Адреси студій (2)

Татуаж при вагітності та на грудному вигодовуванні (ГВ): чи можна?

11045

Татуаж - універсальний спосіб підкреслити природну красу, зробити форму губ, брів або очей яскравішими, виразнішими, а також значно економити час на макіяжі та гроші на покупці декоративної косметики. Зробити татуаж може кожна жінка, яка процедура не має вікових обмежень. Але має протипоказання. У їх список входить вагітність та період лактації.

 

Вагітні жінки, перебуваючи в такому прекрасному періоді, відчувають емоційний стрес, пов'язаний з їхніми зовнішніми та гормональними змінами. Тому в цей час (і навіть під час пологів) жінка хоче виглядати красивою та чарівною, розглядаючи варіант виконання перманентного татуажу брів та інших зон. Чи можна робити татуаж при вагітності та періоді лактації? Про це докладніше у статті.

Чому виникає бажання зробити татуаж під час вагітності

У студії перманентного макіяжу часто звертаються вагітні жінки з метою зробити татуаж брів. Викликане таке бажання не просто так. На те є причини:

  • Під час вагітності у жінок змінюється гормональний фон, який безпосередньо впливає на сприйняття навколишнього і себе в тому числі. У вагітних нерідко з'являються комплекси щодо зовнішнього вигляду через набір ваги. Тому з'являється бажання змінити себе, зробивши привабливішим;
  • У період вагітності можуть змінитися риси обличчя: ніс або губи стати більшими, помінятись овал і навіть відтінок волосків брів. Це призводить до бажання змінити себе за допомогою татуажу;
  • У жінки, яка виходить у декрет, з'являється набагато більше часу, ніж раніше. Тому вона вирішує зробити те, на що не було часу раніше;
  • Тому що "я цього давно хотіла".

Звичайно, це індивідуально і причин чому хочеться зробити татуаж під час вагітності може бути велика кількість. Але не настільки важливі причини бажання виконати перманентний макіяж, як важливі його протипоказання під час вагітності та лактації.

 

Чи небезпечно робити татуаж вагітним і годуючим мамам

Часто при зверненні жінки, яка перебуває в цікавому положенні до студії татуажу, майстри відмовляють. А тому, що є ймовірність того, що результат не сподобається майбутній мамі. Справа у гормонах. Організм у цьому періоді може реагувати непередбачено та ефект татуажу може бути не таким, яким хотілося б. Проте це індивідуально. Найчастіше ефект виходить таким, як і планувалося – ідеальним.

Больові відчуття

Сучасні техніки татуажу передбачають поверхневе введення пігменту під шкіру, тому вони малотравматичні і, відповідно, проходять безболісно. Часто під час процедури навіть може не використовуватись знеболюючий засіб (що плюс для вагітних, оскільки препарати на основі лідокаїну їм протипоказані). Але це питання відносне. Хтось відчуває лише легке поколювання і порівнює відчуття з вищипуванням брів, а для когось це "нестерпний біль".

 

Алергічна реакція

Високоякісні пігменти гіпоалергенні, тому ймовірність появи алергічної реакції на них зводиться до нуля. Проте існує ризик використання майстрами-новачками недорогих пігментів. І тут виключати реакцію ними не можна. Тому важливо звертатися до професійних студій перманентного макіяжу брів та інших зон, які зацікавлені, насамперед, у якісному результаті татуажу та здоров'я, а лише потім у доходах.

Ризики та травми

Нерідко з метою економії жінки звертаються до майстрів-новачків або майстрів, які працюють у "кустарних" умовах. Наприклад, вдома в кімнаті, що не має обладнання тощо. Це призводить до певних ризиків. По-перше, є ризик, що процедура буде виконана неякісно. Результатом буде негарний ефект, який доведеться або коригувати ще однією процедурою, або видаляти лазером. По-друге, під час татуажу шкіра травмується, що стає "відчиненою брамою" для різної інфекції. Якщо майстер використовує нестерильні витратні матеріали, то велика можливість занести інфекцію в кров, що призведе до набряків, нагноєнню або серйозніших наслідків.

 

Заборони гінеколога

Перед відвідуванням майстра ПМ слід проконсультуватися з гінекологом щодо індивідуальної переносимості процедури татуажу під час вагітності. Якщо цей період протікає з ускладненнями, краще не ризикувати, відклавши процедуру на пізніше.

 

Ще одним нюансом стає те, що жоден майстер не дасть 100% гарантії про якісний й очікуваний результат перманентного макіяжу, що виконується під час вагітності. Пов'язано це зі зміною гормонального фону, який безпосередньо впливає на організм. У цьому періоді осад пігменту може взятися лише частково, яке колір бути не таким, яким він повинен бути. Непоодинокі випадки, коли організм не приймає пігмент і ефект від татуажу непомітний.

Коли краще робити татуаж під час вагітності

Перший триместр вагітності – найважливіший. У цьому періоді формується плід, тому вагітна жінка повинна повністю убезпечити себе, а отже, і плід від негативних зовнішніх факторів. На жаль, більшість викиднів припадає на перші три місяці вагітності. Тому майбутній мамі слід якнайменше нервувати і отримувати негативні емоції. Отже, виконання татуажу у цьому періоді протипоказане.

 

У третьому триместрі, коли плід вже сформований, ризик викидня зменшується через стабілізацію емоційного фону у вагітної. Однак варто розуміти, що після першої процедури перманентного макіяжу брів потрібно робити корекцію, тому важливо коригувати час проведення перманентного макіяжу, щоб ще до пологів встигнути зробити корекцію. Також варто розуміти, що процедура триває близько 1,5-2 годин і вагітній доведеться лежати нерухомо на спині цей час, що з великим животом зробити не так вже й просто.

Чи це боляче

Татуаж брів та інших зон – досить серйозна процедура, яка передбачає травматизм шкіри. З огляду на те, що ділянки на обличчі чутливі, а вагітні вразливі, то з погляду відчуттів під час процедури жінка може відчувати сильний біль. Як наслідок, це може призвести до скорочення матки (тонусу) та негативних наслідків, до яких вони ведуть. Однак є техніки перманентного макіяжу, які можна робити вагітним, не турбуючись за болючі відчуття. Наприклад, пудрові брови. Це настільки малотравматична процедура, що може виконуватися без анестезії та повністю безболісною.

 

Щоб убезпечити себе та задовольнятися результатом, краще робити перманентний макіяж брів та інших зон через півроку після народження дитини. Гормони поступово входять у звичний фон, нервова система стабілізується і жінка почувається такою, якою вона була до вагітності.

Якщо вагітній важливо хочеться зробити татуаж у період виношування дитини, то краще вдатися до сучасних технік перманентного макіяжу: пудрові брови або мікроблейдинг. На відміну від татуажу, коли голкою вводиться пігмент під шкіру на глибину до 15 мм, під час виконання пудрових брів або мікроблейдингу пігмент вводиться під шкіру на глибину не більше 1 мм. Це робить процедуру більш щадною з погляду больових відчуттів для жінки.

 

Чи можна робити пудрові брови при ГВ та вагітним

Пудрові брови – абсолютно унікальна техніка перманентного макіяжу, принцип якої полягає у введенні пігменту на глибину до 1 мм під шкіру – це найвищі її шари. Тому пудрове напилення можна робити вагітним без страху про больові відчуття або інші негативні реакції, наслідки. Ще одна перевага цієї техніки полягає в тому, що під час загоєння рідко утворюються товсті скориночки, а лише невелике лущення. Для вагітної це ще один плюс – вона виглядатиме на висоті.
Пудрові брови – абсолютно безпечна техніка, яку можна виконувати навіть при грудному вигодовуванні. Вона відрізняється низкою переваг і мінімальними недоліками. Докладніше про це ми вже писали тут.

 

Чи є відмінність у процедурі татуажу губ, повік та брів при вагітності та її наслідках

Відмінності перманентного макіяжу губ, повік та брів незначні. В основному вони полягають у больових відчуттях. Татуаж брів робити менш болісно, ніж губи чи повіки. Тому від татуажу очей та губ під час вагітності краще відмовитись.

 

Чи можна робити татуаж під час годування груддю

Період лактації – великий переворот в організмі молодої мами. Гормони можуть стати справжнім бар'єром осаду пігменту, відкидаючи його. Особливо високий ризик отримати поганий результат у перші 1-2 місяці лактації. Ймовірність гарного та очікуваного ефекту від перманентного макіяжу зростає понад пів роки після пологів. Але гарантувати 100% результат майстра вам, як і раніше, не зможуть. Ідеальний варіант – зробити татуаж брів до вагітності та годування груддю (лактації), щоб отримати гарний ефект.

 

Чи є небезпеки татуажу під час його виконання під час ГВ

Немає єдиної думки з приводу того, чи можна робити татуаж під час годування груддю (лактації). Одні педіатри кажуть, що не можна, інші доводять, що перманентний макіяж абсолютно жодним чином не впливає на грудне вигодовування (якість грудного молока, його кількість тощо), тому що пігмент не потрапляє у молоко.
Проте є загальна думка, що татуаж губ при ГВ робити не можна. Тому що ця процедура може викликати запалення герпесу, тому, щоб уникнути цього майстра, рекомендують за кілька днів до сеансу почати прийом антигістамінних препаратів. Ці препарати не можна приймати жінці, якщо вона годує грудьми, тому що вони не сумісні з лактацією і можуть потрапити до молока і, отже, до організму дитини. Татуаж повік робити можна, але не бажано, оскільки процедура досить болісна.
Варто відзначити, що під час годування груддю і лактації на тлі гормональних перебудов больовий поріг мами, що годує, може знизитися. Виходячи з цього, процедура перманентного макіяжу при ГВ виявиться болісною в принципі. Больові відчуття можуть вплинути на лактацію.

 

Перманентний макіяж під час вагітності: можна чи ні

Рішення про те, чи робити перманентний макіяж під час вагітності, годування груддю (період лактації) чи ні, може приймати тільки дівчина. Тільки вона несе відповідальність за своє здоров'я та життя малюка. Ми ж можемо порадити не робити татуаж брів, якщо:

  • У зоні, де планується виконується ПМ, є висипи, рани, подряпини;
  • Підвищений тиск;
  • Встановлена алергія на барвники чи майбутня мати є алергіком;
  • Було поставлено діагноз тонусу матки або є загроза викидня;
  • Вагітність протікає із ускладненнями;
  • У жінки низький больовий поріг;
  • У перші три місяці вагітності.

 

Не рекомендуємо відвідувати майстрів, які працюють вдома, де немає відповідного догляду за місцем проведення процедури. Важливо звернути увагу на інструменти та голки, якими користуватиметься майстер. Інструмент має бути оброблений антисептиком, а голки – одноразовими (в ідеалі краще, щоб використовувалися окремі модулі). Також майстер повинен при вас відкрити одноразові витратні матеріали, одягнути рукавички, маску, шапочку та видати вам одноразову шапочку. Після процедури важливо дотримуватися правил догляду – про це має розповісти майстер. І, найголовніше, не ризикуйте. Якщо ви відчуваєте відхилення у своєму здоров'ї, негайно зверніться до лікаря.

Запишіться на перманентний макіяж до нашої студії. Ми гарантуємо максимальну якість та ТОП-майстрів з досвідом від 3-х років
Наважуйтеся стати яскравішими та спокусливішими
Детальніше
Автор - Ксенія Кобилянська
ТОП-майстер/Засновник студії
Підписуйтесь на наші соціальні мережі та YouTube канал.
У нас багато крутого контенту

Створення та просування сайтів