Татуаж брів популярний не лише тому, що це модно. Насамперед це зручно та практично. За 1,5-2 години роботи майстра над вашими бровами можна відразу "вбити" кілька зайців - економити час на щоденному макіяжі брів, приховати злощасні недоліки, які раніше викликали сором і дискомфорт, надовго забути про подразнення та лущення, викликані декоративною косметикою.
Серед безлічі технік перманентного татуажу брів була і, як і раніше, залишається популярною техніка мікроблейдинг. Багато хто вже знайомий з цією методикою, але питання загоєння шкіри, у зв'язку зі специфікою її виконання, залишається підвішеним. У цій статті ми докладно поговоримо про те, як довго гоїться мікроблейдинг брів, чого не можна робити в період відновлення шкіри.
Для тих, хто ще не знає. Що таке мікроблейдінг?
У класичному розумінні процедура мікроблейдингу (мікропігментації) є ручною роботою майстра, який за допомогою мікролеза робить надрізи на шкірі за формою волосків. Далі в невеликі надрізи вводиться пігмент вибраного відтінку, таким чином імітуючи звичайну волосину. Раніше ми вже писали про цю техніку, почитати ви можете тут.
Мікроблейдинг вимагає професіоналізму та поставленої руки. Дуже важливо правильно визначити тип шкіри (для жирного та комбінованого типу шкіри не рекомендується робити цю техніку), вибрати глибину надрізу, відстань між волосками. Від цього безпосередньо залежить, як загоюватиметься шкіра, процес її регенерації та наступний результат. Навіть одна невелика допущена майстром помилка може спричинити великі проблеми: пігмент або його міграція в червоний, рубці, які складно перекрити, спотворена форма брови та ін. Тому, в першу чергу, щоб отримати хороший результат з хорошим, тривалим ефектом, не заощаджуйте на послугах майстра та звертайтеся до професіоналів.
Чи боляче робити мікропігментацію брів?
Мікроблейдинг - відносно болісна процедура (більше, ніж пудрові брови). Наперекір тому, що надрізи робляться поверхнево, торкаючись лише верхніх шарів шкіри, її травматизація досить істотна. Тому знеболювання зони анестетиками – обов'язкова вимога. Дуже добре, якщо знеболювальні гелі наноситимуться двічі: до початку процедури та в її процесі. Так болючі відчуття будуть знижені.
У зв'язку з тим, що анестетики обов'язкові до застосування, мікроблейдинг не рекомендується робити вагітним і жінкам, що годують. Якщо дівчатам у положенні та в період лактації хочеться навести красу на бровах, краще вибирати пудрові брови. Ця техніка передбачає мінімальний дискомфорт і може за необхідності проводитись без використання знеболювальних препаратів.
Питання больових відчуттів є досить суб'єктивним. Багато залежить від больового порога людини. Для деяких процедура проходить болючіше, ніж іншим. Так чи інакше, анестетики зроблять свою справу, зменшивши відчуття до нижньої межі.
Як виглядають брови після процедури мікроблейдингу?
Тільки вийшовши з салону перманентного макіяжу, ви побачите, що ваші брови дуже темні – темніші, ніж ви розраховували. Але панікувати нема за що, адже це нормально, так і має бути.
Пігмент вводиться під верхні шари шкіри в невеликі розрізи, тому його колір набагато темніший. З часом, коли він засвоїться і дасть осад, колір вирівняється, стане світлішим і буде таким, яким ви хотіли б. Але в період перших кілька днів брови будуть темними.
Тому враховуйте, що краще не робити мікроблейдинг напередодні важливих заходів. Якщо у вас запланована якась подія, робіть мікроблейдинг за 5-10 днів до нього. За цей час пігмент більшою мірою осяде, брови стануть світлішими. До того ж не забувайте, що перші кілька днів із відкритих надрізів виділяється лімфа, тому поєднувати захід із постійним контролем стану брів буде, як мінімум, незручно.
Скільки гояться брови після мікроблейдингу?
Процес регенерації шкіри та засвоєння пігменту проходить протягом 28 днів. За цей час колір пігменту та осад змінюються. Колір переходить від темного до світлого, а осад залишається лише частково. В ідеалі осад повинен залишатися на 60-70%, але це індивідуально. Іноді він може осідати на 20%, а іноді й зовсім не осісти. Все залежить від вашого організму і від того, як він сприйняв пігмент, який є для нього чужорідним складом.
Велике значення має якість догляду після процедури, а також підготовка до неї. Докладно про звільнення можна прочитати тут, а про підготовку тут. Також важливо слухати рекомендації майстра, адже він бачить ваш тип шкіри та зможе порекомендувати конкретні дії, щоб саме ваші брови швидше загоїлися.
Намагайтеся виконувати всі рекомендації щодо підготовки до процедури та догляду за шкірою і тоді можна очікувати, що вже через 28 днів шкіра повністю відновиться, а пігмент дасть правильний осад.
Процес загоєння мікроблейдингу: основні етапи
Отже, чого чекати після процедури? Опишемо, як гоїться мікроблейдинг по днях.
1 день
Напевно, ви будете схвильовані, адже зайшли ви в студію перманентного макіяжу з некрасивими бровами, а вийшли з темними густими, які миттєво впадають у вічі при першому ж погляді. Брови виглядають щільними, з чіткою формою, може бути невелике почервоніння, яке зійде через кілька годин. Ви ще не відчуваєте болю через травмування шкіри, оскільки діє анестетик. Але вже бачите, що виділяється лімфа, якої потрібно позбавлятися за допомогою ватного диска та хлоргексидину.
2 день
Наступного дня можуть з'явитися болючі відчуття, адже дія анестетика вже пройшла, а на вашій особі відкриті надрізи. Можливо, ви навіть боятиметеся зайвий раз поворухнути бровами або чхнути. Тому що шкіра тонка, вразлива. Лімфа, як і раніше, іноді виділяється та її потрібно акуратно витирати. Брови залишаються темними, яскравими, колір насиченим.
3-5 день
Зовнішній вигляд брів може змінитися, вони стануть візуально "густішими". Пігмент починає давати осад і можуть виникнути скоринки. Вам напевно захочеться їх позбутися, але цього робити категорично не можна. Разом зі скоринками, які ви вирішите зняти руками, ви пошкодите шкіру, що вплине на пігмент та остаточний зовнішній вигляд.
Зазначимо, якщо ви хочете отримати аналогічний вид брів, як після мікроблейдингу, але при цьому виконати більш щадну процедуру, то краще вдатися до волоскової техніки. Принцип виконання полягає в промальовуванні волосків, але не маніпулою, а традиційною машинкою для перманента. Ефект аналогічний мікроблейдингу, але гоїться татуаж набагато швидше.
6-10 день
У цьому періоді скоринки поступово самостійно висихають і відпадають, може з'явитися свербіж. Чесати брови не можна - шкіра все ще тонка і її можна пошкодити, а також занести інфекцію.
Колір брів починає змінюватись. Пігмент поступово осідає, брови можуть мати нерівномірний відтінок, бути частково світлішим або темнішим.
11-21 день
Сверблячка стихає, шкіра гоїться. До кінця третього тижня після процедури шкіра повністю загоїться, а ось процес осідання пігменту ще триває. Не поспішайте робити висновки щодо остаточного результату. Є ще цілий тиждень, за який можуть відбутися зміни. Але, в цілому, зовнішній вигляд мікроблейдингу вже дає уявлення про те, як він виглядатиме через місяць.
1 місяць
Шкіра загоїлася, від скорин не залишилося ні сліду, свербіж давно пройшов, а пігмент повністю осів. Вже сформувався остаточний результат після першої процедури мікропігментації. Тепер ви бачите всі недоліки на бровах, якщо вони є, розумієте, який колір пігменту буде у найближчі кілька років. Ваше завдання на даному етапі – зробити корекцію.
Чому важлива корекція?
Є сенс сказати відразу, що корекція – справа добровільна. Ніхто вас не змусить її робити. Якщо ви вважаєте, що після першої процедури та повного загоєння шкіри ваші брови ідеальні, якщо кінцевий результат вас повністю влаштовує, то ви можете не робити корекцію взагалі. Також ви можете прийняти рішення не коригувати ще до того, як прийдете вперше в студію за мікроблейдингом брів. У цьому випадку вам потрібно попередити майстра, щоб він відтінок пігменту вибрав насиченішим для продовження ефекту.
Але корекція дуже важлива. З двох причин:
- Завдяки їй доопрацьовується форма, колір брів. Ніхто заздалегідь не передбачає, як виглядатимуть ваші брови після першого сеансу татуажу. Можуть з'явитися прогалини, колір може стати ледь помітним, форма брів спотвориться. Все це індивідуально. Корекція повністю виправить недоліки, наситити брівки кольором і надасть їм правильної форми;
- Коригування продовжує термін ефекту. Внаслідок повторного введення пігменту брови стають темнішими. Це уповільнює процес розсмоктування пігменту, що, своєю чергою, продовжує ефект мікропігментації.
Робити корекцію можна у будь-який зручний час. Майстри рекомендують вперше її робити через місяць після першої процедури. Повторити корекцію можна за пів року, рік чи будь-який проміжок часу. Тут ви самі вибираєте залежно від зовнішнього вигляду брів та ваших побажань.
Як виглядає мікроблейдинг брів?
Нижче ми наведемо як приклад фотографії загоєних брів після мікроблейдингу. Відмінний результат, чи не так?
Нагадаємо, що ефект та його тривалість безпосередньо залежать від професіоналізму майстра. Мікроблейдінг – складна процедура. Тому не заощаджуйте на собі та своїй красі, довіряйте досвідченим майстрам.