому що не передбачає створення природного виду брів;
  • Східна. Припускає більш натуральний і природний вид брів шляхом промальовування волосків за іншою, природнішою, схемою. Волоски мають різну довжину і товщину, можуть відрізнятися насиченістю кольору. Така техніка популярніша і частіше рекомендується майстрами студій перманентного макіяжу.

З появою нових технік перманентного макіяжу, мікроблейдинг отримав і додаткові методики виконання: можна намалювати волоски злегка нечіткими, створивши ефект пудрового напилення або відтворити ефект підфарбованих тінями брів, промальовуючи волоски розпливчастої форми.
Не завжди можна замовити ту чи іншу техніку, як би того не хотілося. Адже кожна людина має індивідуальний тип шкіри, рівень жирності, щільності. Тому не завжди бажана техніка може виглядати на обличчі гармонійно, а надалі принести розчарування. І тут рекомендуємо покладатися на думку свого майстра. Він визначить проблемні зони, тип шкіри та підбере техніку, яка допоможе створити ідеальні брови.

 

Чим відрізняється мікроблейдінг від класичного татуажу?

Татуаж та мікроблейдинг – принципово різні техніки. Вони відрізняються способом виконання, типом барвника і глибиною його введення. Для виконання татуажу використається спеціальний пігмент, що вводиться під шкіру на глибину до 1,5 мм. Він має рідкішу текстуру. Під час виконання мікроблейдингу використовується густіший пігмент, що вводиться під шкіру на глибину до 0,8 мм. Це означає, що ефект татуажу триває роками. Пігмент з часом повністю не розсмоктується, як це відбувається з пігментом для microblading, а лише частково. Тому колір татуажу змінюється і може набувати навіть несподіваних відтінків: від синього та сірого до червоного. Все залежить від якості пігменту та його сприйняття організмом.
Техніка виконання татуажу та мікроблейдингу також відмінні один від одного. Під час мікроблейдингу майстер робить невеликі надрізи у вигляді волоска та вводить у них пігмент. При татуажі під шкіру вводиться голка та пігмент вводиться в хаотичному порядку. Саме тому за допомогою методики перманентного макіяжу можна створювати ідеально рівні та чіткі форми, контури. Татуаж таким похвалитися не зможе.

 

Є відмінності та в мірі травматизму шкіри, больових відчуттях. Що глибше вводиться голка, то більше травмується шкіра. Відповідно, відчуття дискомфорту набагато сильніше. Тому волоскова техніка вважається менш травматичною. До речі, класичний татуаж брів відноситься до найтравматичніших і болючих технік з усіх наявних сьогодні.

Кому підходить ця техніка перманентного макіяжу?

Якщо оцінювати об'єктивно, сьогодні мікроблейдинг рідко виступає самостійною технікою. Між промальованими волосками залишається просвіт, що і видає татуаж, роблячи зовнішній вигляд брів не природним. Але ця техніка татуажу має величезну перевагу - вона ідеально приховує недоліки. Тому мікроблейдинг рекомендується, якщо:

  • На бровах є залисини. Нові волоски приховують "білі" зони, доповнять наявні волоски й допоможуть підкреслити форму, надавши їй чітких меж;
  • Бровки повністю відсутні. Жодна інша техніка не впорається з цією проблемою настільки ефективно, як ця. З його допомогою повністю відтворюються волоски брів навіть у тих ситуаціях, коли брови відсутні з будь-яких причин;
  • Свої брови надто рідкісні та тонкі. Додатково намальовані волоски візуально зроблять свої брівки густими, насиченого кольору.

Техніка чудово поєднується з іншими техніками перманентного макіяжу брів. У тандемі з пудровим напиленням виходить чудовий результат: брови одночасно і гарної форми, кольору. У цьому залишаються максимально натуральними. Здається, що тіні були м'яко розтушовані. У такому разі мікроблейдинг стає незамінним помічником у створенні природних, привабливих та красивих бровок.

Скільки тримається мікроблейдинг брів?

Ефект волоскової техніки тримається до 1,5-2 років. Після корекції колір дуже яскравий. Поступово він стає світлішим через те, що пігмент розсмоктується під шкірою природним чином. До речі, волоскова техніка татуажу брів передбачає використання натуральних пігментів. Такі води виготовляються з урахуванням мінералів. Якщо йдеться про високоякісний продукт, звичайно.

Така тривалість ефекту має свої плюси та мінуси. З одного боку, деяким власницям мікроблейдингу хочеться продовжити ефект ще на кілька років, тому що здається, що цього терміну недостатньо і потреба скоро повторювати процедуру. З іншого, є чудова можливість змінювати техніку виконання перманентного макіяжу, вибираючи інші варіанти як експеримент. Конкретний термін видимості ефекту не скаже жоден майстер – він залежить лише від індивідуального сприйняття пігменту організмом.

Плюси техніки

Безперечні переваги мікроблейдингу:

  • Як і інша техніка перманентного макіяжу, ця виключає необхідність використання декоративної косметики для брів. Тривалий ефект дозволяє почуватися комфортно і впевнено в будь-якій ситуації. Брови не "потечуть", якщо ви потрапили під дощ або плаваєте в море/басейні, зранку виглядають акуратно і доглянуто, а колір - насичений і природний.
  • Мікроблейдинг допомагає сховати будь-які недоліки на 100%. Асиметрія, неправильна форма, кінчик, що клює, випадання волосся, лисиці, будь-які нерівності і невеликі похибки будуть надійно і надовго приховані під красивими волосками, створеними майстром.

Мінуси техніки

А тепер про реальні недоліки гранично об'єктивно:

  • Процедура потребує професіоналізму, а виконання надрізів – хірургічної точності. Справжні майстри-умільці – велика рідкість, попри те, що цю послугу надає майже кожен майстер татуажу;
  • Мікроблейдинг зміщений з ризиком і може дати зовсім не той результат, який очікувався. Адже він безпосередньо залежить від кваліфікації та досвіду майстра. Буде введений пігмент трохи глибше за встановлене - залишиться шрам і обов'язково змінить колір у неприродний з часом. Недостатньо глибоко – є ймовірність "міграції" пігменту, який незабаром вийде зі змертвілими клітинами. Звичайно ж, він не небезпечний, але може принести негативні враження, які довго вас мучитимуть;
  • Загоєння шкіри відбувається у кожного по-різному. У деяких від розрізів не залишається жодного сліду, а в інших, якщо потрапили до рук майстра-новачка, залишається рубець. Якщо ж при цьому не дотримуватись правил догляду за шкірою після процедури, то утворення рубців - неминучість.

Після кожного надрізу виділяється ліфма, яка при змішуванні з пігментом при неправильному виборі глибини його введення дає синю або почервоніння. Це призводить до необхідності коригувати частіше - раз на пів року. До того ж у разі виконання цієї методики корекція стає абсолютною необхідністю, тому що згодом пігмент розсмоктується, блідне і волоски стають розпливчастими, що виглядає, м'яко кажучи, не надто привабливо.

 

 

  • Мікроблейдинг підходить не всім типам шкіри. Наприклад, для жирної шкіри ця процедура протипоказана, оскільки через підвищену жирність пігмент починає плисти досить швидко. Також з обережністю слід ставитися власницям комбінованої та світлої шкіри.

Наша студія не є прихильником мікроблейдингу як самостійної процедури. Бо сама по собі техніка не однозначна, а разом з індивідуальними особливостями шкіри вона може принести негативний результат. Однак за бажання клієнта або гострої потреби, пов'язаної з наявністю недоліків в області брів, виконаємо цю процедуру з максимальною точністю.

Чи боляче робити процедуру?

Процедуру складно назвати малотравматичною чи безболісною. Попри те, що лезом розрізається тільки на поверхню шкіри, загальна площа травмування є досить великою. Тому мікроблейдинг повинен проводитись лише після нанесення анестетика. У зв'язку з цим дана процедура не рекомендована вагітним та жінкам у період лактації. При використанні знеболювального гелю практично всі неприємні відчуття зводяться нанівець.

Як виглядає мікроблейдинг брів: фото до та після

 

Як роблять мікроблейдинг брів?

Процедура є поетапним виконанням.

1 етап. Консультація майстра

Майстер консультує клієнта з будь-яких питань. Найчастіше дівчата цікавляться фото робіт, виконані майстром, дивлячись портфоліо, ставлять питання щодо больових відчуттів, ефекту та результату.

Етап 2. Створення ескізу

Малюється ескіз за допомогою спеціального олівця. Створюється форма, промальовуються волоски, враховується об'єм, густота – всі фактори, що впливають на кінцевий результат. Ескіз докладно обговорюється та коригується. Клієнта має повністю все влаштовувати, тому робота провадиться стільки, скільки це необхідно. На цьому етапі підбирається колір пігменту. Він заснований на особистих уподобаннях жінки, а також її типу: кольорі шкіри, очей, волосся. Після детального вибору утворюється фінальний ескіз – той, який буде відтворено перманентним макіяжем.

 

Етап 3. Знеболення

Незважаючи на те, що мікроблейдинг вважається не надто травматичною технікою, зниження дискомфортних відчуттів використовуються знеболювальні засоби. Засіб наноситься навколо брови та створює ефект оніміння, що зводить до мінімуму будь-які відчуття. У різних студіях частота нанесення знеболювального засобу різна. У нашій, наприклад, анестезія наноситься двічі – до початку процедури та під час неї. Такий підхід дозволяє максимально зменшити неприємні відчуття.

Етап 4. Виконання процедури

Після того, як анестетик подіяв, майстер приступає до виконання процедури. Він акуратно виводить кожну волосину, повторюючи контури ескізу. Як тільки основні волоски схеми вже промальовані, анестезія вноситься вдруге для зниження больових відчуттів.

 

Етап 5. Повторна консультація

Після закінчення процедури майстер проводить консультацію щодо догляду після мікроблейдингу. Також наноситься знезаражувальний протизапальний засіб. Як правило, майстер одразу рекомендує записатися на корекцію через місяць після першої процедури.

По суті, етапи виконання мікроблейдингу не відрізняються від тих, що виконуються при інших техніках перманентного макіяжу. Різниця полягає лише у виконанні самої техніки. Уся процедура триває близько 2 годин. Спочатку брови будуть дуже темними та насиченими. Але в міру загоєння шкіри пігмент світлішатиме, набуваючи натурального і природного відтінку.

Як підготуватися до мікроблейдингу брів?

Перед виконанням мікроблейдингу не рекомендується виконувати косметологічні процедури, яким супроводжує травматизм шкіри: вищипувати волоски у будь-який спосіб, робити скрайбування, відлущувати шкіру, наносити будь-які засоби, які можуть спричинити почервоніння шкіри або алергічну реакцію. Будь-які нюанси слід обговорити із майстром заздалегідь. Наприклад, якщо у вас жирна шкіра, то необхідно позбавити надлишку на шкірі за допомогою спеціальних засобів. Якщо ви напередодні виконували якісь косметологічні процедури, обов'язково скажіть про це майстру перманентного макіяжу. Пам'ятайте, що від цього залежить результат!

 

Догляд після процедури мікроблейдингу

Тривалість ефекту мікропігментації, а також якість та швидкість відновлення шкіри після проведення процедури залежить від того, який за ним буде догляд. Догляд за шкірою після мікроблейдингу дуже важливий, адже процедура передбачає травматизм дерми, яка має правильно вижити. Щоб шкіра правильно і швидко загоїлася, необхідно:

  • Спочатку після проведення процедури (як основної, так і корекції) виключить контакт з водою. Щоб уникнути попадання мікроорганізмів у відкриті рани та виключити зараження шкіри;
  • Кожні 15 хвилин протягом кількох годин необхідно протирати зону татуажу ватним диском, змоченим хлоргексидином. Друга половина дня часовий проміжок може збільшитись до кількох годин. Важливо не дати лімфі, що виділяється, підсохнути;
  • Вмившись, треба прибрати зайву воду. Робити це слід за допомогою ватних дисків;
  • На суху чисту шкіру необхідно нанести зволожувальний засіб. Наприклад, спеціальні мазі, які вам порадить майстер (Боро Плюс, Бепантен та ін.). Їх використання досить тонкого шару. Як альтернативу можна використовувати вазелін, який відмінно зволожує шкіру. Головне завдання – не дозволити їй висохнути, інакше великих скорин не уникнути;
  • Вмиватися та наносити засіб слід не менше 3 разів на день, обов'язково повторивши процедуру перед сном.

 

Що не можна робити у момент відновлення шкіри після мікроблейдингу?

Існує цілий список рекомендацій, які забороняють виконання деяких дій для правильного загоєння шкіри. До них належить:

  • Застосування будь-яких косметичних послуг та засобів протягом 1 місяця після процедури: використання кремів, гелів, скрабу, пілінгу та іншої косметики для брів, у тому числі декоративної;
  • Відвідування лазні чи сауни;
  • Інтенсивні фізичні навантаження, щоб уникнути пітливості чола;
  • Приймання сонячних ванн. Після загоєння шкіри необхідно використовувати протисонцеві засоби;
  • Категорично забороняється самостійно здирати корочки, що утворилися;
  • Не можна сильно чухати брови, якщо з'явилося свербіння. Щоб полегшити його, можна за допомогою ватної палички акуратно почухати надбрівну дугу.

Якщо є сумніви щодо того, чи не зашкодять ваші дії ефекту мікроблейдингу, краще проконсультуватися з майстром. І не забувайте, що будь-який контакт із незагоєною шкірою повинен виконуватися чистими руками.

  

Чи є протипоказання мікроблейдингу?

Волоскова техніка перманентного макіяжу, як будь-яка інша косметична процедура, має свої протипоказання. До них належить:

  • Вірусні, застудні, грибкові захворювання, підвищення температури;
  • Цукровий діабет, погане згортання крові, гіпертонія;
  • Шкірні захворювання, злоякісні та доброякісні новоутворення;
  • ВІЛ, гепатити;
  • Схильність до панічних атак, епілепсія;
  • Дуже жирна шкіра;
  • Демодекоз;
  • Вагітність та годування груддю.

Якщо у вас є будь-які захворювання, які входять до переліку протипоказань до мікроблейдингу, обов'язково свідомо проконсультуйтеся з лікарем та майстром. Не ризикуйте своїм здоров'ям.

 

Чи потрібна буде корекція мікроблейдингу надалі?

Жоден, навіть мегапрофесійний майстер перманентного макіяжу, не може гарантувати 100% ідеальний результат після першої процедури. У деяких організмах пігмент приймає краще, у когось гірше, намагаючись його повністю вивести. Крім того, на результат впливає рівень жирності шкіри, клімат, спосіб життя, якість догляду після мікроблейдингу. Майстер може зробити ідеальні брови, повністю дотримуватись правил техніки виконання, детально проконсультувати клієнта щодо догляду, але в результаті вийдуть брови з дефектом, оскільки багато не залежить ні від майстра, ні від самого клієнта.
Слід розуміти, що після першої процедури пігмент може вимитися через жирність шкіри, ультрафіолетові промені, відторгнення його організмом або внаслідок неправильного догляду в період загоєння шкіри. Саме тому потрібна корекція.

 

За допомогою корекції мікроблейдингу брів усуваються всі недоліки, що утворилися під час відновлення шкірного покриву. Всі волоски знову промальовуються там, де це необхідно, брови отримують свіжий і яскравий колір. До того ж корекція продовжує термін ефекту завдяки повторному введенню пігменту. Корекція виконується приблизно через місяць після виконання першої процедури мікроблейдингу - в момент, коли шкіра повністю загоїлася і адаптувалася до пігменту. Час проведення корекції залежить стану брів. Іноді необхідно лише частково "підмалювати" волоски, а іноді заново повторно їх промалювати. Все індивідуальне. В середньому робота займає 1-1,5 години. Вартість корекції, як правило, становить 50% вартості мікроблейдингу брів.

Техніка перманентного макіяжу, що замінила татуаж

На сьогоднішній день мікроблейдинг брів, як і раніше, залишається затребуваною процедурою. Справді, за професійного її виконання результат дарує жінці впевненість у собі. Ефект мікроблейдингу здатний не тільки приховати будь-які недоліки, у тому числі вікові, але й підкреслити форму бровок, зробити їх красивими, акуратними та доглянутими.

 

До того ж волоскова техніка дозволяє експериментувати, поєднуючи її з іншими присутніми та не менш популярними методами перманентного макіяжу. Для отримання супер-ефекту важливо детально проконсультуватися зі своїм майстром татуажу, прислухатися до експертної думки та поєднувати його зі своїми уподобаннями.

Автор - Ксенія Кобилянська
ТОП-майстер/Засновник студії
Підписуйтесь на наші соціальні мережі та YouTube канал.
У нас багато крутого контенту

Створення та просування сайтів