Метелик на попереку, знак нескінченності, напис або ім'я/портрет коханої людини можуть набриднути або втратити свою актуальність. Звідси і виникає бажання вивести тату. На відміну від перманентного макіяжу, термін видимості татуювання набагато триваліший. Практично, завжди малюнок на тілі залишається назавжди, згодом лише втрачаючи свою форму та початковий колір. Вся справа в глибині введення пігменту та його складі – для татуювання використовуються хімічні пігменти, з якими організм не в змозі боротися, імунні клітини не здатні розщепити хімічні елементи, тому пігмент залишається у шкірі назавжди.
Але є способи виведення татуювань. Вони відрізняються принципом виконання, ефективністю та вартістю. Розглянемо кожен спосіб відомості тату.
Методи виведення тату та думка експерта
Почнемо з того, що метод відомості підбирається в залежності від переваг за кінцевим результатом та фінансовими можливостями. Перед вибором одного із способів відомості необхідно розуміти про можливі наслідки. Адже не всі варіанти можна назвати безпечними.
Cover up
Найпростіший і примітивний спосіб приховати старе, негарне або набридле татуювання - перекрити її. Тут є два варіанти перекриття:
- Перекрити іншим малюнком.
- Перекриття тілесним пігментом.
Перший спосіб актуальний у тих випадках, коли хочеться мати малюнок на тілі, але застаріле тату треба приховати з певних причин. Другий варіант для тих, хто хоче приховати татуювання.
Плюси:
- Дуже просто перекрити тату, якщо вона невеликих розмірів, виконана у світлих відтінках або з віком втратила свою насиченість.
- Перекриття не триває багато часу. Залежно від розмірів закрити малюнок можна за 1 сеанс. Для великих тату потрібно кілька сеансів.
- Мінімальні болючі відчуття, при яких рідко використовується знеболювальне.
Мінуси:
- Складність перекриття крупним малюнком або тату з дуже насиченими відтінками.
- Кавер ап тілесним кольором – застарілий варіант і не завжди ефективний. З віком пігмент натурального кольору світлішатиме. Цілком імовірно, що старе татуювання стане помітним.
- Метод не є оптимальним варіантом за бажання звести тату.
Думка експерта. Перекриття татуювання унеможливлює утворення шрамів, рубців, будь-яких інших негативних наслідків. Але в деяких ситуаціях не допоможе сховати старий малюнок. Наприклад, якщо він дуже великий. Адже в такому разі нове татуювання має бути ще більшим і ще темнішим, що не завжди може підійти.
Пілінг
Є два види пілінгів: хімічний та механічний. Механічний спосіб передбачає шліфування зони за допомогою апарата з алмазною насадкою. Хімічний - застосування спеціальних, їдких хімічних складів, що проникають у шкіру та роз'їдають пігмент.
Існує кілька "домашніх" варіантів виведення татуювання, які можна порівняти з пілінгом. Це використання солі, йоду, чистотілу.
Плюси: допоможе вивести пігмент, розташований у верхніх шарах шкіри. Наприклад, свіжий перманентний макіяж. Про додаткові способи виведення татуажу ми раніше писали тут.
Мінуси:
- Неможливість вивести татуювання, тому що при виконанні пігменту вводиться глибоко в шкіру. Механічний пілінг не дістанеться такої глибини, хімічний - завдасть шкоди.
- Дуже болісна процедура.
- Дуже довго і болісно гоїться, після чого утворюється рубець або шрам.
Думка експерта. Категорично не рекомендую вдаватися до цього способу зведення татуювання. Це боляче та небезпечно для здоров'я. Використання хімічного пілінгу можна порівняти з випалюванням. Хімічний склад завдає шкоди як шкірі, а й може викликати негативну реакцію організму з його введення. Механічний метод зовсім марний у питанні виведення тату.
Не варто використовувати побутові методи виведення тату з використанням підручних засобів у вигляді соляного, содового, йодного розчину, чистотілу тощо. По-перше, пілінг сіллю - це справді боляче. По-друге, менш травматичні методи, наприклад, йод можуть призвести до негативних наслідків - рубців, шрамів, відкритих ран, які гноюватимуться. До того ж процес дуже тривалий і має сумнівну ефективність.
Хірургічний метод, пересадка шкіри
Вважається застарілим способом зведення тату. Принцип полягає в зрізанні шкіри з татуюванням та пересадкою на те місце "чистої". Метод травматичний, але може бути ефективним, коли інші способи не допомагають.
Плюси: може стати хорошим варіантом у питанні зведення невеликих татуювань. Після хірургічного втручання залишається шрам, який можна зашліфувати, коли він повністю загоїться, а шкіра відновиться.
Мінуси: боляче, дорого, вимагає застосування анестезії (іноді загальної), не використовується при зведенні великих татуювань через велике рубцювання.
Думка експерта. Вдавання до хірургічного втручання може бути лише у випадках, коли інші випробувані методи не допомагають. А це буває вкрай рідко. Процедура вимагає філігранності, адже хірург повинен пам'ятати про естетику, вичерпуючи шкіру, забираючи донор (зазвичай з сідниць, стегон). Послуга дорога, вимагає тривалого відновлення шкіри, причому одразу у двох місцях. У сучасній косметології хірургічний метод використовується вкрай рідко.
Випалювання
Для цього способу використовується озон, який за допомогою низької температури випалює шкіру з введеним пігментом.
Плюси: метод досить ефективний, він допоможе вивести тату білого, жовтого кольору, а також темні малюнки.
Мінуси: після впливу низької температури утворюється рана, а іноді і гангрена, внаслідок чого шкіра відмирає. Не уникнути утворення рубців та шрамів. Дуже тривале загоєння, що вимагає особливої уваги та використання різних загоюючих засобів.
Думка експерта. Метод принесе результати, але якою ціною. Тривале та хворобливе загоєння, неодмінне рубцювання після відновлення шкіри. Вирішіть, чи готові ви терпіти такі наслідки, коли існують більш щадні та безпечні методи?
Ремувер
Ремувер – спеціальний засіб, що впливає на пігмент. Так, він на хімічній основі, але склад розроблений таким чином, щоб дбайливо впливати на пігмент. Ремувер дуже ефективний за необхідності звести татуювання у світлих відтінках. Чудово справляється з білим, жовтим, тілесним, нюдовими квітами. Ремувер вводиться в шкіру за аналогією з пігментом, тією ж машинкою для татуювання, але замість пігменту набирається ремувер. Склад проходить крізь шкіру та осідає на рівні барвника, руйнуючи його. Далі фарба розщеплюється та виводиться через лімфосистему.
Плюси:
- Високоефективний для світлих, білих татуювань.
- Хороший варіант для виведення невеликих татуювань.
- Підходить для зведення татуажу та перманентного макіяжу.
- Помірна вартість.
- Виключення шрамів та опіків.
Мінуси:
- Травмування шкіри та необхідність у її догляді для загоєння.
- Болюча процедура.
Думка експерта. Поряд із хімічними засобами для пілінгу ремувер є безпечнішою альтернативою. Більше того, він розроблений спеціально для цілей зведення татуювань, татуажу, на відміну від препаратів для хімічного пілінгу. Тому ремувер діє більш обережно, не залишаючи за собою рубців і шрамів. Винятком будуть випадки, коли є схильність до утворення келоїдних рубців. В іншому ремувер можна вибирати як основний, так і додатковий метод відомості тату.
Лазерне виведення татуювань
Найсмачніше ми залишили наостанок. Адже лазер є найпрогресивнішим, найефективнішим і безпечнішим способом зведення тату. Працює так: апарат формує промінь із певною довжиною хвилі залежно від виду установки. Промінь впливає лише на пігмент, руйнуючи його на дрібні частинки, які потім виводиться природним шляхом. Таким чином, процес стає абсолютно безпечним для шкіри та здоров'я в цілому. Якщо процедура проведена з дотриманням правил та періодичністю її виконання, виключені ризики опіків, шрамів та інших негативних наслідків.
Плюси:
- Висока швидкість виконання сеансу. Залежно від розміру татуювання потрібно від кількох хвилин до півгодини.
- Вже під час першої процедури малюнок світлішає (відбувається вплив променя на барвник), а потім знову набуває початкового відтінку, який світлішає протягом 2-3 тижнів. Через три тижні, коли шкіра відновлюється, можна оцінювати результат, який вас однозначно порадує.
- Дуже ефективний при видаленні темних холодних кольорів: чорного, коричневого, сірого, а також старих, мігруючих кольорів.
- Зведення тату лазером можна використовувати для часткового виведення кольору перед перекриттям. У цьому випадку ідеального варіанта не знайти.
- Висока ефективність. Лазером можна вивести будь-які татуювання, у тому числі дуже старі, армійські, будь-якого розміру з будь-якої частини тіла. Ефективність становить 98% – жоден інший метод (за винятком хірургічного втручання) не дає гарантії такого високого відсотка “чистоти” шкіри.
- Абсолютна безпека для шкіри.
- Швидке загоєння після кожної процедури без необхідності додаткового догляду за нею.
Недоліки:
- Болючість процедури. Сеанси хоч і короткі, але приносять болючі відчуття. Позбутися їх допомагає поєднання лазерного обладнання з кріоустановками, які охолоджують шкіру після використання лазера.
- Дорожнеча. Щоб досягти бажаного ефекту, необхідно пройти курс, який становить 8-12 разів залежно від кольору та розміру малюнка. Єдиний плюс, що не обов'язково проводити сеанси раз на місяць. Курс можна розтягнути на рік і більше за бажанням.
- Низька ефективність при виведенні світлих відтінків. Більшість апаратів не бачать теплих відтінків пігментів: жовтого, білого, тілесного, зеленого, відтінків червоного.
Думка експерта. При виборі способу зведення татуювань вибирайте саме лазер. Так, процес досить тривалий і може бути не приємним, але результат вас приємно здивує. Ви отримаєте здорову шкіру натурального кольору без шрамів та слідів малюнка. Це найрезультативніший і найбезпечніший метод.
Як безпечно видалити татуювання без шрамів? Підіб'ємо підсумки
Ми перерахували найпопулярніші способи видалення тату. Деякі з них є ефективними, деякі - ні і навіть можуть бути небезпечними для здоров'я. Тому радимо вибирати щасливі методи: лазерне видалення тату або ремувер. У деяких випадках методи можна поєднувати, коли, наприклад, виводиться татуювання зі світлими кольорами фарб та лазер не бачить їх, допоможе додаткове використання ремуверу.
Головне, довіряти роботу професіоналам, які зможуть визначити глибину введеного пігменту, підібрати налаштування та виконати роботу грамотно.