Відновлюється запис. Чекаємо на вас.

Все про перекриття старого/невдалого татуажу

19441

Перманентний макіяж сьогодні, мабуть, найзатребуваніша процедура. Тому існує безліч пропозицій щодо виконання послуги від майстрів Києва. Але, на жаль, до нашої студії перманентного макіяжу LBar нерідко звертаються клієнти з проханням перекрити невдалий татуаж брів. Причин тому може бути кілька: недосвідченість, недбалість або помилки майстра, неправильний догляд за бровами або татуаж просто застарів, втратив форму/колір або хочеться зробити перекриття сірих брів.
Перекриття старого татуажу – процедура актуальна, але не завжди доречна. Особливо, якщо йдеться про необхідність приховати щільне пофарбування неприродного кольору. Давайте разом розберемося, як виправити старий татуаж брів, коли це можливо, а коли ні.

Коли актуальним є виправлення старого татуажу?

Почнемо з того, що визначимо поняття перекриття та чим воно відрізняється від корекції. Корекція - процедура, при якій наявний відтінок робиться насиченішим за збереження або часткової, незначної корекції форми. Тобто, форма та колір брів, за фактом, влаштовують і хочеться лише наситити брови відтінком. У цьому корекція не має виконуватися пізніше 2 місяців після першої процедури.
Перекриття татуажу брів - інша процедура. Вона має на увазі повне приховування попереднього малюнка методів введення пігменту іншого відтінку. Тобто, наша мета – приховати невдалий, старий, негарний татуаж брів. Аналогічно та з іншими зонами. Перекриттям можна виправити татуаж повік або губ, але не завжди.


Вищипування брів до перманентного макіяжу

Коли можна зробити перекриття старого татуажу брів

 • якщо присутня форма дозволяє вийти за неї без переходу за межі дозволеного. Тобто, при розширенні або подовженні форми брів остаточний результат виглядатиме гармонійно та природно;
 • якщо старий пігмент має незначний залишок - блідий, уривчастий, ледь помітний;
 • якщо пігмент не вийшов в інший колір - синій, червоний, рудий чи будь-який інший. Перекрити червоні брови або синій татуаж брів можна, але дуже складно. Якщо кольори дуже яскраві, перекриття неможливе;
 • якщо форма брів не має чітких меж, особливо верхня межа та голівка брови.

Існує 3 умовні стадії стану брів та складності cover up:

 1. Найпростіша стадія, коли стан брів дозволяє перекрити старий татуаж іншим пігментом без використання коректора. При цьому не потрібно змінювати форму (вона влаштовує), а залишок пігменту дуже слабкий.
 2. Стадія, коли потрібно змінювати форму: робити брови ширшими, довшими.
 3. Стадія, коли потрібно змінювати відтінок, і форму. Це найскладніший, тривалий процес роботи майстра, у якому використовується як пігмент, а й коректор. При цьому коректор може служити індивідуальним інструментом - тільки він використовується в процесі процедури, а на другій процедурі вже пігмент. Або ж можна поєднати коректор та пігмент, все залежить від зовнішнього вигляду старого татуажу.

Вищипування брів до перманентного макіяжу

Коли неможливе перекриття старого татуажу?

Перед записуванням на перекриття мікроблейдингу або старого татуажу обов'язкова попередня консультація з майстром. Майстер повинен побачити стан застарілого татуажу та прийняти рішення, чи можливе його перекриття. Нерідко майстер відмовляє у перекритті з таких причин:

 • неможливо змінити форму брів за допомогою перекриття. Форма брів нерівна, неприродна, спостерігається явна асиметрія;
 • колір пігменту вийшов у неприродний і дуже помітний;
 • при виконанні старого татуажу було використано неякісні пігменти, що попливли;
 • пігмент введе глибоко та надто щільно.

Перекриття у сучасній інтерпретації передбачає введення пігменту у верхні шари шкіри. Поступово введений пігмент розсмоктується і виходить з організму, а старий татуаж стає дедалі помітнішим. Тому cover up на дуже помітний старий татуаж – не панацея, а тимчасовий ефект.

Що робити, якщо не можна перекрити старий татуаж

Якщо хочеться виправити татуаж повік, брів або губ, але це неможливо за допомогою стандартного перекриття, ми рекомендуємо спочатку видалити старий татуаж лазером, а після цього зробити сучасний і красивий перманентний макіяж.

Видалення татуажу лазером у такому разі дає низку переваг:

 • Старий пігмент повністю виводиться. При цьому можна коригувати кількість сеансів видалення залежно від цілей та початкового виду застарілого татуажу. Наприклад, помітний відтінок можна значно освітлити до моменту, коли його перекриття стане максимально ефективним. Або повністю вивести старий малюнок;
 • не знадобиться багато корекцій після перекриття. Старий татуаж видаляється, виконується нова процедура перманентного макіяжу, після обов'язкова корекція через місяць і на цьому історія закінчується до моменту необхідності повторного ПМ;
 • процедура видалення – безпечна для шкіри та дає відмінний результат. Видаленням можна вивести неприродний колір пігменту. Це і є єдина правильна відповідь на питання, як перекрити червоні брови, як виправити невдалий татуаж губ.
 • Якщо застарілий малюнок на бровах, губах або повіках виглядає яскравим і негарним, його видалення стане справжнім порятунком. Після цього можна виконувати перманентний макіяж у будь-якій техніці, як тільки шкіра повністю відновиться після останньої процедури застосування лазера.

Чи можна зробити пудрові брови на старий татуаж

Пудрові брови – найпопулярніша техніка перманентного макіяжу брів. Тому і прохання зробити пудрові брови поверх старого татуажу трапляється дуже часто. І завжди ми відмовляємо у процедурі без попереднього видалення застарілого татуажу.
Принцип виконання пудрових брів полягає у введенні пігменту точково, тобто між крихітними точками пігменту видно невелику прогалину. Оскільки процедура передбачає введення пігменту у верхні шари шкіри, пудрові брови з часом світлішають і повністю виводяться. Тому цю техніку ми не застосовуємо для перекриття яскравого та помітного старого татуажу. Якщо хочеться зробити пудрове напилення, єдиним правильним рішенням стане видалення застарілого та некрасивого малюнка, а після виконання сучасної процедури на чистій шкірі.

Як виконується процедура перекриття

Виконується перекриття аналогічно до традиційних етапів виконання перманентного макіяжу - про них докладно можна почитати в цій статті, але з використанням коректора кольору.
Коректори використовуються для нейтралізації небажаних відтінків. Залежно від первісного відтінку, підбирається відповідний правилам колористики відтінок коректора:

 • оливкова для нейтралізації червоного кольору;
 • жовтий для нейтралізації насиченого фіолетового відтінку;
 • помаранчевий та червоний для видалення сірих та синіх відтінків.
 • Дуже важливий аспект у процесі виконання перекриття – розробка ескізу. Тут майстер приділяє час створення нової форми, яка виглядала б акуратно і красиво, але природно. Форма створюється та обговорюється з клієнтом.

Як підготуватися до перекриття татуажу

 • за 2-3 дні потрібно відмовитися від енергетиків, алкоголю, за 5-6 годин – від кави та міцного чаю;
 • зупинити приймання антибіотиків та аспірину;
 • виключити будь-які процедури, пов'язані з травмуванням шкіри, у тому числі відвідування солярію та контакт із прямими сонячними променями.

Докладніше про підготовку до процедури ми писали тут.
Враховуйте, що процедура має протипоказання. До них відноситься цукровий інсулінозалежний діабет, епілепсія, психічні розлади, вірусні та онкологічні захворювання, захворювання шкіри в прогресивній стадії, порушення згортання крові.

Догляд за шкірою після процедури

Дуже детально про звільнення ми писали тут. Коротко:

 • уникати прямих ультрафіолетових променів, наносити на шкіру захисний крем із високим показником SPF;
 • уникати травмування шкіри;
 • використовувати Хлоргексидин для видалення сукровиці та надалі для профілактики та знезараження шкіри;
 • не відривати шкіру, що лущиться;
 • використовувати засоби, рекомендовані майстром.

Чи потрібна корекція після перекриття старого татуажу та скільки разів

Корекція після процедури перекриття є обов'язковою. Вона передбачає посилення насиченості нового кольору пігменту, продовження ефекту перекриття. Оскільки після загоєння шкіри відтінок пігменту завжди світлішає, корекція може знадобитися ще один або кілька разів. Все залежить від виду перекриття після загоєння шкіри. Про кількість необхідних корекцій розповість майстер.

Перекриття татуажу: робити чи ні?

Перекриття татуажу актуальне лише в тому випадку, коли старий малюнок блідий, ледь помітний. Але й у своїй процедурі складна і трудомістка, потребує тривалого і серйозного підходу. Проте за належного досвіду майстра перекриття допоможе приховати небажаний старий татуаж на кілька років.
Але у випадку зі старим та яскравим татуажем, перекриття неактуальне. У такому випадку ідеальним варіантом стане видалення малюнка, а після виконання свіжого перманентного макіяжу.
У будь-якому випадку робити або не робити перекриття підкаже майстер після огляду стану старого малюнка. Майстер порекомендує оптимальний вихід із ситуації та обов'язково допоможе вам досягти бажаного результату.

Відповіді на популярні запитання

 • Корекція виконується для оновлення кольору перманентного макіяжу, його насичення та коригування форми за потреби. Мета перекриття - повне приховування татуажу зі зміною його кольору та форми за потреби.

 • Перекриття старого татуажу можна виконати, якщо:

  - форма татуажу дозволяє змінити її, не виходячи за рамки дозволеного зі збереженням натуральності у зовнішньому вигляді,
  - колір старого татуажу блідий, природний чи ближче до нього,
  - колір не вийшов у неприродний відтінок, а якщо і вийшов, то ледь помітний

 • Майстер відмовить у перекритті старого татуажу, якщо:

  - спостерігається сильна асиметрія,
  - форма старого малюнка широка, не піддається зміні через ризик стати неприродною,
  - колір дуже глибокий та насичений

 • Найкращий варіант - зробити видалення татуажу лазером, а потім виконати перманентний макіяж у будь-якій сучасній техніці. Таким чином можна досягти максимально красивого та природного результату.

Запишетесь на перманентный макияж бровей в нашу студию
Мы гарантируем максимальное качество и ТОП-мастеров с опытом от 3-х лет
Решайтесь стать ярче и соблазнительнее
Детальніше
Автор - Ксенія Кобилянська
ТОП-майстер/Засновник студії
Підписуйтесь на наші соціальні мережі та YouTube канал.
У нас багато крутого контенту

Створення та просування сайтів