Адреси студій (2)

Як обрати майстра перманентного макіяжу, щоб він став "своїм"

2260

Перманентний макіяж дарує неймовірну зручність та економію часу на традиційному макіяжі. Але щоб він приносив радість, а побачене у відображенні дзеркала подобалося, необхідно знайти хорошого майстра з татуажу. Тут грає роль багато аспектів: досвід, своє бачення, творчі нотки, якість використовуваного устаткування, витратних матеріалів. І навіть ставлення до своїх клієнтів, своєї роботи. Враховуючи кількість майстрів перманентного макіяжу, вибрати найкращого для себе зовсім не просто. У цій статті ми поговоримо про те, як вибрати майстра перманентного макіяжу, щоб він міг задовольняти всі аспекти.

Майстер перманентного макіяжу

Вартість процедури та її якість

Вибираючи фахівця, перший і основний критерій - вартість процедури. Вибираючи дешеві послуги, ви ризикуєте потрапити до новачка або недосвідченого майстра, який намагається залучити клієнтів, розширити базу клієнтів низькою ціною.
Якісний перманентний макіяж не може коштувати дешево апріорі. Відіграє роль безліч факторів:

  • вартість оренди приміщення, яке майстер винаймає;
  • вартість обладнання, розхідників, які необхідно окупити;
  • вартість навчання, яке також майстер хоче окупити;
  • репутація, час – все впливає на кінцеву ціну.

Собівартість процедури в 2-3 рази менша від кінцевої ціни. Про це ми вже розповідали у цій статті. Надбавка ж включає перераховані вище аспекти і бажання самого майстра, його сприйняття ціноутворення.
Заради справедливості варто відзначити, що є студії та фахівці, які пропонують послуги за непомірно високою ціною. Тут вже варто вибирати за своїм бюджетом та можливостями. Знаючи собівартість процедури, робіть собі висновки, чи варто переплачувати.
Якість завжди диктує ціну. Гарний результат не може коштувати задешево. Тому при виборі майстра орієнтуйтесь на вартість у межах 1700-3500 грн. залежно від обраної техніки та зони.

Портфоліо майстра чи студії

Вартість розглянули, йдемо далі. Наступний крок – оцінка портфоліо. Вибирати майстра з татуажу слід виходячи з прикладу його робіт. Якщо портфоліо немає або з якихось причин майстер не хоче його надавати - привід засумніватися у чесності, порядності чи досвіді фахівця.
Портфоліо має бути більшим (не менш 100 робіт), якісним. Фотографії чіткі, зроблені під професійним освітленням у макрозйомці або за допомогою якісної камери. Це все для того, щоб ви зблизька на фото змогли оцінити вигляд перманентного макіяжу, як він виглядає. І зробити висновок – чи хочете собі такий самий. Якщо хоча б одна робота вам з якихось причин не подобається, краще не звертатися до фахівця та продовжити пошуки.
Портфоліо має включати фото перманентного макіяжу різних зон і технік, щоб ви змогли оцінити результат загоєння саме тієї зони, яку плануєте зробити. Ви повинні розуміти, що фахівець досвідчений та впорається з будь-яким завданням.

Заочна оцінка обслуговування

Не поспішайте записуватися на процедуру. Рекомендуємо для початку зателефонувати до студії або майстра і, поспілкувавшись, зрозуміти рівень обслуговування клієнтів. В ідеалі – записатися на консультацію.
Хамство, неввічливе ставлення – привід піти на пошуках іншої студії. Якщо майстер каже, що може прийняти у будь-який зручний час, для вас це момент сумнівів. Так як у професійного майстра найчастіше є запис на один-два тижні вперед.

Знайомство з майстром та особиста оцінка

Попередня консультація – ідеальний варіант для оцінки майстра та його рівня.

Кваліфікація

Нерідко у студіях працюють майстри-новачки чи майстри, які й зовсім не пройшли навчання у професійних школах. Тому не соромтеся цікавитись, де було пройдено навчання. Ви можете попросити надати дипломи та сертифікати, щоб переконатися. За бажанням можна окремо почитати про школу, щоб розуміти її рівень та рівень випускників.
Майстер не повинен стояти дома. Його майстерність має розвиватися. Для цього добрі спеціалісти, зацікавлені в особистісному та кар'єрному зростанні, постійно проходять підвищення кваліфікації, різноманітні майстер-класи.

Обладнання, що використовується

Само собою, ви, найімовірніше, не знаєтеся на видах обладнання. Але напевно ви візуально зрозумієте застаріле чи сучасне. Сучасні машинки для перманентного макіяжу невеликих розмірів, практично безшумні, з мінімальною вібрацією. Обладнання має бути якісним, дорогим – від цього залежить результат перманентного макіяжу та ваша зовнішність у результаті.

Використовувані пігменти

Майстер татуажу повинен використовувати пігменти, призначені виключно перманентного макіяжу. Це мінеральні чи напівмінеральні пігменти натуральних відтінків. Якісні витратні матеріали гарантують правильний результат. Хороші пігменти не викликаю алергічної реакції, що правильно сприймаються організмом, який поступово їх виводить. Це нормальний та очікуваний процес. У складі пігменти не повинні містити оксид та діоксид заліза, через який відтінок може мігрувати у небажаний сірий, синій, червоний.
Зверніть увагу на кількість пігментів та відтінків. Їх має бути багато для кожної зони. У роботі фахівці часто змішують кілька відтінків для отримання бажаного.

Здатність створювати ескізи

Майстер перманентного макіяжу повинен вміти створювати ескізи. Зараз не всі майстри використовують базові знання щодо розробки ескізів. Особливо, коли йдеться про брів. Пов'язано це насамперед з індивідуальною формою брів, побажаннями клієнта, природною асиметрією тощо.
Проте ситуації бувають різні. Наприклад, для створення стрілки на повіках ескіз обов'язковий. Адже важливо намалювати стрілки однакової товщини, довжини, загину хвостика. Аналогічно і з губами, коли хочеться надати обсяг за допомогою контуру. А ось, наприклад, для акварельних губ ескіз не потрібний.
Зверніть увагу на інструменти розробки ескізу. Це може бути нитка, лінійка, лекало. Сам ескіз створюється крапками (докладніше тут) шляхом промальовування сполучних ліній ручкою або олівцем. Ескіз має розроблятися виходячи з фізичних особливостей зовнішності, а чи не під “копірку”, бо “так вчили у шкільництві”.

Санітарні умови

Ми не рекомендуємо звертатися до майстра, який надає послуги вдома. Тому що у домашніх умовах забезпечити повну стерильність неможливо.
Для проведення послуги повинен бути виділений кабінет або повністю обладнане меблями та приладдям місце. При цьому:

  • всі одноразові розхідники повинні використовуватися один раз і відкриватися/одягатися/утилізуватися за вас. Сюди входить: рукавички, маска майстра; шапочка, маска клієнта; одноразова пелюшка на кушетку; голки для машинки перманентного макіяжу - вони повинні роздруковуватись при вас;
  • має бути встановлена лампа денного світла з можливістю варіювання положення напряму освітлення;
  • багаторазове обладнання має бути стерильним. При вас майстер повинен дістати його зі стерилізатора;
  • повинна бути тумба або стіл із усім необхідним для роботи майстра. На поверхні має бути чисто, прибрано.

Чистота та гігієна у процедурі дуже важливі, від цього залежить ваше здоров'я. Забезпечення санітарних умов за нормами – запорука безпеки.
Зверніть увагу не лише на чистоту кабінету для проведення перманентного макіяжу, а й на санітарні умови в салоні загалом: на столі адміністратора, у санвузлі. Повага до клієнтів починається з порядку та чистоти у всій студії.

Рекомендації знайомих

Добре, якщо є знайома, яка вже зробила перманентний макіяж у майстра і ви можете побачити роботу в процесі загоєння. Сарафанне радіо - найефективніший спосіб вибрати майстра з татуажу. Але і тут не варто забувати: те, що подобається комусь, не завжди може вам подобатися. Прислухайтеся до думки та порад близьких, але завжди самостійно моніторте кваліфікацію майстра, ціни та умови процедури.

Що має насторожувати

Однозначно відмовляйтеся від послуг майстра татуажу, якщо:

  • на первинній консультації майстер не дізнається про хвороби клієнта, які входять до переліку протипоказань для татуажу чи ні угоди, де вказано всі протипоказання. Професійний майстер ПМ – той, який працює на результат насамперед. А питання прибутку стоїть на другому місці. Він переймається здоров'ям своїх клієнтів і хоче надати максимально якісну процедуру. Він проводить анкетування, розпитує про стан здоров'я. А якщо вияве протипоказання, відмовить у проведенні процедури;
  • спостерігається економія на чомусь: витратних матеріалах, анестетиці або інших речах, що створюють комфорт та безпеку клієнту. Якщо майстер стверджує, що процедура не передбачає використання анестетика, не погоджуйтеся на неї. Усі техніки татуажу (пудрові брови виняток) проводяться із застосуванням знеболювального засобу;
  • в арсеналі майстра лише одна машинка для ПМ і лише кілька відтінків пігментів. Для того, щоб досягти того чи іншого ефекту, майстер повинен використовувати різні машини з різними можливостями. Про це ми писали у цій статті. А щоб отримати необхідний відтінок, дуже часто поєднується 2 і навіть 3. Тому, якщо у спеціаліста всього 5 пігментів, то навряд чи вдасться отримати бажаний колір. Це говорить або про те, що перед вами новачок, або про велику економію на клієнтах;
  • спеціаліст працює в б/в рукавичках або надає б/в розхідники, які повинні бути використані один раз та викинуті;
  • відсутність гарантій. Обов'язково уточніть у майстра, скільки потрібно процедур. Як правило, майже будь-яка процедура ПМ складається з первинної процедури та корекції. Уточніть що буде, якщо не вдасться досягти бажаного результату за ці дві процедури. Чи несе майстер якусь відповідальність перед клієнтом? Наприклад, у нас у студії, якщо клієнт не задоволений результатом після процедури та обов'язкової корекції, докоригування через 1-2 місяці робимо безкоштовно, тому що ми працюємо насамперед на результат.

Безумовно, має насторожувати грубість, небажання проконсультувати, безлад та бруд на робочому місці.

Ви готові до експериментів?

Експеримент буде вдалим, якщо підготуватися до походу в салон татуажу, заздалегідь обравши майстра за всіма параметрами. Якщо ж діяти навмання, дуже велика ймовірність отримати негарний результат і невдалий експеримент. Але, пам'ятайте, що за невдалого перманентного макіяжу його неможливо просто стерти, як класичний макіяж. Тут доведеться або допрацьовувати, або зовсім видаляти лазером, що є досить болісним і недешевим. Тому такі експерименти вам ні до чого.

Перед тим, як зробити перманентний макіяж, обов'язково прочитайте відгуки про майстра у мережі. Існує маса тематичних сервісів та форумів, де обговорюються фахівці саме вашого регіону. Заздалегідь проконсультуйтеся зі спеціалістом і не соромтеся ставити запитання. Адже від рівня, компетентності, досвіду татуажу залежить ваша зовнішність.

Відповіді на популярні запитання

    • Поспілкуйтесь особисто. Майстер повинен вам сподобатися, викликати довіру як до професіонала.
    • Подивіться якнайбільше робіт. Їх має бути достатньо, щоб зрозуміти, як виглядає ефект у різних відтінках на різних зонах. Результат повинен вам подобатися та не викликати сумнівів.
    • Попросіть фото брів, що зажили. Оцініть кінцевий результат, уточнивши скільки пройдено процедур для досягнення результату.
    • Почитайте відгуки на різних тематичних форумах, сайтах, відгуках, Google карті.
  • Студія перманентного макіяжу або майстер (якщо він працює індивідуально) визначають вартість консультації за бажанням. Платна консультація - норма і має викликати сумнівів. Щонайменше, бо майстер приділяє час на неї. У нашій же студії, наприклад, безплатна консультація. Ми проконсультуємо з усіх питань, що цікавлять в обумовлений з клієнтом час телефоном, за допомогою соцмереж або при особистій зустрічі з запису.

  • Відсутність портфоліо або фото з роботами говорить про недосвідченість майстра. Чи він ще не практикував татуаж, чи готові роботи вийшли невдалими. Не варто довіряти майстрам-новачкам, якщо хочете отримати гарний результат.

Автор - Ксенія Кобилянська
ТОП-майстер/Засновник студії
Підписуйтесь на наші соціальні мережі та YouTube канал.
У нас багато крутого контенту

Створення та просування сайтів