Адреси студій (2)

Татуаж очей і повік: за і проти стрілок та міжвійки

76135

Кожній жінці, яка малює стрілки на своїх очах, відомо, наскільки складним цей процес буває. Він займає мінімум 10-20 хвилин на день, стрілочки не завжди виходять однаковими з першого разу, а протягом дня потрібно постійно контролювати їх, підмальовувати та надавати кольору. Але ті, хто хоче заощадити свій час та нерви, можуть скористатися чудовою альтернативою – зробити татуаж очей (повік). Півторагодинна процедура перманентного татуажу вмить допоможе уникнути щоденного нанесення макіяжу на очі, а також підкоригує форму і приховає її недоліки, якщо це необхідно.

Що являє собою татуаж очей?

Якщо дивитися на процедуру перманентного татуажу очей з технічного погляду, його виконання не відрізняється від традиційного татуажу. Татуаж виконується за допомогою стандартної машинки для перманенту та пігментів. Пігмент, як правило, вибирається чорного кольору, але абсолютно немає обмежень у відтінках. За бажання він може бути коричневий, синій, блакитний. Абсолютно будь-який, який хотілося б.

 

Процедура татуажу очей є промальовуванням стрілок. Вони можуть мати різну довжину, товщину, бути з розтушовкою. Можна робити міжвійковий татуаж верхньої та нижньої повіки. Вибір стрілочки залежить не лише від ваших побажань. Він ґрунтується, насамперед, на формі очей, їх посадці і навіть на кольорі та довжині вій. Зазвичай форму підбирає майстер, який створює ескіз задля досягнення гармонії образі.

Кому личитиме?

Татуаж може зробити будь-яка повнолітня дівчина (з 18 років). За присутності батьків – з 16 років. В іншому, процедура татуажу очей є універсальною та не має обмежень за віком. І молодій дівчині, і жінці у віці підійде стрілецька. Залишиться лише вибрати найбільш підходящу її форму. Цю процедуру можна робити всім, кому подобається ефект стрілки. До того ж, у ній є незаперечний плюс – ефект тримається не менше півтора року і може досягати терміну до 10 років. Весь цей час не потрібно щодня фарбувати стрілки олівцем, тінями або лайнером і протягом дня турбуючись за свій зовнішній вигляд. Круто, чи не так?

За та проти татуажу повік

Переваг у татуажу очей маса. Вони ж є причинами, явними "за", чому потрібно зробити її:

  • стрілки – це красиво. Вони ефектно обрамляють око, роблять погляд більш виразним, підкреслюють вії, роблять їх на перший погляд темнішим і густішим;
  • м'яка корекція форми очей. Татуаж очей допоможе підкоригувати форму. Наприклад, подовжити очі круглої форми, візуально віддалити близько посаджені очі, збільшити розкосу форму;
  • чудовий камуфляж недоліків. Можна приховати невеликі рубці, шрами та навіть мімічні чи вікові зморшки;
  • грандіозна економія часу. Ви заощаджуватимете свій час протягом дня на підфарбовування очей. Вам не потрібно буде турбуватися про те, що олівець розмазався, якщо ви почухали око. Зрештою, стрілки не потечуть, якщо ви потрапили під дощ. Можна займатися спортом, ходити в басейн, купатися в морі і навіть щодня ходити на пінні вечірки - макіяж очей завжди виглядатиме чудово;

 

  • економія бюджету. Протягом усього часу, поки ефект процедури татуажу буде помітним, не потрібно купувати декоративну косметику, економити витрати косметики для вмивання, ватних дисків, косметичних паличок;
  • збереження нервових клітин. Нарешті, вам більше не доведеться нервувати, коли ви поспішайте на зустріч або на роботу, а стрілки все ніяк не виходять однаковими та красивими;
  • татуаж можна робити без проблем при поганому зорі та постійному носінні контактних лінз. Бажано лише при самій процедурі зняти лінзи, а після неї носити у звичному режимі. Перманентний макіяж жодним чином не впливає на зір, не торкається оболонки ока.

Недоліки татуажу
Почнемо з того, що татуаж очей, як будь-яка інша процедура татуажу, що передбачає травмування дерми, має протипоказання. До абсолютних (тим, за яких татуаж робити заборонено) відноситься цукровий діабет за умови приймання інсуліну, захворювання крові або її погане згортання, напади епілепсії, нервові розлади, ВІЛ, онкологічні захворювання.

Щоб бути справедливими, вкажемо об'єктивні "проти" татуажу очей:

  • Вагітним і жінкам, що годують, не рекомендується робити процедуру. Це відносне протипоказання і його можна порушити лише на свій страх та ризик. Перманентний татуаж зобов'язує майстра застосовувати знеболювальні засоби на основі лідокаїну, який протипоказаний вагітним та жінкам у період лактації. І якщо, наприклад, пудрові брови, можна робити без анестетика, то процедуру татуажу очей – ні. Процедура досить болісна, тому для зниження больових відчуттів необхідно застосовувати спеціальні гелі;
  • Власницям жирного типу шкіри при великих виділеннях підшкірного жиру на повіках доведеться обмежитися у виборі виду стрілки або бути готовою до того, що ефект татуажу буде скорочено. Альтернативою стане міжвійковий татуаж, ефектом якого можна задовольнятися 1,5 і більше років;
  • Після татуажу може спостерігатися невеликий набряк очей, що візуально нагадує припухлість. Тому її не рекомендується робити напередодні важливої зустрічі чи заходу. Однак це все індивідуально, залежить переважно від організму, а також від виду татуажу повік (очей). Наприклад, після міжвійки як правило, не утворюється набряклість, бо при татуажі торкається мала частина шкірного покриття.

Чи шкідливий татуаж очей?

Шкідливою процедуру татуажу повік (очей) назвати не можна. Так, він має протипоказання, як будь-яка процедура перманентного макіяжу. Так, його не рекомендується робити вагітним та жінкам у період лактації. Проте в іншому процедура – цілком нешкідлива. Щобільше, вона позбавляє необхідності щоденного нанесення макіяжу на повіки, виключає алергічні реакції і дозволяє виглядати на всі 100% у будь-якій ситуації.

Види татуажу очей

Якщо раніше в епоху традиційного татуажу стрілки були лише двох видів: класична та міжвійка, то сьогодні виконується ще один вид: стрілка із розтушованням. Відрізняється сучасний перманентний макіяж від традиційного способу введення пігменту, видом пігменту та тривалістю ефекту. Раніше пігмент вводився глибоко, через що колір стрілок згодом мігрував у синій, сірий. Це виглядало, м'яко кажучи, негарно. Та й форма самих стрілок була дещо іншою. Розглянемо кожну форму та вид татуажу очей у його сучасному аспекті.

Класична стрілка

Рівна, з плавним переходом форми від вузької до ширшої, стрілка підходить абсолютно до будь-якого типажу жінок. Стрілка підкреслює форму очей, робить акцент на погляді та віях і дозволяє надовго забути про щоденний макіяж. Крім того, класична стрілка допомагає надійно сховати деякі дефекти. Наприклад, трохи підкоригувати форму, подовжити її або зробити очі круглішими, сховати неглибокі мімічні зморшки або дрібні вади у вигляді шрамів, пігментації.
Форма стрілки може бути будь-якої товщини та довжини. Стрілка може закінчуватися біля ока або виходити хвостиком з різним нахилом. Форму стрілки вибирає майстер, ґрунтуючись на формі очей та ваших побажаннях.

 

Класична стрілка – універсальний варіант татуажу, який користується приголомшливою популярністю серед жінок різного віку. Адже така стрілка підходить для будь-якого образу як для повсякденного, так і вечірнього. Якщо класична стрілка виконується на віковій шкірі, то майстер враховує цей фактор, підбираючи правильну форму, яка збережеться, якщо через вік верхня повіка обвисне.
Наважуйтесь на процедуру татуажу повік (очей) у техніці класична стрілка тільки, якщо малюєте її щодня як постійний макіяж. Не забувайте, татуаж повік неможливо змити, коли цього хочеться. Врахуйте, що стрілка на повіках триматиметься дуже довго і її приховати неможливо.

Міжвійковий татуаж

Тонка стрілочка по всій довжині зростання вій робить дивовижний акцент на очах, подовжує вії та виглядає красиво, але не нав'язливо. Міжвійковий татуаж очей не має обмежень за віком та типом шкіри, підходить абсолютно всім. Тонка міжвійкова стрілка не зобов'язує підфарбовувати вії, очі красиво обрамлені навіть при повній відсутності косметики на обличчі.

 

Міжвійковий татуаж (стрілочка) не коригує недоліки, він делікатно підкреслює форму очей, а також може частково замінити нарощування вій за рахунок візуального їх подовження. Міжвійковий татуаж може виконуватися на верхньої та нижньої повіках, хоча останній варіант відноситься до тренду, що вже вийшов. На великих очах можна робити міжвійковий татуаж обох повік одночасно, а ось для вузьких і круглих очей краще вибирати процедуру тільки міжвійкового татуажу верхньої повіки. Міжвійковий татуаж виконується найшвидше. В середньому 40 хвилин. А ефект від нього триває від 1,5 до 7-10 років, залежно від організму.

Стрілка з розтушуванням

Чудовий варіант, якщо хочеться виглядати завжди ошатно. Цей татуажа стрілочки робить неймовірний акцент на очах, а також чудово приховує обвислу повіку та вікові зморшки.
Створення стрілки в такій техніці має додаткову назву – пудровий татуаж очей. Вона полягає в промальовуванні класичної стрілки обраної форми та м'якого розтушування пігментом біля краю ока. Розтушовування стрілочки виконується точково, майстер акуратно робить "пікселі" пігментом, тому розтяжка кольором виглядає акуратно і не химерно.

 

Зауважимо, що цей вид татуажу можна віднести до тих, хто зобов'язує. Очі завжди виділені яскравою стрілочкою і на них зроблено великий акцент, з яким доведеться ходити роками. Щоб виглядати гармонійно, доведеться постійно підфарбовувати вії. Врахуйте це.

Татуаж повік має свої плюси та мінуси незалежно від обраної техніки. З одного боку, стрілочки перетворюють очі та роблять погляд виразним, позбавляє необхідності щодня малювати стрілки, якщо для вас такий вид макіяжу став обрядом. З іншого - процедура татуажу очей має найтриваліший ефект, тому може набриднути. До того ж з віком повіки мають властивість втрачати еластичність та опускатися. Від цього страждає і загальний вигляд перманентного макіяжу.
Якщо ж татуаж набрид, то його завжди можна позбутися. Він добре виводиться з допомогою лазера.

У чому полягає підготовка до процедури?

Процедура перманентного татуажу повністю безпечна, але підготуватися до неї необхідно. Адже від цього залежить кінцевий результат та ваш зовнішній вигляд. Тому за 2-3 дні до сеансу ПМ повік:

  • Не проводити жодних процедур з віями. Не завивати, не робити ботокс, ламінування та інші косметичні маніпуляції;
  • Забороняється нарощувати вії перед процедурою. У її процесі майстер неодноразово протирає повіку, що загрожує випаданням штучних вій;
  • Не приймати антибіотики та препарати, що сприяють поганому згортанню крові;
  • Прийняти протиалергічні препарати, якщо ви страждаєте на алергію;
  • Перенести зустріч із майстром, якщо з'явився якийсь запальний процес, око почервоніло, сльозоточить, утворився кон'юнктивіт.
  • Будь-які нездужання - привід перенести процедуру татуажу чи хоча б проконсультуватися з майстром визначення подальших дій.

Скільки часу триває процедура перманенту очей?

Загальний час процедури перманентного татуажу коливається у проміжку 1,5-2,5 години. Більшість часу приділяється для опрацювання ескізу, доведення його до ідеалу. І цей процес індивідуальний. Також у вказаний час включаються консультації майстра, підготовка до робочого процесу.

 

Чи боляче робити?

Багатьох жінок непокоїть питання наскільки боляче робити перманентний макіяж повік і чи це взагалі це. Найчастіше чималу роль грає психологічний аспект: що більше страх, то болючіше. Тому, якщо ви довіряєте своєму майстру, краще розслабитись і сеанс пройде в комфорті.

Попри те, що шкірне покриття на повіках тонке та чутливе, сучасні техніки татуажу передбачають поверхневе введення пігменту. Безумовно, дерма травмується голкою, тому болючих відчуттів не уникнути, якщо не використовувати знеболювальні гелі. На щастя, рідко можна зустріти майстра (якщо це не новачок або садист), який не використовує анестетики.

Найчастіше, у тому числі та в нашій студії, анестетики наносять аплікаційним чином двічі: на не травмовану шкіру для зниження больових відчуттів та після процедури перманентного татуажу для мінімізації дискомфорту після травмування дерми. Вторинна анестезія триває близько 3-4 годин. Цього часу достатньо, щоб шкіра заспокоїлася та біль пройшов.

Етапи загоєння шкіри після татуажу очей

Догляд після сеансу перманентного татуажу необхідний та обов'язковий. Від того, наскільки він буде правильним і своєчасним, залежить процес загоєння та відновлення шкіри та ваш зовнішній вигляд.
Процес загоєння та реакції організму на пігмент різний і залежить від організму. Хтось почувається чудово вже надвечір після процедури татуажу, а хтось спостерігає в області повік набряклість.

Як прибрати набряк з очей

Як показує практика, набряк більшою мірою виглядає лише припухлістю та сходить через 1-2 години після процедури перманентного татуажу. Якщо ж набряк помітний, очі набрякли, відчувається сильний біль і припухлість не сходить, це може свідчити про:

  • Алергічна реакція. Таке можливе, якщо у вас є схильність до алергії. Для зняття набряку необхідно прийняти антигістамінні препарати, призначені лікарем;
  • Інфекційне зараження. Набряк поступово зійде при знезараженні шкіри хлоргексидином або іншими спеціалізованими препаратами, призначеними лікарем або майстром;
  • Підвищена чутливість. Набряк пройде при прикладанні льоду або холодного до віків. При цьому лід або охолоджений предмет необхідно покласти в щільну, чисту та суху тканину, згорнуту у кілька шарів;
  • Непрофесійність майстра. Набряк можливий, якщо майстер провів процедуру перманентного татуажу з помилками (сильно пошкодив шкіру, ввів пігмент глибоко) або заощаджував як пігменти, що знеболюють. В цьому випадку необхідно дочекатися моменту загоєння шкіри, а потім звернутися до іншого майстра за доробкою татуажу, якщо це необхідно. Під час загоєння шкіри набряк необхідно контролювати та діяти за ситуацією. Можливо, вдасться усунути опухлість антигістамінними препаратами або доведеться приймати препарати вузькоспрямованої дії. Не займайтеся самолікуванням та обов'язково зверніться до лікаря.

Як гоиться шкіра повік після татуажу за періодами

Розглянемо докладно процес відновлення шкіри після татуажу щодня, щоб ви знали, чого очікувати і були готові до цього.

Шкіру можна вважати відновленою через 28 днів після процедури перманентного татуажу. Перші 7-10 днів гоїться дерма, пошкоджена через введення голки, решта часу триває відновлення та осідання пігменту.

1 день

Вийшовши з салону після процедури перманентного татуажу, стрілки на очах виглядають чітко, яскравими. На очах може бути невеликий набряк та почервоніння – це нормальна реакція організму. Однозначно сказати скільки тримається набряк після татуажу очей неможливо – це індивідуально. Але, зазвичай, трохи більше години після сеансу. Через пошкодження дерми та подальшу активізацію імунної системи з відкритих ран часто виділяється лімфатична рідина, тому дуже важливо правильно доглядати за татуажем повік (очей). Її необхідно постійно акуратно витирати за допомогою ватного диска та хлоргексидину. Як тільки лімфа почне виділятися рідше, на очі слід нанести вазелін або мазати спеціальним засобом із загоювальною та антисептичною дією, що рекомендується майстром.

2 день

Наступного дня після татуажу колір пігменту стане ще яскравішим і це нормально, так і має бути. Адже пігмент починає засвоюватися, давати осад, а організм, як і раніше, намагається його позбутися, як від чужорідної речовини.
Лімфа може ще виділятися, її потрібно так само забирати. Догляд за татуажем повік (око) триває. Мастити вазеліном або загоювальним засобом так само необхідно, але не частіше 3-4 разів на день. Не забувайте, що жирні мазі або креми закупорюють шкіру і не дають їй дихати. Тому наносите засіб на 2 години, змивайте його, давайте дермі повік дихати кілька годин, а потім знову наносите.

3-7 ден

Шкіра поступово гоиться, утворюються, так звані, скориночки. Якщо ви все робили правильно, постійно прибирали лімфатичну рідину і не травмували дерму, то скоринки будуть у вигляді ледь помітного лущення.
Повіки можуть почати свербіти. Терпіть! Чесати не можна, щоб не травмувати ще тонку та вразливу шкіру. Якщо свербить дуже сильно, акуратно натисніть подушечками пальців (руки попередньо помити!) в область повік (очей) вище стрілок.

10-14 день

Шкіра вже загоїлася, але ще залишається тонкою та підвладною травматизації. Лушпиння поступово сходить. Сверблячка пройшла, колір стрілки став світлішим.
Вам все ще не рекомендується робити будь-які косметичні процедури, фарбувати вії, ходити в сауну чи басейн.

 

Через 2 тижні

Дерма відновилася, вже можна наносити на вії туш, на очі (повіки) тіні та іншу декоративну косметику. У цей період пігмент усе ще осідає і засвоюється, тому колір може змінюватися, бути яскравим, насиченим або зовсім вийти. Це залежить від організму, все індивідуальне. Можуть виникнути недоліки у вигляді прогалин або трохи поплисти контур стрілки. Усі ці недоліки усунуться на корекції, яку потрібно зробити через місяць після першої процедури татуажу.

Про важливість правильного вибору майстра татуажу

30% успіху та якості результату залежить від догляду після татуажу та 70% - від професіоналізму майстра, якості основних та витратних матеріалів, що використовуються ним у роботі, досвіду та постановки руки. Тому не заощаджуйте на майстрі та його послугах.
Рекомендуємо звертатися до спеціалізованих студій, де існує контроль обробки робочих поверхонь та дезінфекції обладнання, використовуються високоякісні професійні витратні матеріали. Не погоджуйтесь на процедуру татуажу, що проводиться в необладнаному приміщенні, а також не йдіть до майстра-самоучки з невеликим досвідом роботи.
Перед тим, як робити татуаж повік (очей), перегляньте портфоліо майстра, прочитайте відгуки про нього на міських форумах, на тематичних сайтах. Довіряйте професіоналам і ви отримаєте чудовий результат перманентного макіяжу повік із тривалим ефектом.

Запишіться на татуаж очей у нашу студію
Ми гарантуємо максимальну якість та ТОП-майстрів з досвідом від 3-х років
Наважуйтеся стати яскравішими та спокусливішими
Детальніше
Автор - Ксенія Кобилянська
ТОП-майстер/Засновник студії
Підписуйтесь на наші соціальні мережі та YouTube канал.
У нас багато крутого контенту

Створення та просування сайтів